Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehetségesnek tartod, hogy...

Lehetségesnek tartod, hogy egy istentagadó Krisztus egyháza tagja lehet?

Figyelt kérdés
Gondolok egy olyan helyzetre pl.,amikor egy ember,súlyosan,és alaposan(okot szolgáltatott rá az egykori felekezete-mondjuk egy komcsi spicli tönkretette)megbotránkozik,és istentagadó lesz,de életén a Krisztusi szeretet látható.

2017. máj. 5. 08:05
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
Persze, de ateistakent is be lehet jutni, csak minek
2017. máj. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
64%
Krisztus szellem egyházának a tagja, az újjászületett ember csak hívő lehet, különben nem születne újjá. Így nem lehet az istentagadó egyháztag, max. valamilyen földi szervezeté
2017. máj. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
41%
*Krisztus szellemi egyházának
2017. máj. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 Pietrosol ***** válasza:
36%

Szia!


Tudod hányan hisznek abban az Istenben, amely csak egy könyv lapjain létezik?

2017. máj. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:

Ha azt érted alatta, hogy üdvözülhet-e, miért ne?

Ha szóban, gondolataiban tagadja is Isten létét, de tetteiben a jóra törekszik, gyakorolja az irgalmasság cselekedeteit, melyekről Jézus is sokat beszélt, akkor majd halála pillanatában Isten így szól hozzá:

"34Aztán így szól a király a jobbján állókhoz: Jöjjetek, Atyám áldottai, vegyétek birtokba a világ kezdetétől nektek készített országot! 35Éhes voltam, és adtatok ennem. Szomjas voltam, és adtatok innom. Idegen voltam, és befogadtatok. 36Nem volt ruhám, és felruháztatok. Beteg voltam, és meglátogattatok. Börtönben voltam, és fölkerestetek."

2017. máj. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 követ62 ***** válasza:

Jézus azt mondta: "Én vagyok az út, az igazság és az élet. Senki nem mehet az Atyához csak Én általam." János evangéliuma.


Tehát, ha nem hiszel a második isteni személyben Jézusban, mint Megváltódban sajna nincs üdvösség.

EGYETLEN EGYHÁZ tagság sem tudja ezt neked biztosítani.


MERT NINCS ÜDVÖZÍTŐ EGYHÁZ CSAK ÜDVÖZÍTŐ KRISZTUS.

2017. máj. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:

Ezek szerint kedves utolsó, akkor mind az ateisták, a mohamedánok, a zsidók, a keleti hippik, mindazok, akik Krisztus előtt éltek, mennek az örök kárhozatra?

Nem beszélve azokról, akik gyermekként haltak meg és nem hihettek Krisztusban koruknál fogva, vagy azokról, akik még születésük előtt meghaltak.


Ennél a felfogásnál még a jehovások is egy irgalmasabb Istent mutatnak be. Náluk igaz nem lehetnének benne a véneknek és főjehovásoknak fenntartott 144 ezer helyre, de földi örökéletben reménykedhetnének.

2017. máj. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 követ62 ***** válasza:

Kedves 7-s.

Kérdeztél, de nem várod meg a válaszom, hanem mindjárt válaszolsz helyettem (mert ugye te tudod én mit gondolok?). Érdekes.


Viszont ez az én, de inkább a Biblia válasza.

Isten MINDENKIT a megismert világosság alapján fog megítélni. Mindenkit nem egyszer, nem kétszer, hanem nagyon sokszor keres a lelkiismeret által.

A Római levél 1-2. része ezt nagyon hűen taglalja.

Aki pedig hozzá juthat az Ő ígéjéhez, de nem teszi az nagy hibát követ el. Mert Isten a tudatlanság idejét el nézi, főleg ha nem készakarva marad távol az ígétől.

Viszont akinek módja van rá, több világossághoz jutni és nem teszi azt már jobban számon kéri.

2017. máj. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
12%
Lényegében ugyan azt írtad amit én, csak annyit finomítottál, hogy kivetted a sorból a Krisztus előtt élőket és a kisgyermekeket. Mert manapság néhány elszigetelten élő törzset kivéve, szinte mindenki hallhatott már Krisztusról.
2017. máj. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 követ62 ***** válasza:

Miből gondolod, hogy nekik nem volt lelkiismeretük, mellyen keresztül szólhatott Isten hozzájuk?


Hogy mi lesz a gyermekekkel az bízzuk az igazságos Istenre. Mellesleg a Biblia azt irja vannak akik ugyan meghalnak, de a veszedelem elől altatja el őket.

2017. máj. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!