Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az igazság? Megsemmisülés...

Mi az igazság? Megsemmisülés vagy örök szenvedés?

Figyelt kérdés
Az újszövetségből melyik versek támasztják alá, hogy a lélek az itéletkor megsemmisül, és melyek azok amik az örökké tartó kínokra vonatkoznak?

#pokol #kárhozat #halálalvás
2017. ápr. 26. 11:01
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
20%

Jelenések 21:8

A gyáváknak pedig és hitetleneknek, és útálatosoknak és gyilkosoknak, és paráznáknak és bűbájosoknak, és bálványimádóknak és minden hazugoknak, azoknak része a tűzzel és kénkővel égő tóban lesz, a mi a második halál.

A tűz tava egy jelképes hely, nem pedig egy szó szerinti tó. Az örök megsemmisülés jelképe.

[link]

2017. ápr. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
44%

A Biblia azt írja, hogy lesz sírás és fogcsikorgatás az örök sötétsegben. Mi a kérdés?

Hogy mit állít az őrtorony, az nem érdekes, szeret szembemenni a Bibliával.

2017. ápr. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
18%

Isten ítéletei mindig igazságosak, és azok maradnak aminek kimondja őket.

Az ember a Bűnéért a halállal fizet, s ezt nem csak Ádám esetében értendő, hanem a leszármazottakra is vonatkozik.


S ha a Tökéletes Ádámot és a feleségét nem bűntette örök kínzással akkor a tökéletlenséget öröklő utódokat sem.

Ellenben nem lenne értelme Jézus halálának, aki ez alól menti fel azokat, akik elfogadják ezt az elrendezést.

Akik pedig nem fogadják el, vagy nem hisznek ebben azok érdemtelenek a megváltásra, így a halálból sem támadhatnak fel ha az utolsó napig marad ez az álláspontjuk.


A Tűz, mint ahogy többször utaltunk is rá, a feltámadás lehetősége nélkül halált jelenti. Hiszen maga a halál mint fogalom is oda lesz vetve. Vagy is újra örök élet lehetősége kilátásával élhet az ember, mert ez volt Isten eredeti szándéka.


(Máté 8:12) 12 a királyság fiai ellenben ki fognak vettetni a külső sötétségre. Ott lesz nekik sírás és fogcsikorgatás


Itt Jézus a Zsidókra utal, akik elsőként kapnának lehetőséget, hogy közülük válasszák ki elsőként a 144.000 felkentet, de az elutasításuk miatt, kivettetnek a "külső sötétségre", vagy is lemaradnak mint nemzet erről a kiváltságról.


A bibliai időkben a tűzzel lehetett a legteljesebb mértékű pusztítást végezni. Ezért használta Jézus a tüzet a gonoszok teljes elpusztításának jelképeként

(Máté 13:42) 42 és a tüzes kemencébe vetik őket. Ott lesz nekik sírás és fogcsikorgatás.


a kereszténység nagyon is úgy érzi, hogy vezető szerepben van. Sőt azt feltételezi, hogy királynőként ül a politikai vezetők csoportja felett. Jelenleg azok, akiket a gyom szemléltet, kérkednek, nem pedig sírnak. De ez hamarosan meg fog változni.


A nagy nyomorúság alatt, miután minden szervezett formában fennálló hamis vallás elpusztul, a korábbi híveik biztonságos rejtekhelyet keresnek majd, de nem találnak

Akkor felismerik, hogy el fognak pusztulni, így kétségbeesésükben sírnak majd, és dühükben a fogukat csikorgatják. Ebben a kilátástalan helyzetben siránkozva fogják verni magukat, ahogyan azt Jézus megjövendölte a nagy nyomorúságról szóló próféciájában

Ez teljes pusztulást jelent. A hamis vallások szervezeteinek korábbi követőit el fogják pusztítani a nagy nyomorúság végső szakaszában, Armageddonkor

2017. ápr. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:

Szerintem az ateistáknak nem lesz szenvedés, mivel ők maguk választják teljes szívvel. Ha nem lesz megsemmisülés, ők örülni fognak a sötétségben.

Bár szerintem megsemmisülés lesz, mert Isten a lét, rajta kívül nincs semmi, az ateisták pedig nem óhajtanak Istennel lenni, így nem tudnak sehol sem ellenni. Szerintem ciki az örök megsemmisülést választani, de ők tudják ...

2017. ápr. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:

" A Biblia azt írja, hogy lesz sírás és fogcsikorgatás az örök sötétsegben. Mi a kérdés?

Hogy mit állít az őrtorony, az nem érdekes, szeret szembemenni a Bibliával."

Nem vagyok Tanú, és sok mindenben nem értek egyet, de a Jelenések 21.8 a Bibliában van, nem a tanú teológiában

2017. ápr. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
65%

Igazából ez az egyetlen tanítás, amiben nekik van igazuk a többi kereszténnyel szemben.

Én sem bírom elképzelni a végtelenül jó istent, ahogy örökké kínoz.

2017. ápr. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 imakommandós ***** válasza:
42%

Tisztlet #6-os!


" Én sem bírom elképzelni a végtelenül jó istent, ahogy örökké kínoz."


De ha letelik egy ember életében az idő amiben Isten kegyelmet adott volna neki ajándékból mert szereti még a bűnösöket is, de az az ember nem akart megbékélni Istennel, akkor kénytelen Isten igazságot és itéletet gyakorolni mert helyre kell állitsa a megbillent jogrendet:


" 2Thess 1:9 Akik meg fognak lakolni örök veszedelemmel az Úr ábrázatától, és az ő hatalmának dicsőségétől,"


Ezért kell megtérni, és rábizni magunkat Jézusra, mert egyedül Ő képes megszabaditani minket az eljövendő haragtól, amikor Isten számon kér és megtorol minden sérelmet.

2017. ápr. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
44%

Tisztelt kérdező!

Református vagyok Hitbeli Újjászületett Isten hívő vagyok szellemben Jézusban való hit által Isten szeretetebol adódóan örök életet adott lelkemben Szent Szellemétol!

19 éves fiú vagyok. Amint meg volt írva a bűnbe esés ideje alatt hogy a bűnük miatt amit el követtek nem vár rájuk más csak halál! Őszintén így értelmezten! Aki nem nyer örök életet annak osztály része a halál állapotába kerülés meg semmisülnek. Tudom kemény de ez az igazság.

2017. ápr. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
56%
Igazságos dolognak tartanátok, ha valakit 70-80 év gonoszkodás miatt egy örökkévalóságon keresztül kínoznának? Emberi ésszel is igazságtalan. Isten pedig sokkal inkább igazságos, mint mi emberek.
2017. ápr. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
45%

Szia!


A megsemmisülés mellett szól:

"A Halál és a Pokol belevettetett a tűz tavába. Ez a második halál, a tűz tava. Ha valaki nem volt beírva az élet könyvébe, az a tűz tavába vettetett." (Jel. 20:14-15)


"Hallottam, hogy egy hatalmas hang szól a trón felől: Íme, Isten sátora az emberekkel van, és ő velük fog lakni, ők pedig népei lesznek, és maga Isten lesz velük, és letöröl minden könnyet a szemükről, és halál sem lesz többé, sem gyász, sem jajkiáltás, sem fájdalom nem lesz többé, mert az elsők elmúltak." (Jel. 21:3-4)


"Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen." (Jn. 3:16)


"Mert a bűn zsoldja a halál, Isten kegyelmi ajándéka pedig az örök élet Krisztus Jézusban, a mi Urunkban." (Rm. 6:23)


Üdv. Péter

2017. ápr. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!