Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Jehova vagy...

Keresztények! Jehova vagy Jézus Krisztus, kit választasz? De őszintén.

Figyelt kérdés

És kérlek fogalmazd meg röviden,hogy miért Őt.


Köszi!



2017. máj. 3. 06:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Jehovát csak a szekta tagok választják. Ők nem keresztények.
2017. máj. 3. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 imakommandós ***** válasza:
66%

Jehova egy kitalált név, és Isten az újszövetségben nem nyilatkoztatta ki magát Jehovaként, hanem ATYAKÉNT!!!!! Akinek van egy Fia, és a Fiát ugyanúgy kell tisztelni, mint Őt. Nem választani kell, hogy Atya vagy Fiú, hanem akkor szereti valaki az Istent, ha ugyanúgy szereti a Fiút is aki Tőle született. Nem található semmilyen utalás arra, hogy ha valaki hisz Jehova nevében az üdvözül. Nem található utalás arra, hogy Jézus nevén kivül más nevet segitségül kellene hívni az üdvözüléshez. A Jehovázás egy hamis istentisztelet.

1Ján 5:13 Ezeket írtam nektek, akik hisztek az Isten Fiának nevében, hogy tudjátok meg, hogy örök életetek van, és hogy higgyetek az Isten Fiának nevében.


Nem rendelt el semmiféle Jehovázást Isten. Jézusnak ki sem jött a száján, talán csak akkor amikor kérdezték Töle, hogy látta-e Ábrahámot:

Ján 8:58 Monda nekik Jézus: Bizony, bizony mondom nektek: Mielőtt Ábrahám lett, én vagyok.

2017. máj. 3. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
42%
Ugyan az. A JHVH az ószövetségben így hivatja magát Jézus. Tehát tök mindegy.
2017. máj. 3. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Jézus az Atyában van ezért nem kell választani. Az Isten jelenti az Atyát a Fiút és a Szent Szellemet is. A Jehova nevet nálunk nagyobb próféták használták csak úgy mint a Seregek Úra nevet is az Istenre.

Újjászülettél a Szent Szellemtől?

Ézs 26,4

Bízzatok az Úrban örökké, mert az Úrban, Jehovában, örök kőszálunk van.

Jn 14,10

Nem hiszed-é, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya én bennem van?

2017. máj. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Megismerni az Istent az nem az Isten nevére vonatkozik hanem hogy újjászületni a Szent Szellemtől.

Jn 3,5

Felele Jézus: Bizony, bizony mondom néked: Ha valaki nem születik víztől és Lélektől, nem mehet be az Isten országába.

2017. máj. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 KZitus ***** válasza:
33%

Szia


Jehova ÉS Jézus Krisztus. Nem lehet Jehovát imádni, szolgálni Jézus Krisztus nélkül. Mert ő az út, az igazság és az élet, amely Jehovához vezet.

János 14:6

Jézus ezt mondta neki: „Én vagyok az út, az igazság és az élet. Senki sem jut az Atyához, csakis énáltalam.

2017. máj. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Lk 11,13

Ha azért ti gonosz létetekre tudtok a ti fiaitoknak jó ajándékokat adni, mennyivel inkább ád a ti mennyei Atyátok Szent Lelket azoknak, a kik tőle kérik.

Ez 11,19

És adok nékik egy szívet, és új lelket adok belétek, és eltávolítom a kőszívet az ő testökből, és adok nékik hússzívet;

2017. máj. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 KZitus ***** válasza:
0%

Igen, kedves 1 hsz.


Krisztus első századi követőit is "szektának" nevezték.

2017. máj. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen Jézus. Az Isten testé lett az Úr Jézusban, így Jézus az út, az igazság és az élet az Isten teljessége, a lét teljessége,a bűntelenség felé.

Jézus parancsolatai és vére újjászül és megtisztít minket hit által.

2017. máj. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

"Krisztus első századi követőit is "szektának" nevezték."

Ez nekem új. A Biblia gyülekezeteknek nevezi őket. Az apostoli tanításoktól eltérő tanításokat hirdetők a szekták.

Tanúk, adventisták, katolikusok, stb... Mind mind eltér valamiben az apostolok leveleiben leírtakkal. Ez a véleményem

2017. máj. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!