Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Meg kell-e bocsájtani Hitlerne...

Meg kell-e bocsájtani Hitlernek, Sztálinnak, Pol Potnak, és a többi kegyetlen istentelennek, beleértve az inkvizitorokat! Együtt jár-e a megbocsájtással a bűn elfelejtése?

Figyelt kérdés

Az "Úri imádság" szerint,csak az várhat bocsánatot Istentől,aki maga is megbocsájt az ellene vétkezőnek.

A megbocsájtással együtt kell járnia az elfelejtésnek is?

Ha elfelejtjük,nem ismétlődik meg a borzalom?



2017. jún. 19. 22:14
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Ha a fenti,vagy ahhoz hasonló borzalmakat ismerjük,természetes módon feltör bennünk a harag,ami egy olyan toxikus anyag termelődését idézi elő,ami a haragvót pusztítja.
2017. jún. 19. 22:17
 2/27 anonim ***** válasza:

Amikor Isten megbocsájt neked, nem de Ő is elfelejti bűneidet, mintha nem is lettek volna?


Persze mi csak bűnös, tökéletlen halandók vagyunk, de a megbocsájtásban mindig erre kell törekedni.


Viszont történelmi szempontból emlékeznünk kell ezekre a fekete foltjaira is az emberiség történelmének, hogy a későbbi századok emberei okuljanak belőle.

Csak ami fontos, hogy ne egyéni érzelmek vezéreljenek ezzel kapcsolatban, hanem a történelmi hűség és igazság, ami valamiért gyakran elmarad, úgy érzem esetedben is.

2017. jún. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
60%
Megbocsájtani azoknak szoktak, akik előtte belátják, hogy tévedtek, rosszat cselekedtek. Szerinted, ha őket most "feltámasztanák", másképp gondolkoznának, más lenne a világnézetük? Mert nem gondolom... Ettől függetlenül nem rossz dolog a megbocsájtás, mert utat nyithat egy békésebb jövőhöz.
2017. jún. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
13%

A gonoszt gyűlölni kell,

a jót tanulni választani. /és tanulni szeretni/


A fent említett gonosztevők Isten ellenségével, annak természetével való azonosulást választották, sorsuk eldőlt, megpecsételődött.

A pokolban vannak, végképp elvesztek, Isten kitörölte emlékezetüket.


Nincs mit megbocsátani nekik, ne legyetek 'betegek'.


Cselekedeteik elrettentő rémként maradtak fent, hogy tanuljunk belőlük..


Amiről alatta írsz az más dolog, ne keverd a kettőt!

2017. jún. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
40%

Jézus senkiről sem mondta ki, hogy a pokolban van, te még is többeket már elítéltél.


Valamint nem a bűnöst kell gyűlölni, hanem a bűnt.


Bár én keresztény szemszögből írtam, lehet más oldalról is megközelíteni a dolgot, ki-ki tegyen saját belátása szerint.

2017. jún. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
81%
Azé csodálkoznék, ha Hitler a mennyben csücsülne.
2017. jún. 20. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem nem kell se megbocsátani, se elfelejteni. Viszont nem szabad ezen rágódni se, hogy évtizedekkel ezelőtt milyen bűnöket követtek el, mert akkor csak a magad életét keseríted meg.
2017. jún. 20. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

5.Hsz!


Kiről írtad ezt?


" te még is többeket már elítéltél."

2017. jún. 20. 07:59
 9/27 A kérdező kommentje:

-hallgatag-!


Nem Isten megbocsájtását kérdeztem,hisz abba senkinek nincs beleszólása.

A te megbocsájtásodra kérdeztem rá néhány kegyetlen példáján.

2017. jún. 20. 08:03
 10/27 anonim ***** válasza:
Ő adventista, aki tagadja a pokol létezését és az előtte író 42%osnak írta.
2017. jún. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!