Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia szerint miért bűn a...

A Biblia szerint miért bűn a homoszexualitás?

Figyelt kérdés
Mert folyton az elfogadásról papol a pap (XD), meg hogy mindenki a testvérünk, de a melegek ez alól kivételek... De nem értem miért. Szerintem semmi nincs benne... Mitől bűn ez?

2017. jún. 16. 14:04
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim válasza:
19%
Ezt senki sem tudja.
2017. jún. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
46%

Mert regi es dogmatikus, ami mas az rossz. Ami mas az az ordogtol szarmazik ._.

Egyebkent mielott mas javitana ki, a homoszexualitas nem bun, a homoszexualis vagy kielese az. Szoval nyugodtan lehetsz meleg de nehogy jol erezd magad melegkent mert az mar bun... A legtobb ilyen "szabaj" maregyaltalan nem ervenyes a jelen vilagra es akik szorgalmazzak az ilyesmit azokkalen szemely szerint egyszeruen nemtudok egyeterteni.

2017. jún. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
23%

Isten megteremté a férfit és nőt, hogy sokasodjanak és töltsék be a világot. Idáig megvan? :)

A homokosok Isten e legalapvetőbb parancsa ellen vétenek. Arról már nem is beszélve, hogy vágyaikat nyilván nem a házasság kötelékén belül élik ki, ami újabb bűn, hiszen ez paráznaságnak számít.

Szóval akárhogyan is nézzük, nem Istennek tetsző dolog ez.

2017. jún. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 A kérdező kommentje:
De most nem azért, de ha nem házasodhatnak össze, mégis hogy a túróban tartsák be ezt a retard szabályt? És a legtöbb hetero sem várja ki a nászéjszakát, egyre ritkább ez.
2017. jún. 16. 14:37
 5/52 anonim válasza:
21%
Például mert a teremtés történetében Ádám és Éva van, nem pedig Ádám és Béla..
2017. jún. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
59%

figyelj kérdező..aki a bibliát (igen tudom nagy betűvel kéne írni) szó szerint értelmezi attól mit vársz? mint például a korábbi kommentelők.. a bibliát halandó emberek írták és válogatták össze, és mivel nem most volt hanem nagyon régen amikor a felfogás is más volt, így elég primitív és hadd ne mondjam még mi..

a mai világ nem hasonlítható össze azzal a világnézettel ami több ezer évvel ezelőtt volt, de sajnos vannak akik egy több ezer éves könyv alapján élik mindennapjaikat, és ami még szomorú: sokan el is hiszik azt ami le van írva benne szó szerint.

de hát kinek mi..

2017. jún. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim válasza:
36%

Azért mert a hívők szerint a szexualitás "művelése" csak céllal történhet a cél pedig a gyereknemzés. A melegek ugye erre képtelenek. (Nem vagyok hívő, de 1x jártam egy mélyen vallásos lánnyal, sajnos...). Náluk még az önkielégítés is bűn mert a szexualitást a társaddal kell megélned. Régen is volt ebből rengeteg baj. Sokan jártak fájó bedagadt herékkel orvoshoz az orvosok pedig tudták, hogy az évek óta tartó önmegtartóztatás miatt van, de nem mondhatták a páciensnek mert az Isten káromlás lett volna...


A lényeg, hogy aki szigorúan veszi a Bibliát annak mindegy, hogy meleg vagy hetero hatalmas megkötésekkel jár szexuális téren szóval szerintem jobb is, ha nem foglalkozol vele :D

2017. jún. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim válasza:
74%

# 8/


Tudom ez nem ide illik sry,de ha valaki nem önkielégít (hím egyedekre gondolok) egy bizonyos idő után magától ürít a szervezet, nincs olyan ,h bedagad a heréd hanem például egy erotikus álom kíséretében arra kelsz ,h nedves a gatyód.

2017. jún. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim válasza:
24%
A biblia nem tiltja a homoszexualitast. Sőt nincs olyan vallas a földön ami tiltana.
2017. jún. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim válasza:
64%

#3 Érvelésed igen furcsa, mivel a melegeket is Isten teremtette és, ha az Isten akarata, hogy szenvedjenek azáltal, hogy nem élhetik ki nemi vágyaikat az azonos neműeket illetően, akkor egy gonosz Istent imádnak a hívők. Ugyanis lelki/testi problémák alakulnak ki a vágyak elfojtása révén, ehhez még nem kell pszichológusnak sem lenni.


Én - személy szerint - vallástalan vagyok és én sem hiszek Istenben (ha lesz kézzelfogható bizonyíték a létezésére, akkor természetesen el fogom hinni, hogy létezik). A római katolikus vallással pedig nem sok ember azonosulna, ha ismernék a történelmet... :D

2017. jún. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!