Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi ti megtennétek...

Jehova Tanúi ti megtennétek bármit amit kér tőletek a Vezető Testület?

Figyelt kérdés

Soha nem vonnátok kétségbe a Vezető Testület akaratát vagy kérésének eredetét,hitelességét?

Mennyire vagytok hűek a Vezető Testülettel szemben?

Lehet,hogy egy kicsit sok egyszerre ez a kérdés, de érdekel, hogy mennyire vagytok a csoportotok hatása alatt és,hogy meddig vagytok hajlandóak elmenni a vezetőség kérésére.

Kérlek válaszoljatok a kérdésre és ha lehet a saját szavaitokkal.

Ha nem kapok választ erre a kérdésre akkor kénytelen leszek úgy elkönyvelni ezt a kérdést, hogy számotokra nincs olyasmi amit ne tennétek meg a Vezető Testületnek.

Ne vegyétek rossz néven,hogy feltettem ezt a kérdést de megvan az okom rá. Most fejeztem be egy cikk olvasását amitől eléggé felállt a hátamon a szőr és aminek persze semmi köze a Jehova Tanúihoz de az is egy hasonló vallásról szól.

Majd ha kapok egy két választ akkor leírom,hogy miért tettem fel a kérdést és,hogy miről is szólt az a cikk.


Köszönöm!



#Jehova tanúi #őrtorony #vezetőtestület
2017. máj. 1. 13:29
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
85%

igen bármit megtesznek


ismerősöm példáját mesélem el

nevezzük Petinek


Peti is jahve hívő volt az egész családjával egyetemben

megismert egy lányt aki nem sehova tanúja, ezt megtudták a vének ezért felszólították a családot (anyuka,apuka,nővér) hogy Petit vagy kirakják az otthonából mivel kitagadták a vének a gyülekezetből vagy a családot is kitagadják

Petinek mennie kellett és azóta sem áll vele szóba a családja hisz a kitagadottakkal nem tarthatják a kapcsolatot


ha a saját fiát valaki kirakja otthonról mert egy szekta vezetése erre utasítja akkor ezek bármit megtesznek mert a vének azt parancsolják

2017. máj. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
44%
Nem.
2017. máj. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
51%
Úgy értem,nem tennék meg vakon bármit, amit kérnek.
2017. máj. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
80%

Gyanítom azért, hogy nem mindent.

Való igaz hogy sok jót nem lehet elmondani a szektájukról, sem bibliai, sem emberi szemszögből. De ha mást nem, legalább annyi pozitívum van bennük hogy nem fognak fegyvert, nem támadnak másokra (csak szóban ócsárolnak másokat, de az most részletkérdés). Szóval ha hirtelen azt kérnék a tagoktól, hogy mondjuk támadás, romboljuk le ezt a baptista templomot, az azért szerintem elég extrém kérés lenne hogy egyetlen jóérzésű ember se engedelmeskedjen, még ha Jehovás szektatag, sem.

2017. máj. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
82%

A látens gyilkosság mégis megy.

Biblia: ne egyél vért.

Őrtorony:ne fogadj vért és ha a gyermeked is fekszik ott, akit megmentene ez az orvosi beavatkozás,akkor is utasítsd el, mert ez tetszik a nőnemű kitalált szónak.


És bizony megteszik szó nélkül.

2017. máj. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
73%

"nem fognak fegyvert, nem támadnak másokra (csak szóban ócsárolnak másokat, de az most részletkérdés)"


Engem még fizikailag soha nem tudtak sem mások, sem a saját egészségem annyira tönkretenni, mint ha lelkileg váltam labilissá. Egyértelműen ki merem jelenteni, hogy az a fajta hadviselés, amivel a tanúk rendszeresen pocskondiáznak más gyülekezeteket, embereket, és ahogyan egy emberhez viszonyulnak, miután elhagyja a gyülekezetet, vagy pusztán ellent mond nekik, sokkalta ember pusztítóbb, mint egy óriási nagy pofon, de én még egy kés szúrásnál is fájdalmasabbnak érezném. Nem véletlen, hogy ma a világban több ember hal meg, depresszióban, mint ahányat a háború öl meg, persze kár is volna a kettőt összehasonlítani, mert borzalmas a fegyveres pusztítás, de véleményem szerint a lelki pusztítás, sokkal mélyebb és fájdalmasabb nyomot hagy, márpedig a tanúk ebben nagyon jók.

2017. máj. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
22%

A vezető Testület, csak olyat mond ami az írásokkal összefügg, és ennek alátámasztására írnak bizonyítékokat, aminek személy szerint utána nézhet bárki.

Sőt utána kell nézni, mert a hitét nem tudná bizonyítani, ha csak felületes az amit olvas vagy hisz.


Jézus Követői, akik már nem látták Jézust, hittek az apostoloknak, és ha kellett az életüket adták ezért.

Miért?

Mert utána néztek, hogy amit mondtak, az valóban úgy van-e az írások szerint.

2017. máj. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
32%

#1.


Sok testvérnek van nem Tanú házastársa, akiket ismerek, és még sem rakták ki a szülei otthonról.

ezek csak felületes vádaskodások, ki tudja mi volt eredetileg a háttérben, amit nem mond el, csak azért, hogy a Testvéreket lejárassa.

2017. máj. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
0%

Ja és a gyülekezeti vének, nem egyenlő a vezető Testülettel, akik azért vannak ott, hogy a helyi gyülekezetet tanítsák vezessék, és óvják.


S hogy személy szerint egy család hogy dönt egy helyzetben az nem egyenlő azzal hogy minden Tanú család így dönt, vagy így él.

Mert vannak lelkiismereti kérdések amiket egyénileg hoznak meg.

ezért kár általánosítani, és egy kalap alá venni mindenkit, csak hogy több millió embert bemocskoljanak, egy egy helyzet miatt amit az adott család döntése miatt mindenkire ráhúznak.

2017. máj. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Külön köszönetet mondok annak az őszinte Jehova Tanúnak aki ki merte "mondani" a "Nemet".


De tisztelt living witness te mindent leírtál ide nekem de a kérdésre nem adtál választ.

Most akkor mit is gondoljak rólad meg a vezető testülettel szembeni hűségedről mert ezek szerint hajlandó lennél vakon eleget tenni bármilyen kérésének.

Vagy nem így van?

Meddig lennél vajon képes elmenni!?

2017. máj. 1. 17:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!