Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz a hír, hogy folyamatban...

Igaz a hír, hogy folyamatban van? (többi lent)

Figyelt kérdés
Napokban hallottam, hogy lehetséges, hogy a Római Katolikus papok is nősülhetnek majd...

2017. ápr. 4. 23:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Először olyan formában volt ez fenn, hogy a nős emberek is lehetnek papok a nagy hiány miatt, aztán, hogy a már meglévő papok is nősülhetnek majd. De eddig se megerősítve, se cáfolva nem lett.
2017. ápr. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Értem, Köszönöm! Kíváncsi leszek, hogy ha 100%-ban biztos lesz mennyi meglévő pap szeretne majd megnősülni, de egyébként szerintem ez lenne az igazságos az egyháztól, mivel a görög katolikus papok is nősülhetnek.
2017. ápr. 4. 23:47
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

A görögkat. papok sem nősülhetnek, csak nős férfiakat is pappá szentelnek. De a püspöki fokhoz, már náluk is nőtelnnek kell lenni.

Ha római rítusban is lesz ilyesmi, akkor is csak görög mintára elképzelhető. Tehát a már felszentelt papok továbbra sem nősülhetnének.

2017. ápr. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Már a mai világban minden elképzelhető...
2017. ápr. 4. 23:59
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha valóban így lenne akkor szerintem a jelenlegi papok közül csak nagyon kevesen nősülnének meg, hisz mikor úgy döntöttek, hogy ennek szentelik életüket, akkor tisztában voltak vele, hogy mivel jár, így már lemondtak teljesen a házasságról.


Ellenben viszont valóban többen indulhatnak ezen az úton, akik eddig amiatt nem tettek így, mert családot is szerettek volna, azoknak ez igazán jó lenne.

2017. ápr. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
5-ös, az emberek változnak az idők folyamán. Én biztos vagyok benne, hogy nem csak elvétve lenne rá példa, hogy a r.k. papok házasodnának, ha ezt engedélyeznék nekik egyházi szinten. Sőt, még ha nem is a többségük, de jelentős részük élne a lehetőséggel - még ha nem is mindjárt az elején, de néhány év elteltével gyanítom hogy igen.
2017. ápr. 5. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Salx Narval ***** válasza:
51%
Még egy-két hasonló felvetés és lehet, hogy más hivatás után nézhet a Pápa, vagy egyházszakadást idéz elő ismét a reformáció.
2017. ápr. 5. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Titutsz 1:6 Olyat, aki feddhetetlen, egyfeleségű férfi, akinek hívő gyermekei vannak, akik nem vádolhatók kicsapongással vagy engedetlenséggel.


Bibliai akadálya soha nem volt a dolognak!

2017. ápr. 5. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ez így igaz.
2017. ápr. 5. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
32%
A baj ott van,hogy a papok nőtlenséget,és nem szüzességet fogadnak.Szexpartnert pedig a gyónás szentsége,és a háztartási alkalmazott mindíg biztosít nekik.
2017. ápr. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!