Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi, szeretnék...

Jézus szolgája kérdése:

Jehova tanúi, szeretnék föltenni egy kérdést? több lent.

Figyelt kérdés

van egy ismerősöm aki Jehova tanúja,és azt mondja hogy a tanúknál nemsokára beakarják jelenteni hogy befejezik Isten igéjének a hirdetését.

és ez a véget jelenti,ilt az elragadtatást.

igaz ez?



2017. máj. 12. 20:38
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

persze tudom hogy a vég időket éljünk.

csak szeretném tudni hogy az ismerősöm igazat mondott e.

2017. máj. 12. 20:46
 2/15 2*Sü ***** válasza:
Erre találták ki a Kultúra és közösség / Vallás kategóriát.
2017. máj. 13. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%

Nem. Nincs így.

Elragadtatás sincs, csak azoknak lesz akik még a Földön élnek, de Jézus társkirályai lesznek, vagy is a 144.000 felkentekhez tartoznak.

A Földön maradott emberek közül lesznek akik túlélik Isten azon napját.

2017. máj. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


Általában arról vagyunk "híresek", hogy minden Istennel, vagy szándékával kapcsolatos kérdésre a Bibliából keressük ki a választ. Jó lenne ha legközelebb az ismerősödtől te is ezt kérnéd...ha állít valamit, azt ott a Bibliában mutassa meg.....vagy valamit nem jól/félre értettél. Mert amit kérdezel, arról ír a Biblia, csak más megközelítésben....mert az teljesen biztos, (Biblia ír róla) hogy egyszer abbahagyjuk Isten Királyságának a hírdetését.

2017. máj. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
44%

Nekem lenne egy kérdésem a Jehova tanúktól.Hogy hogy nem fogadjátok el a Szent Lelket? Hiszen rengeteg helyen benne van a Bibliában,hogy van és belehet vele töltekezni.

(Jn 3, 3, 5) ,(Apcsel 1, 4-8), (Luk 4, 14),(Mt 12, 31-32),(Jn 14, 15-17),(Zsid 10, 29), (Mt 28, 19),(Apcsel 2, 1-6, 12-14) -és még rengeted ige beszél róla,Nálatok hogy megy ez?Kitépitek ezeket az oldalakat a Bibliából,és csak azt fogadjátok el,amit elakartok fogadni? Ha eljönnétek a Hit Gyülekezetébe ott biztos hogy megismernétek,hogy létezik.Rengetegszer van betöltekezés,amit ha megtapasztalnátok,biztos hogy hinnétek benne.Ugyanis hihetetlen érzés!

2017. máj. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Látod kedves kérdező ez jellemző a tanúkra;


"Általában arról vagyunk "híresek"(Kzitus)


Az önimádat nagyon veszélyes és rossz tulajdonság!


"általában" kik azok akik azt mondják mert az én személyes tapasztalatom mást mond mert ahány emberrel csak beszélek "általában" mindegyik azt mondja, hogy a jehova tanúi arról híresek, hogy meg hamisították a Bibliát.


Kedves kérdező ha igaz amit állítasz, itt nem fogsz választ kapni rá mert azok a tanúk akik ide írogatnak törzsgyökeres robotok a WTBS-nél és ha még igaz is az állításod , ők az ellenkezőjét fogják mondani.

Egyetértek Zitussal abban,hogy kérdezz inkább rá az ismerősödre!

2017. máj. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 KZitus ***** válasza:
53%

Kedves 6-os válaszoló :-)


sajnálom, hogy nem látod a fától az erdőt:-)


""Általában arról vagyunk "híresek"(Kzitus)" - "Az önimádat nagyon veszélyes és rossz tulajdonság!" = Aki rágalmazni akar az megtalálja a módját akár van rajta sapka, akár nincsen - ahogy Hofi Géza mondaná:-)


A leggyakoribb kritika itt is ezen az oldalon velünk szemben az, hogy házról-házra járunk, és keressük az embreket, ahogyan Krisztus is tette., őt utánozva. Tetszik vagy nem, ezt a világon hozzánk hasonlóan egyetlen vallás sem teszi, és cáfold meg kérlek, tényekkel, hogy nem erről vagyunk "híresek"! :-)

Az önimádat bálványimádás, de ránk inkább az alázat, a szerénység és a béke keresése jellemző. Hogyan hoztad össze a házról-házra járásunk "hírességét" az önimádattal?


Köszönöm neked, hogy a kérdezőt te is egy tanúhoz küldted a kérdésével :-)


Szeretettel üdvözöllek :-)

2017. máj. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
28%

Jól van kedves Zita akkor újra fogalmazom! :)


"Általában arról vagyunk "híresek", hogy minden Istennel, vagy szándékával kapcsolatos kérdésre a Bibliából keressük ki a választ."


Látom én a fától az erdőt nem kell aggódnod emiatt.


A fenti szöveged úgy értelmezhető mintha én mint Baptista azt mondanám,hogy;

"A Baptista egyháznál nincs jobb a világon mert ők az egyedüliek akik nem csak az igazságot hirdetik hanem jótékonykodnak is nem téve különbséget egyetlen vallás vagy etnika közt sem".

Ha én ezt állítanám, hát eléggé nagyképűen hangzana nem így gondolod?


Megírom az első válaszom, erre fel jön a második "csapásod" ugyan azzal a beképzeltséggel meg hangnemmel, figyeld csak;


"Tetszik vagy nem, ezt a világon hozzánk hasonlóan egyetlen vallás sem teszi,.."


Őszintén szólva ez egyáltalán nem tetszik!


És nem az irigység vagy a féltékenységem mondatja ezt velem hanem az,hogy ez nem igaz!

Azért vagytok híresek mert erőszakosok vagytok!

Azért vagytok híresek mert meghamisítottátok a Bibliát!

Azért vagytok híresek mert nem fogadjátok el az életmentő vért!

Azért vagytok híresek mert hamisan prófétáltátok párszor a világ végét!

Azért vagytok híresek mert a szervezet folyamatosan tesz valami olyant,hogy az emberek figyelmébe legyen!(lsd Oroszország)

Még folytassam kedves Zitus?


Ami meg a missziós munkátokat illeti, hát hogy is mondjam,hogy ne legyek túl szigorú...le vagytok maradva, azt hiszem elég ha csak ennyit mondok.


Ott ahol ti ma hirdetitek a bibliátokat oda már évszázadokkal ezelőtt eljutott Isten szava és nem ti voltatok azok akik elvittétek oda, és nem ti voltatok azok akiket megnyúztak,megettek,megsütöttek vagy csak egyszerűen megöltek.

És ez ma sincs másképp mert már nem igazán van olyan hely a világon ahol ne hallottak volna annak az Istennek a Fiáról aki meghalt az emberekért.

Én életem során elég sok "világot" láttam és ahol jártam, mindegy,hogy keleten vagy nyugaton vagy északon mindenhol találkoztam keresztény templomokkal amelyek nem csak 150 évesek voltak hanem annál jóval több.


Úgyhogy kedves Zita azt ajánlom szállj le a magas lóról mert ha egy nap arról le esel az nagyon fog fájni.


A kérdezőnek meg azért tanácsoltam inkább a Tanú barátját mert ő tőle őszintébb válaszokat kaphat mint itt ti tőletek.


Üdvözlettel

2017. máj. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

mindenkit kérek hogy ne legyen vita.

csak egy kérdést tettem föl,és valahol ugyan azt az Istent keressünk mindnyájan.

Jézus és az atya szentszellem.

még ha az Atyát Jehovának is nevezi valaki ugyan az az Isten.

s hogy ki hogyan követi az az ö szíve joga.



Biblia ír róla) hogy egyszer abbahagyjuk Isten Királyságának a hírdetését.


igen erről beszélt,amelyet hamarosan állítólag beakarnak jelenteni a Jehova tanuknál.

de megfogom kérdezni az ismerősömet.

köszönöm a válaszokat.

2017. máj. 13. 17:09
 10/15 anonim ***** válasza:
38%

Vidiripi


KZitus!


"Általában arról vagyunk "híresek", hogy minden Istennel, vagy szándékával kapcsolatos kérdésre a Bibliából keressük ki a választ."


Jaj! Zitus, ne már! Dehogy arról vagytok híresek! Híresek arról vagytok hogy "erőszakosan" térítetek és zaklatjátok az embereket. Na erről vagytok híresek.

2017. máj. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!