Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit kell mondani?

Mit kell mondani?

Figyelt kérdés
Mikor kimegyünk a paphoz az ostyáért, mikor kezet fogunk, mik azok, amik mindig elhangzanak szentmisén? Imák, megbánások stb? Régen voltam szentmisén, kb mindent elfelejtettem. Még emlékszem arra, hogy valami "én vétkem..." de nem tudom tovább, még van még valami, mikor a fejünknél csinálunk valamit, de nem tudom mit.

2017. jún. 18. 19:21
 1/6 Prókátor ***** válasza:

Mikor az ostyát adja, a pap azt mondja: "Krisztus teste!". A válasz: "Amen"

A békeáttadásnál, mikor kezet fogunk a közelben levőkkel, azt szokás mondani: "Béke veled!". A válaszok és közös imák benne vannak minden imakönyvben, a "Szentmise" felyezetben.

2017. jún. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

áldozáskor csak a pap mondja halkan, hogy Krisztus teste.

kézfogáskor lehet mondani, hogy béke veled, de nem muszáj.

előtte a pap mondja: az Úr békéje legyen veletek mindenkor! / És a te lelkeddel! / Köszöntsétek egymást a béke jelével! / Legyen békesség köztünk mindenkor!


Én vétkem, én vétkem, én igen nagy vétkem, kérdem ezért a boldogságos, mindenkor szeplőtelen Szűz Máriát, az összes angyalokat és szenteket, és titeket testvéreim, hogy imádkozzatok érettem, Urunkhoz, Istenünkhöz!


a fejünknél egyetlen alkalommal csinálunk valamit, az Evangélium felolvasásakor, kis kereszt a homlokra, kis kereszt az állra, és kis kereszt a szívre, aminek a jelentése az eszemmel megfogadom, ajkammal megvallom, szívemben megtartom, de ezt nem mondjuk hozzá.

2017. jún. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
bocsánat, nem kérdem ezért, hanem kérem ezért, elírás volt :)
2017. jún. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha régen voltál misén, akkor gyónás nélkül nem járulhatsz áldozni. Így ha szeretnél "kimenni ostyáért", akkor előtte gyónnod kell. Az "én vétkem, én vétkem... "-es ima nem helyettesíti a gyónást.


A többit nagyjából leírták.


Kézfogásnál arra figyelj, hogy ne akarj mindenkivel kezet fogni (ez súlyos probléma sok helyen, hiszen ilyenkor már sokan az Eukarisztia vételére készülnének). Csak a melletted lévő 1-1 ember kezét kell megfogni (nem pedig helytelenül lekezelni). Se hátra ne fordul kezet fogni, se előre, se 2vel jobbra, stb. Külön nem fontos semmit mondani, csak amit mindenki közösen mond: "Legyen békesség köztünk mindenkor!".

2017. jún. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen:)

Ma voltam gyónni, és voltam misén is,de annyira ciki volt, hogy semmit nem tudtam. Esetleg van olyan oldal, ahol fent van minden ima, ami egy misén elhangozhat?

2017. jún. 18. 21:32
 6/6 anonim ***** válasza:

Például:

[link]


Ezen felül imakönyvedben is benne van, akár a Hozsanna, akár a Szent vagy Uram című.

2017. jún. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!