Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ott akarom hagyni a sulit és...

Ott akarom hagyni a sulit és dolgozni akarok. Mit tegyek? 17/F

Figyelt kérdés

Sziasztok! A story hosszú de megpróbálom rövdre fogni:

Szüleim már 2 éves koromva elváltak és anyukám nevelt egyedül 4-5 évig elég szegény körülmények között. Míg egyedül nevelt addig beállt Jehova Tanúnak. Kb 8 éves lehettem mikor újra házasodott. A nevelőapámmal sokáig volt nézeteltéréseink. Ahogy teltek az évek úgy lett elegem a vallásukból...folyamatosan csak rámerőltették, eltiltottak a barátoktól (mert ők "nem követik istent"), meg még a legrosszab hogy visszagondolva mindenből kimaradtam nemúgy mint egy normális kisgyerek(karácsony, mikulás, születésnap, húsvét, stb...) nemrég még úgy tudtam hogy a karácsony 2 napos csak :/ Úgy kérdezték meg, hogy "mióta élek a földön" (nemtudtam hogy sírjak vagy nevessek) Na mindegy is...szóval így nőttem fel hogy kimaradt egy darab a gyerekkoromból. Már vgy 2-3 éve már nem eröltetik a vallást de akkor is úgy érzem majd meg fulladok tőlük. Mintha én lennék a "sátán", pedig soha egy buliba el se mentem. Nemszeretem a diszkókat, metál zenéket hallgatok(halestorm, rammstein, slipknot). A zenéim miatt is mindíg lenéztek. A jegyeim se voltak sose fényesek de soha nem is buktam, de egyfolytába avval basztattak hogy megfogok bukni. Most ott tartok hogy 1 hónap és töltöm a 18.-at és el akarok menni és dolgozni akarok. Szeretnék már magamra keresni hisz itthon már semmire se jut pluszba mivel pàr évvel ezelőtt hitelt vettek fel aminek most isszák a levét(70000ft havonta...nevelőfaterom keres havonta 90e-t anyám meg hébe hóba valamit, sose tud megmaradni sehol)Még a szilvesztert is itthon fogom tölteni(nem elég, hogy az egèsz téli szünetem is itthon töltöttem) Szívesen mennék diákmunkára de nincs rá semmi lehetőség. Tömören ennyi...szerintem még a 10%-át se mondtam el a történetemnek de bármilyen kérdésre válaszolok. A kérdés csak az lenne hogy mi a véleményetek erről az egészről? Szerintetek érdemes bele vágnom a munkába?

A válaszokat előre is köszönöm!



2016. dec. 27. 18:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
és mégis mit fogsz dolgozni? betanított munkás lehetsz és kereshetsz 90e-et mint a nevelőfaterod.
2016. dec. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Már nem vagy tanköteles, így otthagyhatod a sulit, a kérdés, hogy ki fog téged alkalmazni? Se végzettséged, se tapasztalatod. És ha eléred a 18-at, akkor akár el is zavarhatnak téged és akkor egyedül kell megállj a lábadon.

Én azt mondanám, hogy amíg van lehetőséged tanulni, addig tanulj, hiszen annál jobb esélyed lesz később egy jobb melóra, de ezt neked kell eldönteni.

A karácsony egyébként tényleg 2 napos (25,26), csak mi magyarok elé teszünk egy szentestét, de más országokban/vallásokban ez a nap nem ünnep.

2016. dec. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne haragudj kérdező, de szerintem felháborító, hogy a szüleid a vallással jönnek, közben nem tűnnek valami kedves embernek. Sem a munkahelyen nem maradnak meg, sem így összességében... na mindegy, te úgyis jól érted mire gondolok. De! A kereszténységnek egy nagyon fontos része a karácsony, és eléggé borzasztó, hogy bizonyos vallások betiltják. Mondanám, hogy minél előbb térjetek át a kereszténységre, mert mi keresztények vagyunk, és soha nem tiltottak el tőlem semmit, bár gondolom már eleged van a vallásokból (kár hogy így megutáltatták veled a szüleid, de hát jehova tanúi...). Ettől függetlenül te legyél jó, és ha úgy érzed, hogy rosszul bántak veled a szüleid, te majd bánj jobban a gyerekeiddel. Mert tudod ez úgy szokott lenni, hogy akivel rosszul bántak a szülei, az továbbadja a gyerekeinek is, pedig ez elég rossz döntés. Ezt csak úgy tanácsnak mondtam. És amit tegyél, az az, hogy menj, érettségizz le, aztán menj el dolgozni valahová. Most már azt az utolsó 1 évet bírd ki. Ha végzel a sulival többet is fogsz keresni (lehet nem sokkal, de akkor is).
2016. dec. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Kedves előttem válaszolók, ha a srác van amiben jó. Akkor iskola nélkül is megáll a lábán.


Javaslom neked, hogy barátkozz, ismerkedj meg pl az osztálytársaid szüleivel a lényeg, hogy idősebb emberekkel akik szívesen tanítanának téged(mindenképpen olyat ami érdekel Téged, mert abban leszel sikeres amit szeretsz csinálni)


Miután meg van a háttered és tudod, hogy biztosan alkalmaznának, utána hagyd ott az iskolát. Én is ezt tenném, az iskola Nekem semmi újat nem adott.. csak szenvedést.

2016. dec. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sajnos még 3 évem van a suliból... :( úgy érzem az alatt a 3 év alatt belebolondulok
2016. dec. 27. 20:29
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha 17 evesen, ahogy irod, majdnem 18 evesen, meg 3 eved van a sulibol, akkor pont haromszor buktal.


Ha szakma es erettsegi nelkul kezdesz el dolgozni, akkor csak aljamunkakat kapsz, minimalberert.

A dontes a tied, ne a szuleidet hibaztatsd, ha abbahagyod a tanulast.

2016. dec. 30. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Egyszer se buktam...

-2év nagycsoport

-gimnázium 2 osztály

-gimnáziumból átmenten szakmára és újból kell járnom a 10.-et mert nemlehet annyi gyakorlatot pótolni

-érettségiig csak még 2 év viszont van egy év technikum amit ha nemcsinálok meg akkor lószart se ér a szakma azt egymindegy ha gimibe maradtam volna


ui.: kösszi, hogy előre ítélsz meg embereket

2017. jan. 1. 08:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!