Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudnátok olyan keresztény...

Tudnátok olyan keresztény egyházat mondani, akik nem forgatják ki Jézus tanításait a saját maguk érdekeikenek megfelelően?

Figyelt kérdés

-Szegénységben és kicsinységben élnek. (Nem a nagyságmánia)

-Akik nyitottak és nem lezártak?

-A papjai nem fejmosásban, hanem lábmosásban részesítik a híveket?

-Nem bántják és alázzák meg a másként gondolkodókat.

-Irgalmasok és megbocsátók, segítőkészek?

-A vezetőik nem palotákban, hanem egyszerű módon élnek?

-A vezetőik inkább szolgának, mint uralkodnak a hívek felett?


2017. márc. 14. 16:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%
nem lehet tökéletes egyházat találni, mert mind emberekből áll, akik tökéletlenek.
2017. márc. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
48%
én a katolikus egyház tagja vagyok, ők nem forgatnak ki semmit Jézus tanításain. De persze vannak olyan emberek, akik életvitelükkel nem éppen erről tanúskodnak, de ezért nem lehet az egész egyházat egy kalap alá venni.
2017. márc. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
34%
Nincs ilyen keresztény egyház. Olyat is nehezen találsz amelyik az általad felsoroltakból 1-2 pontnak megfelelne.
2017. márc. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
36%
Kérdező ha neked ezek a legfontosabb kritériumok, akkor semmit sem értettél meg a kegyelemből és nem ismered Istent.
2017. márc. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Anno Luther kb a te elvárásaidnak megfelelően tervezte az egyház működését, a mai reformátusok pl ilyenek. Nincs lábmosás, fejmosás, gyónás sincs. Azt nem tudom megmondani h szegénységben élnek-e, van egy díszítésmentes templom, benne padok, ilyesmire gondoltál?
2017. márc. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

#6

Luther az evangélikus egyházat alapította, a református egyházat Kálvin.


Kérdző, szinte minden egyházban találsz majd valami kivetnivalót, mert emberek vagyunk és bűnösök mindannyian. De szinte minden egyházban vannak jó gyümölcsök is. Szerintem az általad leírtak mellett fontos(abb) a tanítás, hogy azt adják tovább, amit Jézus mondott az apostolainak, majd az apostolok átadtak az ő tanítványaiknak és így tovább. Például nézd a katolikus egyházat, amit gyakran vádolnak a fényűzéssel, még is a pápa a lehető legegyszerűbb körülmények közt él, minden fényűzés nélkül. Vagy a különböző rendeket, mint Teréz Anya nővérei a világ sok országában, különösen Indiában. De biztos lehet találni hasonló példákat az ortodox, evangélikus, református egyházakban is.

2017. márc. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Akik Jézust követik, azokban megvannak ezek a dolgok is, amiket írtál. De én kiegészíteném még eggyel: az is fontos, hogy veszélyes szektának tartsa őket az emberek egy jelentős része.

"Jaj nektek, ha jót mond rólatok minden ember, mert ugyanezt tették atyáik a hamis prófétákkal..."

Jézust tartották ördögtől megszállottnak, fanatikusnak, őrültnek, tévtanítónak, istenkáromlónak, mert a tanítása annyira radikális volt, és annyira ellene ment a világi felfogásnak. Ha az Ő követőiről nincsen hasonlóan rossz véleménye az átlagembernek, akár még a keresztények nagy részének is, akkor valamit nagyon nem jól csinálnak!

2017. márc. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
8%

"én a katolikus egyház tagja vagyok, ők nem forgatnak ki semmit Jézus tanításain."


"A templom Isten háza"

Mondta nekünk gyerekkorunkban a katolikus pap.

Miközben "Nem lakozik kézzel csinált templomokban,és emberek kezeitől nem szükségeltetik"


És atyának szólítottuk.

Miközben "Senkit ne szólítsatok atyának,mert egy a ti atyátok..."


És nem hiszem,hogy Jézus olyan Istenről tanított volna,akitől félned kell,mert nézi minden lépésedet,és jajj neked,ha nem felelsz meg neki.Aki mellett egy születésedtől kezdve bűnös,sz..r ember vagy.

2017. márc. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A felsorolás illik az én egyházamra,a lábmosás kivételével,hiszen azt csak tanítottam,még nem sikerült bevezetnem,viszont nem szoktam senki fejét mosni.(de még betörölgetni sem)
2017. márc. 15. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kieg.a 9.Hsz-hoz:


Viszont elviselem,ha a tagjaim mossák a fejem okkal,vagy ok nélkül.(Ilyenek is voltak már,és bátorítottam őket,mert az jelzés,a szabadságról.)

2017. márc. 15. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!