Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívtatok már be mormonokat...

Hívtatok már be mormonokat beszélgetni a házba?

Figyelt kérdés
Ha igen meddig tartott mit mondtak es udvariasan tavoztak egy ido utan?

2017. jún. 14. 15:58
 1/10 anonim ***** válasza:
97%

Szia!


Igen, de az 25 évvel ezelőtt volt. Én egy Mormon könyvét szerettem volna, és ezért engedtem be őket.


A könyvet megkaptam elolvastam, majd - mint a Bibliát jól ismerő ember - mosolyogtam egyet, és miután nem igazán tudtak válaszolni a kérdéseimre, udvariasan elváltunk egymástól.


Üdv. Péter

2017. jún. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
nekem is adtak most egy könyvet és mivel tudják hol lakok még visszajönnek egyszer beszélgetni. Nem tudom hogy ne nyissak e ajtót vagy engedjem be őket és hallgassam végig, mert igazából annyira nem érdekel csak nem akarok udvariatlan lenni
2017. jún. 14. 16:22
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hozzám is bekopogtattak már néhányszor.

Én is néhány kérdéssel fogadtam őket,s mivel látták,hogy nem fogadok el mellébeszélést,nem jöttek többé.

2017. jún. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az,aki felkészületlen,könnyen becsapható,a nyájasan megfogalmazott tévtanokkal.


Ők nem olyan erőszakosak,mint a JT-k.Ha udvariasan eltanácsolják őket,azt rendszerint tiszteletben tartják.

2017. jún. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
98%
Senkit sem szoktam behívni a házba.
2017. jún. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 szenes43 ***** válasza:
100%

Általában nem a kapuban szoktam megvitatni a hitéletem sem. Behívtam a két amerikait és a magyar kísérőjüket. Valójában őt ismertem,néhányszor beszélgettünk.

Leültettem a szobámban őket és meghallgattam az ő vallásuk keletkezését stb. A végén közösen imádkoztunk,majd áldást kértek a házra annak lakóira és elmentek. 6x mennek egy helyre,nos nálam 4x voltak mikor mondtam hogy ne áltassuk egymást és maradok rom.katolikus. Nem sértődtek meg,a magyar sráccal barátok maradtunk. Az amerikai diákok,főiskolások évhalasztás kérnek és 2 évre eljönnek téríteni.

2017. jún. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Kb. fél óra udvarias beszélgetés és utána meghívás egy istentiszteletre. Ennyi.
2017. jún. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
59%

"A könyvet megkaptam elolvastam, majd - mint a Bibliát jól ismerő ember - mosolyogtam egyet, és miután nem igazán tudtak válaszolni a kérdéseimre, udvariasan elváltunk egymástól." mert , ha nem ismernéd a Bibliát nem lenne vicces?


Ugyanolyan vicces mind a kettő.

2017. júl. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen. Kb. fél óráig tartott, Jézusról beszélgettünk és az imára kapott válaszokról. Megkínáltam őket kávéval, de azt nem kértek csak vizet. Udvariasak voltak és adtak egy füzetet az evangélium visszaállításáról.
2017. júl. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
59%

Megkérdezték, hogy mi a véleményem a Bibliáról.

Mondom, egy jól megírt mese.

Innentől kezdve nem akartak már bejönni.

2017. júl. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!