Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusoknál szokás, illik...

Katolikusoknál szokás, illik keresztet venni ha egy protestáns templomban vannak?

Figyelt kérdés
2017. máj. 4. 16:33
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

"Venni" vagy "Vetni"!? Mert a kettő nem mindegy..

Nem tudom, hogy szokás vagy sem de teljesen más a rituálé egy protestáns templomban mint egy katolikuséban, és a keresztvetés hozzátartózik a rituáléhoz (tudtommal).

2017. máj. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%
A keresztvetés nem a szertartás része, hanem hitünk megvallása, így akár nyugodtan vethetsz keresztet. Viszont letérdelni nem kell (sőt nagyon helytelen lenne), mert a protestánsoknál nincs Eukarisztia.
2017. máj. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
98%
Többször voltam protestáns istentiszteleten katolikusként, esküvőn és keresztelőn is, azt csinálom, amit a gyülekezet. Nem tudom, van-e erre kifejezetten szabály, józan paraszti ésszel azt gondolom, hogy ha beülök a hívek közé, akkor illik követnem a rituálét, egyébként nincs igazán markáns különbség a kettő között.
2017. máj. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 szp72 ***** válasza:
87%

Hogy a protestáns templomba mi illik, azt a protestánsok mondják meg nem a katolikusok.


Katolikus templomba szokás keresztet vetni, de nem kötelező.

2017. máj. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Protestáns templomban NEM szoktak keresztet vetni.


Ha mégis teszed,aki látja,tudja,hogy katolikus vagy,de megkövezéstől nem kell tartanod!


Csak akkor javaslom,hogy protestáns templomban keresztet vess,ha nagyon erősen tudatni akarod,hogy idegen vagy azon a helyen.

2017. máj. 5. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%
Senki sem fog azon megbotránkozni, ha keresztet vetsz és nyugodtan térdelhetsz is, mi is szoktunk.
2017. máj. 5. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Én katolikusként gyakran megfordulok református szertartáson (vegyes házasságban születtem). Nem vetek keresztet, alkalmazkodok, de nem esek kétségbe, ha mégis. Amire kifejezetten figyelek, az az Apostoli hitvallás.
2017. máj. 5. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
58%

"Csak akkor javaslom,hogy protestáns templomban keresztet vess,ha nagyon erősen tudatni akarod,hogy idegen vagy azon a helyen."


A protestánsok se térdelnek le katolikus templomban, amikor kéne, ők is csak nagyon erősen tudatni akarják velünk, hogy idegenek ott?


Én vetettem keresztet protestáns szertartás azon pontjai alatt, ahol például áldás félét osztott a lelkész, vagy olyan volt az imádság. Szerintem nincs ezzel baj, már az őskeresztények is rajzoltak homlokukra keresztet például hitük megvallásaként, és ebből alakult ki a keresztvetés.

2017. máj. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a ,,faluban,, egyszer vetett keresztet valaki a Templomban és én meg az unokanőverem kineztuk. Főleg én mert nem helyeseltem és helyeslem ( az unokanővéremmel is felbiztattam) hogy Református Templomban nem szabad keresztet vetni.
2021. aug. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mikor egyedül megyek katolikus vagy ortodox templomba akkor vetek keresztet mert egyedül nem merem felvállalni hogy kinezetének masvallasukent. Mikor még megvolt nagynéném és a gyereke, az unokanőverem nem vala elzűllve akkor voltunk egy katolikus esküvőn amin Szentmise is volt. Mivel hárman voltunk vegigultuk az egészet és fel se álltunk mikor a többi, se le nem terdeltunk, se keresztet nem vetettunk. Én 18 éves a nagynéném 60 felüli, az unokanőverem 32 volt. Az Urfelmutataskor a pap ivott bort, mi a harmadik padban ültünk be (mert a mi Templomunkban is ott volt a helyünk és a katolikusba is odaultunk) és nagynéném belekottyantott hogy jól meghuzta a poharat, elhajtottak a fejem és röhögtem,a katolikusok meg hatraneztek. Meg a Miatyánk al és az Zdvozlegynel is kotyogitt a nagynéném, azt mondta hogy minek kell Üdvözlégy meg a Miatyánkot miért nem rendesen mondják ahogy a reformátusok. Én mondtam az imádságokat mert tudtam kívülről de ugyelfogott a nevetés a nagynéném mondasaira hogy a felét ha el tudtam mondani mert közbe jött a nevetés és a számra tettem a kezem.
2021. aug. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!