Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondolsz erről?

Mit gondolsz erről?

Figyelt kérdés

A minden emberben lévő "Isten-formájú űr"


János 17:3 Az az örök élet, hogy téged, az egyetlen igaz Istent ismerjenek és azt, akit elküldtél, a Krisztus Jézust.

A lelkünkben lévő "Isten-formájú űr" létének bizonyítéka,a világ minden népének kultúrájában megjelenő istenség-istenségek.Nincs kultúra Földünkön istenség nélkül.

Magyar nyelvünk hihetetlenül sok bölcsességet tartalmaz,melyekre jó odafigyelnünk!

Egyik ilyen mély bölcsességet árasztó kifejezésünk,az"egészség".Az ember,csak akkor egész-séges,ha lényét alkotó minden része jól funkcionál:A test minden tagja,a szellemisége-gondolkozása,erkölcsi normái-az őt éltető isteni lehelet(lélek),s a minden emberbe beleteremtett Isten-formájú űr,Istennel-aki a Szeretet-meg van töltve.Nyelvünk azt is kifejezi,ha valakinek az értelme,morális viselkedése rossz.Azt mondjuk rá,hogy"ez az ember,nem egész".Talán meg van minden szerve,s azok jól működnek,de nem egész,aki nem gondolkozik jól.Akinek mentális problémái vannak,mert nem tud összhangban lenni a környezetében lévő természettel,emberekkel,önmagával,Istennel,annak jelez az egészség hiánya,amelyet a tudomány,"pszichoszomatokus"reakciónak nevez.Minden egészség megrendülés,jelzés,valamely részünk helytelen funkciójára.

Az ember lelkében,előbb,vagy utóbb jelentkezik,az Isten hiánya,(jelez,a bennünk lévő űr). Erre a hiányra,az emberek zöme,valamilyen isteni,vagy emberi teremtménnyel próbája azt kitölteni.

Salamon,a választott nép leggazdagabb,s legbölcsebb királya tipikus példája ennek.

Apjától,egy jól megszervezett,háborúkkal békét teremtett,a 3 kontinens kereszteződésében,egy gazdaságilag,kulturálisan fejlett országot örökölt igen fiatalon.Rendelkezett szilárd hatalommal,tudással,műveltséggel,gazdagsággal,s így megtehette,hogy szexuális igényeit 300 feleség,és 700 szerető elégítse ki.Kereskedelme révén,a világ legfinomabb borait,ételeit nyakló nélkül élvezhette.Muzsikát,a világ legkivállóbb művészei szolgáltatták udvara számára.Építészei,a világ legcsodálatosabb épületeit,ligeteitt alkották neki.Ötvösök hada,olyan kiválló kincseket készítettek,hogy messzeföldről jártak annak csodálatára királyok.Bölcsek serege oktatta a világ megismerésének csodáira.Salamon király is megcsömörlött a sok jótól,és így nyilatkozott:". Azért gyűlöltem az életet; mert gonosznak látszék nékem a dolog, a mi történik a nap alatt; mert mindez hiábavalóság, és a léleknek gyötrelme! Gyűlöltem én minden munkámat is, melyet munkálkodom a nap alatt; mivelhogy el kell hagynom azt oly embernek, a ki én utánam lesz." (Préd 2:17,18

Igen tanúlságos végig olvasni a Prédikátor egész könyvét!

Isten,az embert,szeretetében alkotta.Ki kívánta élni szeretetét,s ezért alkotott embert a saját képmására.Szabad,intelligens lénynek alkotta az embert,akinek módjában volt viszont szeretni Őt,vagy visszautasítani azt.Mindazon emberek,akik szívük belsejében tátongó Isten-formájú űrjüket Istennel(a Szeretettel)töltik ki,egy beteljesedett életük lehet.Ez,a teljes egészség.Az,az istenfélő ember legfőbb célja,hogy megdicsőítse Alkotóját,a teljes élettel,Isten lénye lényegét láthatóvá téve életével,s néha szavaival,s így hidat alkotva ég,és Föld között,mint Krisztus,a megfeszített.



#Jézus követése #Isten-formájú űr #befogadása #a keresztény küldetése
2017. máj. 22. 19:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egész szép kisregény.
2017. máj. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Egy prédikációm kivonata.
2017. máj. 23. 22:26
 3/11 anonim ***** válasza:
Nagyon jó, de ha ez egy prédikáció része, akkor szerintem jó lenne beletenni a bibliai példák mellett több mai példát arra, hogy mi mindennel próbálja betölteni Isten helyét a ember. A hallgatóság azt gondolhatja, milye van neki ahhoz képest, ami Salamon királynak megvolt. Az jó, hogy utalsz a lelki betegségekre, mert napjainkban szinte népbetegség a depresszió, és mindenki csak a tüneteket akarja kezelni.
2017. máj. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 KZitus ***** válasza:
:-)
2017. máj. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

3.Hsz!


Jól érezted.

Az elhangzott változatban kitértem az űr kitöltésére keresett hamisítványokra:a barátnőkre,pasikra,gazdagságra, szenvedélyekre,a hatalomra,a hírnévre,stb.,de itt így is hosszúnak tűnik.Kitértem arra is,hogy bármely hamisítvány bármely mértékének elérése nem hoz megelégedettséget,teljesség érzését,de az Istennel betöltekezett ember boldog,fizikai szükségletekkel is.

2017. máj. 24. 19:32
 6/11 Ay carramba! ***** válasza:
Olyat, ami miatt csak kritizálnának, így nem is fáradozom a leírásával. (Akkor meg minek válaszolsz hülyegyerek?!)......
2017. máj. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Ay carramba! ***** válasza:

xD Tudod hogy én hogy vagyok igazán boldog? Ugyan úgy, mint te, csak Isten nélkül! Szeretem az embereket, szeretek tanulni, élni, imádok beszélni/beszélgetni, vitatkozni, de nekem csak felesleges a vallási megkötöttség. Én is, te is, egy emberek vagyunk. És mi magunknak kreálunk egy szemben álló problémát, hogy "Nocsak! Te nem hiszel Istenben! Pokolra veled!" (Jó, ez azért durva.) De lehetne akár fordítva is.


Szóval: Úgy élj, hogy te is, és a környezeted is boldog legyen a tevékenységedtől, és a feleslegest ne űzd. (Na de itt a nagy kérdés: Mi is számít feleslegesnek?)...

2017. máj. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ay carramba!


Mint írtam,az Isten,szeretet.Amikor bárki a feltétel nélküli szeretetet gyakorolja,Isten dolgozik benne,akkor is,ha erről nem tud.


Vallás.

Én-lelkészként- nem szeretem a vallásokat,mert azok,-Isten Lelke helyett-megmondják mit,és hogyan kell hinni,pedig azzal senkit sem bízott meg Isten.A pásztor(lelkész,pap),csupán arra hívatott,hogy Istenhez vezessen embereket,s nem,hogy utasítgassa azokat.

2017. máj. 25. 01:09
 9/11 Ay carramba! ***** válasza:
Ha annyira Isten dolgozik bennem, mint szeretet, akkor őt miért utálom? És ha utálom, akkor miért van szép, tartalmas, jó életem barátokkal, családdal, átlagos, de megfelelő körülményekkel? Nem hiszem hogy Mr. Sátán lenne az...
2017. máj. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Az Isten,szeretet.Útálod a szeretetet?


Szerintem,egy olyat útálsz,aki nem az Isten,hanem valakinek a sajátfaragta istenkéje.

2017. máj. 27. 08:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!