Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Állítólag vannak halálközeli...

Állítólag vannak halálközeli élmények. Hallottatok-e olyan esetről, amikor valaki tudatosan önpusztító életet él, hogy mielőbb elkaparják, el is éri a célt, de valamilyen módon visszajön?

Figyelt kérdés
Ismertek ilyen embertől származó beszámolót? Csak azért, hogy mire lehet ebben az esetben számítani. Akik betegségből kifolyólag jöttek így vissza, ők kellemes élményként írják le általában. De vajon az önpusztítóknak is kellemes ez az élmény?

2017. máj. 12. 23:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sok halálközeli élményről olvastam, illetve néztem videókat az évek során, több közölük valóban nagyon érdekes/valóságosnak tűnő... Viszont, jelenleg nem jut eszembe olyan, ahol az adott egyén önpusztító életmódot folytatott volna.
2017. máj. 13. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is sok halálközeli élménnyel kapcsolatos sztorikat olvastam láttam és hallottam.

Az érdekes ebben az,hogy szinte mindannyian egyforma tapasztalatokat éltek át "fény az alagút végén".

Olvastam olyanról is aki nem volt hívő mielőtt megtörtént volna de az eset után mindannyian azzá váltak.

Valamilyen oknál fogva az embernek egy ilyen eset megváltoztatja a gondolkodás módját az élet halálról.

Mindannyian olyan lelki békéről tanúskodnak amikor abban az állapotban vannak amit az életben soha nem tapasztaltak meg és már ne is akarnak nagyon vissza jönni.

Például Pál apostolnak is van egy hasonló beszámolója;


Fil 1:21-24

Mert nékem az élet Krisztus, és a meghalás nyereség.

De ha e testben való életem munkámat gyümölcsözteti: hogy melyiket válaszszam, meg sem mondhatom.

Mert szorongattatom e kettő között, kívánván elköltözni és a Krisztussal lenni; mert ez sokkal inkább jobb;

De e testben megmaradnom szükségesebb ti érettetek.


Persze sok olyan történetet olvastam mint pl a Burpo gyerek élménye aki megjárta a mennyet és találkozott Jézussal meg rokonaival.

Viszont én úgy gondolom,hogy az a "fény az alagút végén" még nem maga a halál hanem inkább úgy nevezném mint a "halál váró terme".

És ha ez így van akkor a "fény" átlépése után derül ki,hogy hova tovább mert onnan már nincs visszaút.

Legalábbis ez az én véleményem.

2017. máj. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én nem hiszek ezekben a halálközeli élményeben, hiszen nem volt senki sem halott, mert utána visszahozták, tehát csak olyan volt, mintha aludt volna. Ha halott lenne nem élne. Az ilyen élményeknél csak az agy játszik, ezt már bizonyították.
2017. máj. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Amikor én egyszer kiskoromban majdnem belefulladtam a strandon a vizbe, állitólag újra is kellett éleszteni, a nagy sötétségen kívül semmit nem láttam, viszont Hallottam valamit mintha egy ventillátor ment volna először hangosan aztán egyre hallkabban... utána meg felébredtem a kórházban..

De olyan hogy fény, meg amit leírnak mindig, hogy boldogság érzés fog el, ilyen nálam nem volt:/

2017. máj. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Halálközeli élményei lehetnek bárkinek,az agy oxigénellátása felborulásával,s ezt mesterségesen is elő lehet idézni klinikai körülmények között,CO2 adagolással.

Nem veszélytelen!


Mindez,nem halálélmény!Arról,még senki sem számolt be,beleértve Lázárt,Jézust,vagy más feltámadottakat.

2017. máj. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Ismerősöm volt halál közeli élményben.Amikor visszatért, megkérdeztük tőle, miket látott.Ekkor hirtelen összeesett.Azóta jól van, nem kérdezgetik senki ilyenekkel.
2017. máj. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Volt olyan ismerősöm, aki öngyilkosságot kísérelt meg gyógyszerekkel vagy 25 éve, hála Istennek, nem sikerült neki, azóta isvígan él. Nem tudom, volt-e ilyen élménye.


Amíg fényről, alagútról van szó, addig el is tudom fogadni akár, hogy vagy tényleg látja, vagy tényleg csak az agy valamiféle fiziológiai folyamata.


DE... amikor rokonokkal találkozik, akkor gyanakodni kezdek, hiszen a halottaink jelenleg halottak, nem tudnak semmit és még nincsenek a mennyben.

Amíg nincs feltámdás, addig nem találkozunk - sajnos.


Csak néhány élő emberről tudunk, aki már ott van.


A többi akár csak vágyálom, az agy szüleménye, vagy spiritizmus. Szóval óvatosan az onnan jött "üzenetekkel" stb.

2017. jún. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!