Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusokta kérdezném:van-e...

Katolikusokta kérdezném:van-e itt közöttetek olyna aki szerzetes vagy szerzetsnő szeretett volna lenni de meggondolta magát és kilépett a rendből? Ha igen miért tette?

Figyelt kérdés

2017. jún. 8. 17:20
 1/2 anonim ***** válasza:
67%
Csak ismertem egy nőt és egy férfit.A lány rájött, hogy nem akar apáca lenni, hanem férjhez akar menni. A férfi 56-ban a Kilián laktanyában volt sorkatona, az ott át éltek miatt akart pap lenni. 2 év szemináriumi tanulás után, úgy érezte, hogy nem érez igazi hivatást a papi pályához. Nagyon vallásos maradt, és nem nősült meg soha.
2017. jún. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!Nekem is van volt nővér ismerősöm aki 5év után gondolta meg magát,hogy mégsem lesz nővér,de továbbra is szoros kapcsolat fűzi a hithez.Azóta személyesen nem találkoztunk,de foglalkoztat a téma,hogy ha valaki egy ilyen döntést hoz miért módositja később.Szeminaristákat, sőt papokat is tudok akik elhagyják a hivatásukat.De olyan példával is találkoztam,hogy valaki későbbi érettebb éveiben dönt a papi,szerzetesi illetve szerzetesnői hivatás mellett.
2017. jún. 9. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!