Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusoknál a gyónásnál...

Katolikusoknál a gyónásnál meg kell gyónni a maszturbálást is?

Figyelt kérdés
És hogyan kell? "Paráználkodtam"?

2017. máj. 13. 19:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Elvileg bűn, azaz elvileg igen. És igen, így.
2017. máj. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Blondie.W ***** válasza:
28%
Lol... xD Ugye ezt te sem gondolod komolyan? :D
2017. máj. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%
Pedig ez meggyonando és megbánando BÜN!!!!
2017. máj. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%

#2, a bűn vallási értelemben nem feltétlenül az, ami rossz, hanem inkább az, ami az ösztönélet felé húz a lelki élet helyett...


A maszturbálás orvosi értelemben szükséges, egészséges. A az emberi létezés szükséglete. A szellemi létezésnek nem lenne szülkséglete, és ilyen értelemben nem is "tiszta" dolog.


Ez egy kettősség. Ha egy egészséges lelkületű vallásos ember megbánja, hogy szexuális életet élt, akkor nem magát a maszturbálást bánja meg, hanem azt, hogy ezáltal távolabb került a lelki síktól, a szellemi létezéstől...


Ha valaki ezt nem érti, és magát az önkielégítést bánja, olyankor jön az önvád, a meghasonlás, a szexuális elfojtás és a pszichés gondok.

2017. máj. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
26%
Dehogy gyónom meg ! A Bibliàban sehol nincs, hogy maszturbálni bűn. Nem ezt jelenti a paráználkodás, hanem házasság törést. Ennyit a katolikus egyházról.
2017. máj. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
35%

#5, tévedés, benne van. Csakhogy a történet, ami a hivatkozási alap, kétféleképpen értelmezhető. Isten megharagszik Jákob egyik fiára, amiért "magját a földre szórta", de az is igaz, hogy eközben a felesége bent volt a sátorban, és várta volna a férje közeledését, amit viszont a férj elutasított, és ehelyett maszturbált.


Tehát értelmezhető a történet úgy is, hogy Isten amiatt haragudott meg, mert a férfi önkielégített, de úgy is, hogy amiatt, mert ahelyett önkielégített, hogy a feleségével hált volna, annak minden következményével együtt.

2017. máj. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
56%

6.Hsz!


Te tévedtél!


Onán,nem maszturbált!...hanem "kelenföldnél kiszált",nehogy megtermékenyüljön az özvegy,és ne örökölhessék a vagyont az ő gyermekei,s ezzel,Isten polgári törvényével szembeszált.

2017. máj. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
41%

hát nem tudom, én ezt nem olvastam ki belőle, mondjuk e téren nincs is nagy tapasztalatom, hogy ilyen kacifántosan értelmeztem volna...


a katolikusoknál mindenesetre ez a történet a fő hivatkozási alap.

2017. máj. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
72%

Igen, szembe szállt a törvénnyel. Erre pedig meg is van szabva a büntetés:

A vének erre hívassák maguk elé, s vonják kérdőre. Ha megjelenik és kijelenti: "Nem akarom feleségül venni", a sógornő a vének jelenlétében lépjen oda, vegye le a saruját és köpje szembe e szavak kíséretében: "Ez történjék mindenkivel, aki nem akarja testvére házát fölépíteni." Az ilyen embernek ez legyen a neve Izraelben: "A mezítlábas házanépe."


Nem látom, hogy halál lenne a büntetés, ami Onant érte.


Más példát is találunk a Szentírásban, a sógori kötelesség megszegésére, egyik esetben sem szerepel halál. Isten miért alkalmazott ilyen szigorú ítéletet, ha a tőle származó törvény sokkal enyhébb? Illetve miért tett kivételt, hogy míg mást ugyan ezen dologért nem büntetett így, Onant igen?

2017. máj. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
29%
Bocs, bocs, bocs, ne engem támadjatok, én nem is vagyok katolikus, csak tudom, hogy ők így értelmezik...
2017. máj. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!