Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Apácazárdába hogy kerülhetnék be?

Hercegno69 kérdése:

Apácazárdába hogy kerülhetnék be?

Figyelt kérdés
17 eves vagyok es mar egy eve gondolkozok azon hogy itt hagyok mindent es mindenkit hogy bevonuljak egy apacazardaba jo par evre. Foleg most maganeleti problemakkal. Aki tudna ebbe segiteni irna privatot? Ott mindent elmagyarazok neki ha tud segiteni :)

#vallás #apáca #kolostor #zárda #Domonkos nővérek
2016. dec. 28. 22:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Magánéleti problémák miatt ne legyél apáca. Ahhoz elhivatottság kell. Ha problémáid vannak, keress pszichológust.
2016. dec. 29. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az apácazárda nem olyan, mint az elmegyógyintézet, hogy ha meggyógyultál, kijössz. Ahhoz el kell köteleződnöd a vallásos és puritán élet mellett és feladnod mindent. Az egy életre szóló hivatás és egyben pálya, amit akkor választasz, ha úgy akarod leélni az életed.
2016. dec. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha tényleg elhivatott vagy, akkor hajrá! De az apácaság is egy hivatás, "munka". Tavaly engem is eléggé érdekelt, rákerestem - beírtam a "hogyan lehetnék apáca?" kérdést a google-be - és több oldalt is kiadott, nem csak gyk-t. Viszont a leghasznosabb információkkal a lelkész és az esetleges hittatanárod tud szolgálni. Én úgy néz ki, hogy nem az leszek, de még mindig tartogatok rá esélyt. Majd el akarok menni a Keresztel hegyére (Litvánia) és ott eldönteni véglegesen.

Mindenesetre neked azt javaslom, hogy azért rendezd le magadban, hogy ez az élet neked való-e. Nem lebeszélni akarlak, csak arra gondolok, mint a többiek. De mondom, olvass utána :) Bocsi, ha nem voltam nagy segítség.

16/l

2016. dec. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
*Keresztek hegye. Bocsi, telefonról nehéz.
2016. dec. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Először el szoktak menni a lányok hivatástisztázó lelkigyakorlatra, hogy jobban megismerjék magukat és Isten akaratát. Egyébként szinte az összes magyarországi női rend tart ilyeneket, neten rá lehet keresni. Aztán nem úgy van, hogy valaki egyből apáca lesz, hanem néhány évig tanul és együtt él a közösséggel, majd utána teszi le az örökfogadalmat.
2016. dec. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is gondolkozom azon, hogy apáca legyek, de nem azért, mert magánéleti gondjaim vannak. Egyszerűen csak megfogalmazódott bennem, hogy az egész életemet szeretném Istennek szentelni. De ez egy életre szóló döntés lenne, nem néhány évre, amíg rendbej önnek a dolgaid.

Szintén 17/L

2016. dec. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Oda nem lehet néhány évre bevonulni, ez egy életre szóló hivatás, elhivatottság szükséges hozzá. Jól gondold meg, hogy téged hív-e erre az Úr. Ha szerzetesnő leszel, nem lehet férjed, gyerekeid.
2016. dec. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Csak 18 éves kortól mehetnél, és nem tudom, hogy van-e olyan rend, ahol egy darabig világiként is maradhatnál. Először ideiglenes fogadalmat kell tenned, hogy ha mégis meggondolnád magad. Például a domonkosoknál egy évet élsz úgyhogy a kolostorban laksz, de a világban élsz, dolgozol. Utána két évre minden kapcsolatot meg kell szakítanod a külvilággal, ez a próbaidő egy másik szakasza. Ezután kiléphetsz, akár férjhez is mehetsz; de dönthetsz úgy, hogy véglegesen apáca leszel, és leteszed a végleges fogadalmat.
2016. dec. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Isten a vilagban szeretnel hogy egy kereszteny eljen es munkalkodjon.

Peldat mutatva munkajaval eletevel csaladjaval.

Segiteni batoritani es peldat mutatni errol szol es persze imadkozni.

Zarda nem menekulesi hely az elet nem romantikus lanyregeny nem lehet elvonulni

2016. dec. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!