Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kéne a segítség! Van aki...

Kéne a segítség! Van aki apáca vagy ért az efféle dolgokhoz mert azzal szívében beszélnék!?

Figyelt kérdés
Ha van valaki aki tud velem részletesen beszélni az apacasagrol akkor kérem írjon! Köszönöm!

2017. máj. 29. 22:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Kétlem, hogy az apácák látogatnák ezeket az oldalakat, de ha van valami konkrét kérdésed, akkor megpróbálok válaszolni, ha tudok.
2017. máj. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
19%
Én olyan iskolába jártam, ahol apácák tanítottak. Pár évvel az érettségi után hallottam, hogy mekkora balhék voltak, kifúrtak maguk közül több apácát is, így volt olyan, aki szó szerint az utcára került megélhetés nélkül. Én nem akarnék ilyen bandához tartozni. Undorító :(
2017. máj. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%

Azért ezekben a hallomásokban több lehet a pletyka, mint a valóság. Az apácák nem tudnak összeállni bandákba, hogy utcára tegyék kevésbé kedvelt nővérüket. Minden rendnél szigorú fegyelem van, a rend elöljárója viszonylag nagy autonómiával rendelkezik a renden belül, ha pedig ott is problémák lennének, akkor püspöki szintre kerül az ügy.

Ha még is előfordulhatna az említettnél valami enyhébb nézeteltérés, akkor is lehetőség van másik helyre áthelyezni az apácákat. Akár határokon túlra, mert ezek a rendek az egész világban léteznek.

2017. máj. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha mégis kifúrnak maguk közül, akkor mehetsz egy másik kolostorba, de el tudod intézni, hogy külön engedéllyel egy másik rendhez vegyenek át.
2017. máj. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia.

18 éves, katolikus lány vagyok. Én is gondolkozom a szerzetességen. Írj, ha szeretnél.:)

2017. máj. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szia,nekem is irhatsz,szivesen beszélgetek erről a témáról
2017. máj. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
24%

Akik szerzetesi életet választják azok szerintem nem Jézust követik, mivel a szerzetesi fogadalom valamint az alá-fölé rendeltség ellentétes Jézus kérésével (Közöttetek ne így legyen, ti testvérei vagytok egymásnak).


Manapság a papok és a szerzetesek a legnagyobb akadályai annak, hogy Jézus örömhíre úgy terjedjen, ahogyan azt Jézus tanította.


[link]


[link]

2017. máj. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
65%
Ha valaki a szerzetesi életben tud kiteljsedni,ott érzi hogy a helyén van miért ne választhatná?Azzal nem árt senkinek sem,csak nagyobb hasznára tud lenni másoknak,mert önmagáról lemondva teljesen mások szolgálatába tudja állitani önmagát.
2017. máj. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Van egy jó ismerősőm, aki minden információval ellát, a neve Google.... de tényleg, elég az apáca szót beírni és még szerzetesrendek honlapjai is kijönnek találatként, ahol még sokszor azt is leírják pontosan mivel foglalkozik az adott rend...
2017. jún. 1. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
17%

#8


Ha valaki a szerzetes rendekben találja meg a lelkének nyugalmát, tegye, ezzel semmi baj sincs.


A gond az, ha ezt valaki Jézusra hivatkozva teszi, az már árt, és nem csak önmagának, hanem azoknak is, akik Jézusban szeretnének hinni, mert téves példát mutat.

Jézussal ugyan is semmiféle alá-fölé rendeltség nem igazolható. Jézus az Ő követői számára kifejezetten kérte, hogy ne esküdjenek, sem az égre, sem a földre, valamint, hogy mi egymásnak testvérei vagyunk, nem pedig alá vagy fölé rendeltjei.

2017. jún. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!