Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves hívők! A Biblia szerint...

Kedves hívők! A Biblia szerint Isten csak a földet, vagy az egész világegyetemet teremtette? És ha a világegyetemet is akkor hogyan?

Figyelt kérdés
2017. jún. 17. 13:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Az egész világegyetemet. A hogyanra nincs válasz. A szavával.
2017. jún. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
54%

Kedves Kérdező!

Az egész univerzumot. Hogy hogyan? A kvantumfizika valamennyire rávilágít erre, és mintha olvastam volna a világot összetartó vezérlőhullám felfedezéséről (Zsidó 1.3b: (Krisztus) a ki hatalma szavával fenntartja a mindenséget)

Részemről tehát a kvantumzfizika tanulmányozásával valamennyire "betekintést nyerek" a teremtésbe, de ez részemről csak nagyon minimális, inkább csak elmélkedés jellegű.


Ebben az írásban is vannak jó gondolatok:

[link]

Hangsúlyozom, nem mindennel értek egyet, ami ebben az írásban van.

Remélem véleményt kérdeztél, nem vitaindítónak szántad a kérdést

2017. jún. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
36%
Ne haragudj második de ez a cikk nem csak az üres semmiről fröcsög, hanem olyan banális érvelési hibákkal van teli, hogy inkább rossz példaként kellene tanítani a középiskolákban.
2017. jún. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Az eget és a földet teremtette. Amennyiben az ég megfelelője a világegyetemnek, akkor igen.
2017. jún. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
63%

"Ne haragudj második de ez a cikk nem csak az üres semmiről fröcsög"

Nem haragszom, a cikk 90%-a tényleg használhatatlan. Ennél azért bonyolultabb a dolog. De azért valamit érez a cikk írója is. Ezt az alapot valószínűleg Te nem érzed, érted, különben értetted volna, hogy miért linkeltem be. Nekem nem ez a cikk a kvantumfizikai kutatásaim alapja, ez semmi, ennél jóval messzebbre eljutottam

2017. jún. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindent ő teremtett.
2017. jún. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A Biblia szerint mindent Isten teremtett.


"És ha a világegyetemet is akkor hogyan?"

A "hogyan keletkezett a világegyetem" kérdésre tudományok kategóriában jobb válaszokat fogsz kapni, mint itt.

2017. jún. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
57%

"A "hogyan keletkezett a világegyetem" kérdésre tudományok kategóriában jobb válaszokat fogsz kapni, mint itt."

Nem hinném. Hallgathatjuk az ateista/materialista paradigmákra ráhúzott esti meséket. Kezdetben volt a semmi. A semmi összesűrűsödött, majd felrobbant:)

JA bocs, kezdetben volt az energia. Ja nem, mert ez megszegi a a Termodinamika 2-t. Akkor kezdetben volt az információ (értelem). Ja, az sem, mert ez logikus lenne, de akkor azt hangoztatnánk, amit a Biblia ír. Akkor a logikátlan multiuniverzum, a körkörös lehetetlenség.

Na mindegy, attól még tudományosan megmagyarázzuk, amit nem tudunk. Lényeg, hogy a Bibliával ellentétes legyen. Az anyag mindenek felett. Ja és a mutáció:)

2017. jún. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 changename ***** válasza:
100%

"Kedves hívők! A Biblia szerint Isten csak a földet, vagy az egész világegyetemet teremtette?"


A Biblia szerint a "Kezdetben" való teremtéskor csak a mi napremdszerünk értendő, az univerzumot(kimondott szó) az előbb volt teremtve és hogy mikor arrol semmit sem ír a Biblia.

Hogy hogyan? Ezt akarta tudni az első teremtett lény(Lucifer) is.

A hogyant soha senki sem fogja megtudni mert az Isten titka és még ha elmondaná is teremtett lény nem értené meg.


Ézs 29:16 .....Avagy a fazekas olyan, mint az agyag, hogy így szóljon a csinálmány csinálójának: Nem csinált engem! és az alkotmány ezt mondja alkotójának: Értelmetlen!

2017. jún. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
87%

"Na mindegy, attól még tudományosan megmagyarázzuk, amit nem tudunk. Lényeg, hogy a Bibliával ellentétes legyen. Az anyag mindenek felett. Ja és a mutáció:)"

Ha már nem értesz valamihez, legalább ne próbálnál okoskodni olyan témában, amiben látszik hogy laikus vagy.

Röviden, a tudomány a világunk működését vizsgálja. Ha a világot Isten teremtette, akkor a tudomány Isten teremtését vizsgálja. Ha számodra összeegyeztethetetlen ami Isten teremtéséből következik Isten szavával, a Bibliával, akkor a hibát keresd abban ahogy értelmezni próbálod a Bibliát!


Rátérve a fő kérdésre is, hogy hogyan, az nincs definiálva a Bibliában, kedves kérdező. Mert egyszerűen ez nem lényeg. Amit a Biblia leír, hogy Isten mit és miért teremtett.

Ha a hogyan kérdésre keresed a választ, az tényleg a tudomány hatásköre.

2017. jún. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!