Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az istenhívőket miért nem...

Az istenhívőket miért nem védi a törvény az ateistákkal szemben?

Figyelt kérdés

2017. máj. 30. 23:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/236 anonim ***** válasza:
95%

Milyen téren? XD


Pontosan ugyan úgy védi, mint fordított esetben... nemde?

2017. máj. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/236 anonim ***** válasza:
78%
Mire gondolsz? Kapjunk börtönt mert nem hiszünk az istenetekben? Vagy nem értem, tudtommal erőszakot igen csak kevés százalékunk alkalmazott eddig az ateizmus nevében, úgy 0% közelében valahol. :)
2017. máj. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/236 anonim ***** válasza:
100%
Védi a törvény, vallásszabadság van.
2017. máj. 31. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/236 anonim ***** válasza:
95%
Miben kéne nagyobb védelem egy hívőnek?
2017. máj. 31. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/236 gnoomage ***** válasza:
97%

Mivel szemben kéne védelem? Van két olyan csodás törvény, amit szólás- és vallászabadságnak hívnak. Eszerint azt mondas más vallásáról amit akarsz és abban hiszel vagy nem hiszel amit akarsz...


Amúgy egy kérdés, csak a saját vallásodra akarsz védelmet(és itt a tényleges igazságra vagyok kíváncsi), vagy az összeset. Ha csak a sajátodat rádöbbenhetsz, hogy nem ellenünk kell törvény, ha másokét akkor pedig rájöhetsz arra, nem is olyan szükséges neked az a vallás.

2017. máj. 31. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/236 anonim ***** válasza:
88%
Mit csináltak az ateisták, talán betörtek a házadba és kicserélték a bibliádat egy Stephen Hawking könyvre?
2017. máj. 31. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/236 anonim ***** válasza:
94%

Kulcslszó: vallásüldözés? XD

Hol üdöztek téged? Ha valaki nem ért egyet, az már üldözésnek számít? Ahol meg jelenleg irtják a keresztényeket, ott nem ateisták ténykednek, hanem más vallásúak.

Engem miért nem véd a törvény, hogy egy JT-nek tilos legyen bekopognia az ajtómon, és zavarnia? Miért nem véd a keresztények fenyegetséveivel szemben, hogyha nem hiszek, akkor csúnya dolgok várnak rám?

2017. máj. 31. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/236 anonim ***** válasza:
100%
Szólás- év vallásszabadság van, a gyűlöletbeszéd elleni törvény pedig nem a gúnyolódásra vonatkozik, hanem uszításra.
2017. máj. 31. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/236 anonim ***** válasza:
12%

Szerintem én értem, mire gondolhatott a kérdező. Vannak olyan helyek a Földön, ahol az ateizmus nevében gyilkolják le a hívőket. Pl. Észak-Korea, ahol már azért nyilvánosan kivégzik az embert, ha Bibliát találnak nála. De ott más emberi jogok sem érvényesülnek, nem csak a vallásszabadság. Az ENSZ és más szervezetek próbálkoznak, hogy jobban érvényesüljenek ezek a jogok, de gyakorlatilag semmit nem tudnak tenni.


Javíts ki, ha nem erre gondoltál, de én így értelmeztem a kérdést.

2017. máj. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/236 anonim ***** válasza:
83%

"az ateizmus nevében gyilkolják"

???

Az ateizmus egy egyszerű gyűjtőfogalom, nem áll mögötte senki akinek a nevében gyilkolni lehetne.

2017. máj. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!