Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség az "örök...

Mi a különbség az "örök kárhozat" és az "örök szenvedés" között, vagy mindkettő ugyan azt jelenti?

Figyelt kérdés

2017. máj. 5. 05:41
 1/5 imakommandós ***** válasza:
66%

Az örök kárhozat, az végleges eltaszitottság Istentől, az Élet forrásától, ami örök halál. Pontosabban a Biblia második halálnak nevezi. Egyes tévtanitások szerint ez a második halál megszűnést vagy alvást jelent, holott sok helyen van utalás arra, hogy szenvedés, a bűn bűntetése. Istennek a gonoszságokkal szembeni haragja amey olthatatlan örök tűzzel ég, és ide kerülnek azok akiknek gyönyörködött az elméjük a gonosz cselekedetekben ahelyett, hogy hittek volna Isten Fiában és benne lelték volna örömüket.

Tudunk olyanról, akinek rögtön a földi élete után az örök tűz az osztályrésze. Először a pokolban, majd a kárhozatra való feltámadás után a gyehennában. Pl. Jézus a gazdagról és Lázárról szólva elmondta, hogy a gazdag miután meghalt, lángban gyötrődött, tehát szó sem volt alvásról vagy megszűnésről. (Lukács 16:24)

2017. máj. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
Nagyjából amit első írt, bár szerintem a Biblia szinonímaként használja ezt a két fogalmat. Valamint a tüzet szerintem nem szó szerint kell érteni, de a szenvedés bizonyos. A Biblia arra enged következtetni, hogy ennek is lesz különböző mértéke, a földön elkövetett bűnök súlya alapján.
2017. máj. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
13%

Az "örök kárhozat",egy visszafordíthatatlan állapotot jelöl.


Az örök szenvedés,Sátán ötlete,a Szeretet Istene bemocskolására.

2017. máj. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
9%

Örök kárhozat van, ezt Jézus is tanította, Mt21.41, de ez nem azt jelenti, hogy lennének olyanok akik örökkön-örökké szenvedtetne az Isten.

Az Isten irgalmas és megbocsátó, ezért nem egyeztethető össze azzal a Bibliára való téves hivatkozással, hogy vagy örökké kárhozatban tartana valakit Isten, vagy -amit a Tanúk/Adventisták tévesen tanítanak-, hogy megölné (megsemmisítené) gyermekeit az Isten.


Az Isten irgalmas, ezért mindig biztosít egy új lehetőséget a pokolba került gyermekei számára is, ha a sok szenvedés következtében megtérnek -persze nem biztos, hogy ebben a (aion) világkorszakban-, de egy új világkorszakban már nagyon is lehetséges, hogy igen, mert Isten jó, irgalmas, és megbocsátó.

Előbb utóbb mindenki megtér, ha más nem, akkor a pokolban, ezért még a pokol létezését is meghagyja az Isten, mert a sok szenvedés képes megtérésre ösztönözni az embereket.

Nincs tehát olyan szellemi lény, aki képes lenne örökkön örökké önmagának ártani, és örökké a poklok poklát választani, előbb utóbb mindenki, a leggonoszabb is belátja, hogy nem jó dolog szenvedni.



Az örök szenvedés (vagy a Tanúk/Adventisták megsemmisítési tanai) Bibliai hivatkozása szerintem nem más, mint az inkvizíció utóvédharca, bizonyos vallásos embereknek a szadista vágyainak vallásosságba burkolt kielégülését takarhatja, amit egy bosszúálló istenképpel próbálnak igazolni.

Ami alapvetően ellentmond azzal az istenképpel, amit Jézus bemutatott és tanított és ami nem egyeztethető össze egy bosszúálló Istennel.


Itt részletesen:

https://www.youtube.com/watch?v=PryO65SbonQ

2017. máj. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Én ezt is találtam /24 érv a pokol létezésére/


vigyazo.blog.hu/2015/09/21/24_erv_a_pokol_letezesere


Érdemes ezt is szerintem figyelembe venni.

2017. máj. 5. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!