Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A fordított pentagram a...

A fordított pentagram a káoszt szimbolizálja?

Figyelt kérdés

Elvileg ez egy sátánista szimbólum, de másra is utalhat?

Ateista vagyok, viszont hordanék olyan pólót amin van fordított pentagram, ettől gondolom még nem lennék sátánista!? Nekem a pentagram egyszerűen a zűrzavart szimbolizálná, ami szerintem nem feltétlenül sátánista..



2017. jún. 24. 23:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sem a pentagrammának (egyik irányba nézőnek sem) sem a Sátánizmusnak nincs köze a káoszhoz, viszont ha számodra azt szimbolizálja, és ismeretlen okok miatt imponál is a káosz, akkor hordd csak nyugodtan, nem fognak máglyán elégetni.
2017. jún. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Tudok egyáltalán, hogy mit jelent ez a héber szó, "satan"?


Azt jelenti: A vádló. A modern világban: Az Ügyész.


- és a Jób könyvében, ott a Vádló vádolja Jóbot, hogy a próbatételben megtagadja Istent.

-

Amúgy, az öt ágú csillag, az őskeresztyén katakombákban, az ókori Róma idejében, menekítő jelképként szolgált, a padozatban.

2017. jún. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
igen, tudtam hogy a sátán azt jelenti hogy vádló.
2017. jún. 25. 00:17
 4/7 anonim ***** válasza:

"igen, tudtam hogy a sátán azt jelenti hogy vádló."


ha tudtad, miért akarsz "vádló" szimbólumot hordani?!

2017. jún. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%

4-es, leírta, hogy nem hisz a marhaságokban, csak (feltételezem) tetszik neki a szimbólum külseje.

Én Baphomet fejet hordok nyakláncként, akkor kellene hinnem is benne? Sőt a falamon Lucifert ábrázoló festmények és rajzok vannak, de hidegen hagy a vallás.


Ohh ha az eredeti jelentéseknél járuk, nézz utána mit jelent Sátán neve szanszkrit nyelven. Szerintem pár évvel mérvadóbb mint a héber. :) Vagy az már nem fontos? :D

2017. jún. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Direkt leírtam hogy nem hiszek semmiféle felsőbbrendű hatalomban, egyszerűen tetszik ahogy kinéz..
2017. jún. 25. 17:28
 7/7 anonim ***** válasza:

Soha nem jelentette a káoszt. A szimbólumok akkor is működnek,ha nem ismered őket.

Én ilyet hordok egy kis plusszal,de én legalább tudom mit jelent.


szép napot

2017. jún. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!