Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Gyűlölik-e a zsidók Jézust?

Gyűlölik-e a zsidók Jézust?

Figyelt kérdés

Nos, ők nem fogadták el Jézus Urunkat, sem az első században, és napjainkban sem adják ennek a jelét. Tudjuk, hogy aki nem ismeri el Jézus Krisztus váltságáldozatát, nem lesz része megmentésben. Nos, akkor hogyan is állunk a zsidókkal ?

A normális válaszokat előre is köszönöm szépen.


2017. jún. 7. 12:07
 1/9 anonim ***** válasza:
98%
Jézusként elismerik, de Krisztusként nem (a különbséget hadd ne magyarázzam el)
2017. jún. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Oké köszönöm szépen a válaszodat.
2017. jún. 7. 12:20
 3/9 anonim ***** válasza:
3%

Nagyszeruen allunk veluk.Eloszor is punkosdkor a zsidkobol lettek az elso kereszteny gyulekezetek.Masodszor pedig Jezus modnta a farizeusoknak akik szinten nem ismertek el Ot, hogy majd Mozes fogja megitelni oket...

Szoval zsidokent is sokaknak lesz megmetes mas formaban itelzeknek majd felettuk...mind ahogy a poganynak is a lelkiismerete es szive alapjan lesz megmentese vagy itelete.

2017. jún. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Gyűlölik-e a zsidók Jézust?"

Nem. Egyszeruen nem foglalkoznak vele. Mint ahogy a keresztenyek nem foglalkoznak pld Jupiterrel.

2017. jún. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
14%

Ahogy valaki írta, mindössze nem ismerik el, messiásként.

Persze az első században gyűlölettel voltak iránta, mivel féltették a vallásvezetők a "hatalmukat" és bosszantotta őket Jézus leleplező szavai a képmutatásukról, és arról, hogy mennyire eltértek Isten elvárásaitól is.


Hogy állunk? Jézus minden emberért meghalt, ezért nem mondunk le róluk, mint ahogy más hovatartozású emberről sem. Részünkről ugyan úgy igyekezni kell helyesen hasogatva Isten szavát, helyes érveléssel az igazságot megismertetni velük.

Ám ahogy döntenek, azzal majd Isten előtt adnak számot, ahogy mindenki más is.

2017. jún. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35%
Általában a zsidók Jézus iránti gyűlöletéről nem tudok,de tudom,hogy az ortodox zsidóság,már alsós korban tanítja a gyermekeknek,hogy Jézus,egy szajha gyermeke volt,aki egy római katonától esett teherbe.Csaló volt,aki a zsidóság szétzilálásán tevékenykedett.Azok,akik betérnek egy ortodox zsidó közösségbe,meg kell átkozniuk a "názáreti Jézust"fogadalmukkor.
2017. jún. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%

Kedves 6-os? A zsidó vallási irodalom a legterjedelmesebb a világon. Hihetetlen sok bölcs kommentárja, vallásjogi előírások, kötött imák és a szent szövegekről nem is szólva.

Nos, te komolyan hogy lehetsz ekkora ökör, hogy azt hiszed, Jézusról tanítják a kicsiket? :D Atyavilág

2017. jún. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
39%

7.Hsz!


Én,két évig laktam köztük.(Zsidó iskolában mosogattam,és 20 hónapig gondoztam egy rabbit.)Barátom,már 10 éve gondoz zsidókat.Nem a kisujjamból szoptam ki .

2017. jún. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg az összes zsidót, válaszaikat összesítsd egy terjedelmes tanulmányban, majd tedd nekünk is közzé...


Egy vicc mondja:

Ha Két zsidó együtt van, háromféle véleményen vannak...

2017. jún. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!