Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten is alá van vetve a...

Isten is alá van vetve a termodinamika és az entrópia törvényszerűségeinek?

Figyelt kérdés
2017. jún. 20. 17:39
1 2 3 4 5
 11/48 A kérdező kommentje:

"2-es hozzászóló:

1: - Vannak

2. Nincsenek"


???

Aztán magyarázd már el olyan törvénynek mi értelme amit bármikor hatályon kívül helyezhetek ha érdekem úgy kívánja??


Ölni tilos, törvénytelen. Oké. Megölök valakit. Törvénytelenséget követtem el? Nem, mert a tett idejére fefüggesztettem az "ölni tilos" törvény érvényességét.... aztán persze miután végeztem visszaállítom..... hogy mindenki számára érvényes legyen KIVÉVE persze számomra...

Anyám borogass.... agyhalott

2017. jún. 21. 08:56
 12/48 anonim ***** válasza:

"Isten is alá van vetve a termodinamika és az entrópia törvényszerűségeinek?"

nincs, mivel Isten szellem, ezek pedig a fizikai világra vonatkozó természeti törvények. Nem véletlenül természeti törvény a nevük

2017. jún. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:

"Aha. Hát akkor nyilván Isten is tudja mit tett az általa teremtett világgal. Isten kicsiny babaszobája záros időn belül termodinamikai hőhalállal fog kimúlni és isten semmit sem tehet ez ellen lévén az általa teremtett törvények nyilván olyanok mint ő maga: tökéletesek. "


Ha az energiát meg tudta alkotni, akkor meg is tudja újítani. És ez még logikus is. Második mondatodnak nincs értelme


"1: Vajon vannak olyan törvények, amelyeket ő is elfogad magára nézve?

2: Vajon vannak olyan törvények, amelyeken változtatni sem tud?"

1: így nem jellemző. A szeretet, ami vezérel, a törvényei is ezek és a bűn miatt keletkeztek. Istennek nincs szüksége törvényre, önmagára nézve

2: igen, saját maga korlátozza magát. Pl.: ha azt mondja, hogy a hívő örök életet kap Krisztusban, akkor ezen nem fog változtatni, kvázi nem is tud változtatni, mivel nem hazudik

2017. jún. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:

"Aztán magyarázd már el olyan törvénynek mi értelme amit bármikor hatályon kívül helyezhetek ha érdekem úgy kívánja?"

Ilyen mikor volt? Mondanál példát?


"Ölni tilos, törvénytelen. Oké. Megölök valakit. Törvénytelenséget követtem el? Nem, mert a tett idejére fefüggesztettem az "ölni tilos" törvény érvényességét.... aztán persze miután végeztem visszaállítom..... hogy mindenki számára érvényes legyen KIVÉVE persze számomra...

Anyám borogass.... agyhalott"

Te miről beszélsz? Szerintem nyugodj meg. Beszív, kifúj!x10

2017. jún. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 A kérdező kommentje:

"Ilyen mikor volt? Mondanál példát? "


Mondok ezret. Minden egyes (állítólagos) csoda (amit persze van aki elhisz van aki nem) a lefektetett természeti törvények durva áthágása, beavatkozás a rendszerbe.

Minden egyes (állítólagos ) halál utáni feltámadás beavatkozás áthágás hiszen elvileg nem történhetne meg mégis megtörtént (= szabályok áthágása).


Mindez persze ha egyáltalán egy szót is elhiszünk az egészből.

2017. jún. 21. 10:34
 16/48 A kérdező kommentje:

", kvázi nem is tud változtatni, "


Hát csak eljutottunk (és de hamar...) a "tud-e Isten olyan nehéz követ teremteni amit nem tud megemelni " problémájához.


Mert ha nem tud... de ha tud akkor meg.... szóval sehogy se jó.

2017. jún. 21. 10:36
 17/48 anonim ***** válasza:

"Hát csak eljutottunk (és de hamar...) a "tud-e Isten olyan nehéz követ teremteni amit nem tud megemelni " problémájához."

Ez paradoxon. Ha úgy tetszik ebben a nézetben nem mindenható, hisz értelmetlenségeket, önellentmondásokat senki nem képes megtenni. Pl: színezd ki a fehéret olyan pirossal, ami zöld. Értelmetlen, de ha ez neked elég az Isten vagy a mindenhatósága cáfolatára, az a Te dolgod... Ezt öngólnak hívják az én olvasatomban


Ja, Isten nem mindenható abban a tekintetben sem, hogy pl. nem tud hazudni. Ki-ki értelme, meggyőződése, világnézeti kényszere miatt értékelje ezeket, vonja le a következtetéseket tetszése szerint


"Mondok ezret. Minden egyes (állítólagos) csoda (amit persze van aki elhisz van aki nem) a lefektetett természeti törvények durva áthágása, beavatkozás a rendszerbe. "

És? Ezeket a hit miatt tette, ettől még a természeti törvények állandóak. ez azt bizonyítja, hogy rá nincsenek kényszerítő hatással, mint írtam


"Minden egyes (állítólagos ) halál utáni feltámadás beavatkozás áthágás hiszen elvileg nem történhetne meg mégis megtörtént (= szabályok áthágása)."


Hol van olyan isteni törvény, ami kimondja, hogy a halott nem támadhat fel? Te kevered a materialista törvényekkel:) Istent nem érdeklik az emberi szabályok, lad. előbb.


Össze vissza beszélsz

2017. jún. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 A kérdező kommentje:

"hogy rá nincsenek kényszerítő "


Hát ez az. Abban a pillanatban ezek a törvények nem létezőnek tekintendőek. De mivel léteznek (energiamegmaradást cáfolja meg valaki) akkor... hát akkor... Isten helye hol van. Mert itt nincs.

2017. jún. 21. 11:29
 19/48 A kérdező kommentje:

"Ha úgy tetszik ebben a nézetben nem mindenható, "


Pontosan. Alapvető logikai fenomelógia. Tétel cáfolatához nem kell ezer ellenpélda. Elég egyetlenegy példa ahol a tétel nem érvényes és a tétel megdőlt.

Nincs olyna hogy "ebben a nézetben". Ha csak egy eset van amikor 1+1 az nem kettő, onnantól fogva 1+1 az nem kettő. megdőlt kész ennyi.

2017. jún. 21. 11:31
 20/48 anonim ***** válasza:

"Isten kicsiny babaszobája záros időn belül termodinamikai hőhalállal fog kimúlni és isten semmit"


Nem ő tehet a hőhalálról, hanem az emberiség! Miért őt szidod, amikor az emberek szennyezték szét azt a környezetet, ahol néhány ezer évvel ezelőtt még a sivatagok is zöldellő dzsungelek voltak? De ne aggódj, bár az emberiség okozta ezt az egészet, ő mégis közbe fog lépni. Egyszer már közbelépett, irányt mutatott, a következő alkalom viszont végleges lesz, mielőtt elpusztulna az emberiség, az Övé lesz az utolsó szó.

2017. jún. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!