Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Meg kell-e bocsájtani Hitlerne...

Meg kell-e bocsájtani Hitlernek, Sztálinnak, Pol Potnak, és a többi kegyetlen istentelennek, beleértve az inkvizitorokat! Együtt jár-e a megbocsájtással a bűn elfelejtése?

Figyelt kérdés

Az "Úri imádság" szerint,csak az várhat bocsánatot Istentől,aki maga is megbocsájt az ellene vétkezőnek.

A megbocsájtással együtt kell járnia az elfelejtésnek is?

Ha elfelejtjük,nem ismétlődik meg a borzalom?



2017. jún. 19. 22:14
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Én meg nem válaszoltam a kérdésedre, mert nem tudok. Másra reagáltam. A kérdés jó, de nem tudok rá felelni.
2017. jún. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
40%

A megbocsátással az jár jól, aki képes megbocsátani, még az olyan gonosszá vált embereknek is, amint a példádban említettél.

Aki nem képes megbocsátani, az „haragot gyűjt a szívébe”. Elveszíti azt a benső békét, amelynek forrása maga Jézus. Tehát csak saját magának árt.

Jézus ezért tartotta olyan fontosnak, hogy mindenkinek meg kell bocsátanunk, aki az Ő tanítványa akar lenni. Amikor Őt korbácsolták, ütötték verték, akkor is megbocsátott a gyilkosainak is, és a siránkozó asszonyokat leállította, hogy „magatok miatt sírjatok, „Én zöldelő ág vagyok”.

A megbocsátás soha sem jelenti azt, hogy egyet értenék azzal, akinek megbocsátok. A bűnt gyűlölnöm kell, de bűnöst szeretnem, aki Jézus tanítványa szeretne lenni.


Sajnálatos módon a keresztények egy része nem tud mit kezdeni Jézus azon tanításával, hogy „szeressétek ellenségeiteket”, nem tud, mivel letért a jézusi útról, és helyette Pált választotta.

2017. jún. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Kedves emanuel13!


Mindennel egetértettem,csak az utolsó félmondattal nem tudok mit kezdeni:

"...mivel letért a jézusi útról, és helyette Pált választotta."


Milyen ellentétet látsz a jézusi,és a páli út között?

2017. jún. 20. 15:35
 14/27 anonim ***** válasza:

"Meg kell-e bocsájtani Hitlernek, Sztálinnak, Pol Potnak, és a többi kegyetlen istentelennek, beleértve az inkvizitorokat!"


Miért,mondta valaki,hogy foglalkoznod kell velük?

2017. jún. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Az említett személyek közül már egyik sem él. Megálltak Isten ítélőszéke előtt és Isten igazságosan ítélt felettük. Innentől kezdve nekünk kár ezen tovább rágódni.

Viszont a bűnöket a egyértelműen el kell ítélni és fel kell szólalni ellene.

2017. jún. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
0%

Még nem álltak meg Isten ítélőszéke előtt, most még simán lementek a pokolba kínoztatni.

Majd később állnak meg az ítélőszéke előtt, testben, de nyilván végső kivettető ítéletük lesz a gyehennára.

2017. jún. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

#5nek

Mi mindent keresztény szempontból közelítünk meg, mert meg vagyunk győződve, hogy a Biblia Isten bezséde, az Igazság!


És a mérőzsinór is egyben.


(Ez itt egy vallási oldal, ugye?)

2017. jún. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

14.Hsz!

Temérdek film,a történelem óhatatlanul érinti,s a zsidók kötőszava a holokauszt,míg másoké a komcsi bűnök.

2017. jún. 21. 01:07
 19/27 A kérdező kommentje:

A kérdésemben 3 közismert istentelent,illetve egy ,a pápa által is elítélt intézményt hoztam PÉLDÁNAK.


A példa helyébe mindenki helyettesítse be a személyes,magándiktátorát!(házastárs,anyós,főnök,szomszéd,pártkatona,stb.)

2017. jún. 21. 01:12
 20/27 anonim ***** válasza:

"Sajnálatos módon a keresztények egy része nem tud mit kezdeni Jézus azon tanításával, hogy „szeressétek ellenségeiteket”, nem tud, mivel letért a jézusi útról, és helyette Pált választotta."


Teljesen egyet értettem azzal, amit mondtál, kivéve ezzel az egy kijelentéseddel nem.

2017. jún. 21. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!