Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusok! Milyen gyakran...

Katolikusok! Milyen gyakran jártok gyónni?

Figyelt kérdés

2017. máj. 11. 14:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
kb.két hetente van amikor kicsit előbb, van amikor kicsit később.Amikor szükségét érzem.
2017. máj. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Prókátor ***** válasza:
100%

Szükség szerint.

Volt időszak, mikor kb kéthetente jártam, mentem minden első pénteken; de pl az idén gyergyaszentelő előtt voltam, majd egy héttel húsvét előtt.

2017. máj. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És mindig ugyanannál az atyánál gyóntok?
2017. máj. 11. 17:25
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Katolikus vagyok, és évente 1x gyónok.
2017. máj. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én csak karácsony és húsvét előtt, illetve ha valami nagyobb ünnep van évközben (pl. megyünk zarándoklatra, keresztelő a családban, esküvő, stb.), de nem is szoktam áldozni csak ezeken az ünnepeken.
2017. máj. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem mindig ugyanannál,de van 2-3 akinél rendszeresebben gyónni szoktam.
2017. máj. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én nem járok gyónni, mert külföldön élek, és mivel csak magyar papban bízok meg, ezért ezt akkor teszem meg valóságosan, tehát a gyónást, ha megint otthon leszek.

Így is gyónok, mivel a gyónás teljes szövege az imakönyvemben van, mely címe Hozsánna, ezért lélekben itthon, a szobámban gyónok. Meg a lélekípítés című részét gyakran tanulmányozom kis könyvecskémnek, amely részében bőséges lelki útmutatás található a léleképítéshez, melynek egyik alapja gyónás, a bűnbánat.

2017. máj. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 szp72 ***** válasza:

Általában évente kétszer: adventben és nagyböjtben. Ha sikerül összehoznom egy nagyobb bűnt, akkor azt még külön meggyónom.


Egyébként az Egyház mindössze évi egy gyónást ír elő kötelezően a húsvéti időben. Ennél többször csak akkor vagy köteles gyónni, ha súlyos bűnt követtél el és áldozni akarsz.


Az ősegyházban pedig egyáltalán nem is gyóntak csak a súlyosan vétkezők, de azok keményen vezekeltek is.


A rendszeres gyónásnak lelkipásztori célja van, amely gyógyító hatású.

2017. máj. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Bár egyszer évente kötelező, de szerintem 2-3 havonta érdemes. Nagyjából én is így szoktam.


(A lelkiismeretvizsgálat és bűnbánat meg nagyon fontos, de önmagában nem helyettesíti a gyónást. Ha külföldön is tartózkodsz, ugyan úgy elmehetsz gyónni szerintem.)

2017. máj. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
És a ti gyónásaitok lelki beszélgetések keretében zajlik?
2017. máj. 15. 09:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!