Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarországi zsidók milyen...

A magyarországi zsidók milyen véleménnyel vannak rólunk keresztényekről? Igaz, hogy a Talmudot tanulmányozzák, és gyűlölik a keresztényeket? Valaki világosítson fel!

Figyelt kérdés
2012. máj. 17. 21:32
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
70%

erre itt nem kapod meg a választ

egy igazi zsidó nem itt tölti perceit

2012. máj. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
92%
Kérdezz meg egy rabbit. Azért van :D.
2012. máj. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek több zsidót is és nem gyűlölik a keresztényeket. Sőt,az egyiknek katolikus nő a felesége,már 20 éve.

Nem kellene általánosítani.

2012. máj. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
92%
Sok huszonéves zsidó ismerősöm van, egyik sem vallásos közülük, ahogy a keresztény fiatalok sem.
2012. máj. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
100%
Én csak a neten beszélgettem zsidókkal, de a sok közül csak egy akadt, aki rosszat írt a kereszténységről, azt is leteremtették a többiek, hogy szerintük nem is igazi zsidó. Nem írkálnak és biztos nem is mondanak olyanokat a kereszténységről, mint sokan a zsidókról, meg a zsidó vallásról.
2012. máj. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
93%
Katolikus vagyok, és eléggé öreg, de még sosem éreztem, hogy ne tudnánk egymással kijönni.A saját vallásom irányából viszont gyakran látom a kifinomult gyűlöletkeltést.
2012. máj. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! Én nem ismerek egy zsidót se, nem hogy rabbit! :) Csak olyan sok rosszat mondanak róluk, ezért vagyok kiváncsi mi az igazság.
2012. máj. 17. 21:52
 8/43 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországi zsidóként mondhatom, nem utálom a keresztényeket. Azokat utálom, akik nem veszik a fáradtságot, hogy megismerjenek, csak lendületből utálnak a származásom miatt...
2012. máj. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Az igazság?


Az igazság az, hogy ők is emberek.

Vannak köztük jók, és rosszak.

Becsületesek és csirkefogók.

Segítőkészek és másokkal nem törődők.

Lusták és szorgalmasak.

Hívők és ateisták.

Dolgosak, és ügyeskedők.

Tudósok, és segghülyék.


Olyanok, mint bárki más.


Csak éppen a zsidó népből származnak, és/vagy zsidó vallásúak.

Olyan népből, amely nem fogadta el a Római Birodalom fennhatóságát, lázadt ellene, és büntetésül megfosztották az országától. Sok nép nem volt ennyire bátor.

Olyan vallásúak, amelyből az egész kereszténység kifejlődött, az a kereszténység, amely évszázadokon át végig asszisztálta (sokszor irányította) a zsidóüldözéseket.


A mostani zsidók számára azonban ez is csak történelem. Olyan emberek, mint mi. Nem ők különböztetik meg magukat, hanem mi szoktuk "lezsidózni" őket. Pedig nekünk kellene megtanulni végre, hogy nem az az "igaz magyar ember", aki feltétel nélkül egyetért velünk (lehetőleg a legnagyobb marhaságban), hanem az, aki belülről, őszintén annak érzi magát - akármilyen is a származása, vagy a vallása.


Pedro

2012. máj. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
93%

Úristen, de jól esett végre ilyet is olvasni és nem azt kapni, hogy ,,takarodj büdös zsidó!!"

Köszönöm, de tényleg!!

2012. máj. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!