Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hit gyulekezet vallasu...

A hit gyulekezet vallasu embernek lehet mas vallasu baratja/baratnoje?

Figyelt kérdés
Azaz megengedett naluk ez? Parkapcsolatra ertem.

2017. máj. 7. 17:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen.

Én ugyan nem vagyok gyülis, de két barátom is van akik azok, és nem gond hogy én ateista vagyok. Egyiknek a menyasszonya sem gyülis.

2017. máj. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen! :)
2017. máj. 7. 20:07
 3/6 anonim ***** válasza:

Hogyan mehetnek ketten egy úton, ha meg nem egyeznek?


Nincs olyan hogy hit gyülekezete vallású, keresztény vallású van.


Ha keresztény az illető ténylegesen, megtalálta élete értelmét és okát, és életvezetésében jár...Nem úgy van hogy párkapcsolódik jobbra-balra, mert ugyan unatkozik szegény és szeretne egy kicsit párkapcsolódni. Mért, ha keresztény keresztényekkel párkapcsolódik, az jobb lenne?

Nyilván az egész nem így működik. Hanem Isten, aki Őt elhívta, kijelenti számára az Ő tökéletes párját élete eme területére, akivel boldog lesz...

2017. máj. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nyilván, de gondolj csak bele: a "pár" egyik fele szigorú előírások szerint éli életét (mint egy átlag szektatag) a másik meg nem: hogy egyeztetik életüket így össze?
2017. máj. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

" a "pár" egyik fele szigorú előírások szerint éli életét (mint egy átlag szektatag) a másik meg nem: hogy egyeztetik életüket így össze?"

Azért a Hit-gyüli nem egy J.T-i. Ilyen erővel minden vallásos "szektás"? Apósomék 49 évig éltek boldog házasságban ( aztán apósom elhunyt), úgy, hogy apósom ateista volt, anyósom hívő református. Soha nem volt emiatt köztük súrlódás. Miért is lett volna?! Egyikük szombaton meccsre ment, a másik vasárnap templomba. Egyikük meccset nézett, a másik istentiszteletet a TV-ben. Egyikük Stephen Kinget olvasott, a másik Bibliát. Ettől eltekintve tökéletes volt köztük a harmónia. Hol itt a gond?

2017. máj. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem jó a példa, nem két langyos vallású embernél jön ki a probléma.

A probléma ott kezdődik, hogy Isten egy tüzes lény, s ha őt "megtalálja vki, nem lesz ugyanaz az ember, mint előtte.

A másiknak meg mondjuk nincs meg ez az elhívása, nem változik meg, Ő nem változik meg, világiasan akar élni, berendezkedni, nem az Urat akarja szolgálni, ráadásul nem tüzesen, mást meg el sem fogad Isten.

Ez így nem működik.

2017. máj. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!