Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért hisz még ma is ennyi...

Miért hisz még ma is ennyi ember a keresztény bibliának?

Figyelt kérdés

Már rengeteg olyan kommentet láttam itt a gyakorin, ami felvitte az agyvizem a keresztény biblia "tanításainak" köszönhetően, például azok, akik elhiszik, hogy 6000 éve lett teremtve az ember...na de mindegy, ez szimplán butaság, így nagyot nyelve átléptem rajta.

Viszont ma láttam egy olyan kommentet is, amiben a butaság mellé gyűlölet is társult... Az okos ember azt állította, hogy a homoszexualitás egy pszichés betegség, és "gyógyítható", és csak azért tagadják az emberek, hogy "nehogy má' a Bibliának legyen igaza".

Az ilyen emberek miért nem néznek utána egy témának(nem, nem a bibliában-.-), mielőtt beszélnek róla? Miért állnak még fent egyáltalán az ember elméjében ilyen baromságot tükröző tévhitek egy olyan oktatási rendszer mellett, ami minden ilyen marhaságot gyökeresen kiiktat? Nem járnak iskolába? Nem tudom felfogni.

Köszönöm a válaszokat.



2017. febr. 27. 16:08
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
18%

Nem tudom kinek az írását olvastad,

Viszont valóban pszichés, De Én inkább azt mondanám, hogy kezelhető, meg van a megfelelő módja annak, hogy féken tartsa valaki a rossz hajlamait. És erre nem csak Bibliai segítséget kap.


Ha valaki változtatni akar, annak van lehetősége erre, mert Isten nem kér lehetetlent,

Ki ismerné jobban az embert mint az aki megteremtette azt.


Egy verset szeretnék kivonatosan idézni, ha megengeded:


(1Korintusz 6:9) . . .Ne vezessenek félre titeket. Sem paráznák. . .sem természetellenes célokra tartott férfiak, sem férfiakkal háló férfiak, ....nem fogják örökölni Isten királyságát. 11 Pedig ilyenek voltak némelyek közületek. De tisztára mostak, de megszenteltek, de igazságossá nyilvánítottak benneteket . . .


Ha megfigyeled a versben, akkor is voltak ilyen életű emberek, de azt írja, VOLTAK, vagy is változtattak, tehát nem lehetetlen.


Ennek a könyvnek a 28. fejezete foglalkozik ezzel.


[link]

2017. febr. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 Ozmium42 ***** válasza:
42%
Ez az isten azt is kéri a zsidóktól, hogy a vele kötött szövetség jeleként vágják le a fitymájukat. Jaj, de bölcs ez a teremtő isten! Azért rakta oda, hogy levágassa? Most akkor annak nincs értelme, hogy odarakta, vagy annak nincs, hogy levágatja? Vagy egyáltalán nem volt jobb ötlete, amivel a zsidók megkülönböztethették magukat? Ennyit a nagy bölcsességéről és emberismeretéről.
2017. febr. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
68%
Felelőség áthárítása,halál utáni élet lehetősége.ezt kinálja.ez sokaknak vonzó,olcsó dolog.tanulni sem kell hozzá hogy hogy működik a világ,stb..
2017. febr. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
51%
Azért mert az Isten szava és isten szava szabaddá tesz, itt nem feltétlenül testi sokkal inkább lelki szabadságról van szó. Továbbá azért is hiszünk mert az emberekben legyen az bárki tudós, tanár stb nem lehet hinni, egyedül Istennek lehet mert ő nem csal meg nem csap be és el nem hagy "A jövőd nem emberek hanem Isten kezében van és ami az övé arra Ő gondot visel" (zsoltárok könyve)
2017. febr. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
37%
Ha nem a Bibliának, akkor majd hisz a szórakozatóiparnak, reklámoknak, tudatiparnak stb...
2017. febr. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
20%

Kedves Kérdező!


A Biblia igazolja önmagát pl. azzal,hogy az általa megjövendölt események beteljesedtek,és erkölcsi rendszere a legkülönb minden erkölcsi rendszer között.


A homoszexualitás,az élet zsákutcája,hisz a továbbszaporodás gátja,s így természetellenes,vagy másként mondva betegség.Ezt minden értelmes ember beláthatja,ha nem beteg(leszbi,ßuzi,biszex).

2017. febr. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
70%

Kedves Ozmium42!


A teremtéskori embernek,a fityma jó védelmet jelentett a ruhátlanságban,de a fügefalevelek viselése óta elvesztette jelentőségét.


Azokban a kultúrákban,amelyekben fitymátlanítás van,temérdek nemibetegségnek,s azok végzetes következményeinek nincs esélye megtelepedni.(Pl.Humán papilóma-méhnyakrák)

2017. febr. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:

living nálad vannak pszichés gondok, ha egy természetes ösztönt, amivel senkinek sem árt az illető rossznak könyvelsz el. :) A "bibliai segítség" annyit jelent, hogy lelki nyomort okozol az embereknek, mert nem fogadhatják el magukat, és inkább elnyomják érzéseiket, érzelmeiket és vágyaikat, ezt így elárulom. :)

Nem érdekel a versed a hazugságok nagy könyvéből, sem az a fertő, amit képviselsz.

Tisztában vagyok vele, hogy akkor is voltak, és képzeld el, azelőtt is voltak, és még most is vannak, és még lesznek is "ferde hajlamokkal" rendelkező emberek, amivel semmi gond nincs, és semmi gond sem volt a kereszténység előtt, sőt! :)


4-es... szerinted ha egy beszűkült világban élsz, mindent amit tilt neked egy nem létező lény elítélsz, és csak azt látod jónak, amit szabad... akkor mennyire is létező fogalom a vallásodban a szabadság?

Az én jövőm az én kezemben van, ne mondj marhaságokat.

Valamint az a könyv szerinted az istened által íródott? :"D Azok, akik kinyomtatták több milliárd példányban is istenek voltak? Vagy a fordítók? :"D Néha nem ártana gondolkozni. :)


5-ös: Miért is? Én sem a keresztény bibliának sem a médiának nem hiszek, ha csak nincs róla meggyőződésem, hogy igaz az, amit közölnek.


6-os: Minden erkölcsi eszmét más vallásokból/filozófiákból emelt át, de ha gondolod cáfold. :)

A görögöknél elfogadott volt a homoszexualitás, mégis egy virágzó társadalmat építettek fel. :)


A fityma üggyel kapcsolatban egyetértek a 7-es válaszolóval, sokkal egészségesebb és biztonságosabb.

2017. febr. 27. 18:37
 9/39 anonim ***** válasza:
100%

"Ez az isten azt is kéri a zsidóktól, hogy a vele kötött szövetség jeleként vágják le a fitymájukat. Jaj, de bölcs ez a teremtő isten! Azért rakta oda, hogy levágassa? Most akkor annak nincs értelme, hogy odarakta, vagy annak nincs, hogy levágatja? Vagy egyáltalán nem volt jobb ötlete, amivel a zsidók megkülönböztethették magukat? Ennyit a nagy bölcsességéről és emberismeretéről."


Látod, mennyire furán gondolkodsz? :) Azért teremtette oda és azért kell levágni, hogy legyen örök jel ez a szövetségre. Ha meg sem teremti, nem lehetséges a szövetségkötés ilyen módon. Ez egy nem eltűntethető jel közte és a népe között. És az lép be a buliba, akinek levágatják még a szülei vagy gyakran felnőttként ő maga meg nem csináltatja.

2017. febr. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
0%
Én is nyelek egyet és inkább tovább állok, mert nekem ennyi butaság túl sok egyszerre.
2017. febr. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!