Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nektek mi a véleményetek?...

Nektek mi a véleményetek? (több lent)

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hogy kulturált beszélgetést, és választ várok el!


Ti mit gondoltok;

Istenben hisztek, vagy az evolúcióban?

Miért pont abban?


Ezekről mit gondoltok?;

Hívők:

-Isten megteremtette a sejteket, és innen ment minden magától (Tudom, a Biblia nem így írja)

-A Biblia miért nem említi a dinókat? (Nekem egy régi hittantanárom azt mondta, hogy ezt a dinós dolgot az ördög találta ki)

-Mi a véleményetek az evolúcióról?


Nem hívők;

-Mi a véleményetek a hitről? (Most a Keresztény vallásról beszélek)

-és az evolúcióról?



2017. jún. 6. 20:07
1 2 3
 21/29 Alex Fly ***** válasza:
58%

Mint hívő:

- majdnem. Isten megteremtette az élőlényeket nemük szerint, azzal a képességgel, hogy a környezetükhöz alkalmazkodva képesek legyenek a változásra.

- az üdvösség szempontjából kb. annyi a jelentőségük, mint annak a többi sok ezer állatfajnak, amelyekről szintén nem tesz említést.

- az evolúció egyszeeűen fejlődést jelent. Amennyiben a biológiai evolúciótant érted ezalatt, akkor röviden: egyrészt vannak a tények, amelyeket megfigyelhetünk. Másrészt vannak az ebből levont következtetések, amelyekről kísérletekkel állapítjuk meg, hogy helytállóak-e. És vannak a kísérletekkel nem ellenőrizhető teóriák, amelyek ebből következnek. Véleményem szerint leghelyesebb, ha egy, a kozmológiai "standard modell" biológiai megfelelőjének tekintjük; ami egy referencia a különféle munkahipotézisek ellenőrzésére anélkül, hogy abszolút igazságként kellene elfogadnunk.

2017. jún. 7. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Én nem hiszek Istenben. Az evolúcióban hiszek, mert annak a magyarázata, a kutatások nekem meggyőzőbbek, mint hogy van egy szent könyv, ami állítólag Isten szava. Én úgy hiszem, hogy bárki írhatta, aztán ráfogta, hogy Isten szava, de az is lehet, hogy hallucionált. Legalábbis nekem ez nem elég bizonyíték az Isten létezésére.


Viszont én alapvetően agnosztikus vagyok, és hiszek a spiritualitásban, mert vannak olyan dolgok, amiket nem tudott a tudomány sem megmagyarázni a számomra. És úgy hiszem, mi emberek nem ismerhetjük meg 100%-osan azt a bizonyos erőt, ami az evolúció mellett dolgozik a világban.


A hitről az a véleményem, hogy mindenki abban hisz, amiben akar, és ez így van rendjén (mert senkinek nem lehet 100%-os tudása ilyen téren, úgy gondolom) - egészen addig, amíg nem akar téríteni, nem akarja más torkán lenyomni a nézeteit és mások lelki és fizikai egészségét nem kockáztatja / veszélyezteti (pl. térítő hadjáratok, azok a szekták, ahol gyerekkorú lányokat erőszakolnak a "hitük" égisze alatt vagy áldozatokat mutatnak fel, vagy ahol fizikailag kínozzák az egyházközösség tagjainak olyan családtagjait, akik nem a szabályok szerint élnek... mert ilyenek is vannak sajnos, a kereszténység elfajzott ágazataitban is).

2017. jún. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Kedves # 19-es!

Bárkitől észérveket várok, s mivel "59%" természettudományos(nak tűnő) érvekkel jött, - amik jó része a természettudományos ismeretek hiányából és félremagyarázásából táplálkoznak - ezért azokra lehetőleg természettudományos észérveket várnék... persze rutinból már nem lep meg, hogy az idebüfögött, más oldalakról csak bemásolt gondolatok kritikájára már csupán leponttal tudnak reagálni.


Amúgy a Te válaszod korrekt (filozófiailag) (bár én vitatom), így egyáltalán nem értem, ki pontozta le.

2017. jún. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
5%

Én mélységesen hiszek Istenben.

Isten a sejtekkel együtt megteremtette a világot, aminek minden pillanatát előre megtervezte. Már a teremtés előtt el volt tervezve, hogy pl én most ezt írom. A teremtést tudományos úton is bebizonyították már nem is egyszer és Isten létezését is.

A dinókról: ezek is állatok voltak és ki kellett halniuk hogy szaporodni tudjon az emberiség a földön.

Lehet hogy átalakul a szervezete az élőlényeknek az évmilliók során, de ez azért van mert Isten ezt akarja.


Ha kérdésed van írj bátran hátha tudok segíteni!

2017. jún. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 Tom Benko ***** válasza:
91%

Miben hiszek? A világ megismerhetőségében. Az evolúció viszont nem hitkérdés, egy létező folyamat, amit sokrétűen vizsgáltak, bizonyítottak és alkalmaznak a mai napig.


Véleményem a hitről: személyes dolog, senkinek nincs joga megszabni másoknak, mit higgyenek és hogyan. Nincs is vele gond addig, amíg az egyéneknek a fején belül marad.

2017. jún. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
#24 Miért jó nem létező dolgokban hinni?
2017. jún. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

#26

Honnan veszed hogy nincs isten? A tudomány nem állít semmi ilyesmit. Nem lehet bebizonyítani hogy van-e vagy nincs.

Csak gondold végig. Ha kijelentés hogy nincs, akkor miért vagy jobb, mint azok, akik azt mondják hogy létezik? Miközben egyikre sincs bizonyíték?

/mondom ezt ateistaként/

2017. jún. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Elsősorban az evolúciót fogadom el, mint többszörösen bizonyított tényt, de hogy hiszek-e Istenben, magam sem tudom igazán, képtelen vagyok eldönteni. Nem tartom elképzelhetetlennek a valóságosságát, de azt be kell látni, hogy jelenleg több az ellenérv, mint ami mellette szól.


A vallási hitet önmagában nagyobbrészt hasznosnak és egészségesnek tartom, de csak akkor, ha egy olyan tulajdonságú ember mellé párosul, aki széles látókörű, elfogadó, és nem utasítja el azt, ami ellent mond annak amiben hisz, tehát nyitott.

2017. jún. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
#27 Semmilyen bizonyíték nincs rá, még csak semmi sem utal arra hogy létezne. Tehát praktikusan nem létezik. Valaminek a nem létezését egyébként sem lehet bizonyítani, ez mindig a létezést állító feladata.
2017. jún. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!