Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek a gyermekekre...

Szerintetek a gyermekekre nézve például​ kár lenne ha az iskolai​ tanügy miniszterium úgy döntene továbbítva az iskola igazgatójának​ hogy szüntessék meg az​ iskolában​ a Vallás órákat?

Figyelt kérdés
Bármilyen valláshoz tartózó emberek válaszát előre is köszönöm az ateistákét is.

2017. jún. 6. 20:17
1 2 3 4
 1/37 A kérdező kommentje:

Véleményem szerint igen kár lenne.

Mert illik tudniuk hogy mit tanít a Vallás.

2017. jún. 6. 20:20
 2/37 anonim ***** válasza:
93%

Az fontos szerintem, hogy iskolákban ne fanatizáljunk és ne csak egyféle álláspontot mutassunk.

Döntse el a gyerek, hogy vallásos akar-e lenni vagy sem.

Én jártam hittan órákra elég sokáig, még sem hiszem semmilyen Istenben.

2017. jún. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
97%
Igazából semmi nem lenne: a vallásos gyerekek járhatnának vasárnap templomba, illetve a gyülekezetük hittanjára... Ellenben az olyan diákok, akiknek ez nyűg, felszabadulhatnának.
2017. jún. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
97%

Én nem tartom fontosnak, hogy legyenek vallás órák az iskolában. Amikor én iskolás voltam, akkor is foglalkoztunk vele, mert a tanagyag része volt irodalomból, társadalmi ismeretekből is. Társadalmi ismereteken minden nagy világvallással foglalkoztunk, nem csak a római katolikussal. Szerintem ez jó volt, mert adott egy alapműveltséget, és akit jobban érdekelt, az meg más keretek között foglalkozott vele.

Én pl. hittanra jártam. Római katolikus vagyok. De abban az időben érdekelt a buddhizmus, mert arról tudtam a legkevesebbet és akkor elolvastam róla pár könyvet.

Szerintem most is elég lenne egy alaptudást átadni és utána arra építhet bárki, aki még szeretne vele komolyabban is foglalkozni.

De ez a kötelező hittan szerintem nem jó.

2017. jún. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen​ köszönöm​ a válaszaitokat.
2017. jún. 6. 20:56
 6/37 anonim ***** válasza:
97%

Én ateista vagyok,de az iskolában tanulok hittant,vannak ilyen óráink.De szerintem felesleges,nem fogja megváltoztatni a nézőpontomat.

Szóval szerintem nem lenne kár,ha eltörölnék,mert akkor csak annyi történne,hogy a vallásos gyerekek nem az iskolában tanulnák a vallásukat,hanem a templomban,vagy más hittanos különórákon.

2017. jún. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:

Bár nincs olyan, hogy "iskolai tanügy minisztérium", helyette Emberi Erőforrások Minisztériuma van, azon belül van Oktatásért Felelős Államtitkárság, de nem történne semmi különös sem egy ilyen döntés esetén.

Eddig is lehetett minden iskolában különféle felekezeteknek hittant tartani, aki szerette volna járatni gyermekét, megtehette. A kötelező hittan vagy erkölcstan órákkal sem lesz több hívő ember, sem kevesebb, viszont még valami, amiért nem a törvény kitalálóját, hanem a keresztényeket szidják sokan.

Szóval keresztényként mondom, hogy sokat nem ér, és lehet többet árt, mint használ.


Ráadásul hülyén is van az egész megszervezve, mert többnyire régen heti 2 hittan volt, most ebből az állam csak 1-et finanszíroz (kezdetben így volt, nem tudom változott-e). Mielőtt vad ötletekből ilyen törvényt alkotnak, nem ártana megkérdezni a püspökségeket, hogy ők mit gondolnak erről.

2017. jún. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen​ köszönöm mindenkinek a válaszát.
2017. jún. 6. 21:07
 9/37 anonim ***** válasza:
97%

fölösleges óra

amelyik tanuló akar elmegy hittanra amelyik meg nem akar azt belekényszerítik

mért pont keresztény hittan van az órákon? elméletben vallásszabadság van mégis mint a középkorba kötelező


káros az oktatást bármilyen vallással traktálni

az egy ISKOLA, aki hittant akar menjen templomba, aki muzulmán tanokra kíváncsi menjen mecsetbe


ugyan ez érvényes az országvezetésre is

a ilyen erővel kiszedhetnék az alkotmányból a vallásszabadságot mert röhelyes hogy az adómat templomépítésre költik mikor összeomlanak a kórházak

2017. jún. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt olyan formában oktatnám, hogy megismerhessenek minél több különböző vallást, hogy szélesedjen a világnézetük.
2017. jún. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!