Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan neveznétek a vallásomat...

Hogyan neveznétek a vallásomat? A "Sátánista Katolikus" szerintetek jó jelző rá? Vannak még olyan emberek, akik ezt vallják?

Figyelt kérdés

Katolikusnak vagyok keresztelve, hiszek Istenben és a Szentháromságban, sok mindenben egyezik az álláspontom a Katolikus Egyházéval, de vannak különbségek is, én például szigorúbban szó szerint veszem a Bibliát, mint ők.


Viszont, attól még, hogy hiszek az ábrahámita hagyomány által lefektetett spirituális világképben és Istenben, attól még nem követem Istent, mert nem értek egyet az elveivel.


Én abban hiszek, hogy létezik mágia, rituálékkal, amelyek magukba foglalják a természet erőit, áldozatokat, és démonok segítségül hívását, természetfeletti hatást lehet gyakorolni a világra.


Gyakran járok misére, mert érdekesnek tartom és így egy olyan közösségben lehetek, akik velem együtt a materializmus helyett az ábrahámita spiritulizmust hiszik, még ha nem is egy oldalon vagyunk. Pont úgy, ahogy Voldemort is jobban érzi magát varázslók, mint muglik között, hiába nem áll egy oldalon a legtöbb varázslóval. Viszont a mise közben nem imádkozok Istenhez, nem kenek magamra szentelt vizet, és nem gyónok.


Tisztában vagyok vele, hogy nem a Jót, hanem a Gonoszt szolgálom és halálom után otthonom a Lángtenger lesz, ha csak addig nem találok egy mágikus módszert, amivel örök életem lehet vagy magam is démonná válhatok.


Vannak még itt olyanok, akik ezt vallják? Mit gondoltok erről a vallásról?


Szerintem a középkori boszorkányoknak hasonló hitrendszere lehetett. Elvileg ők is katolikusok voltak, hiszen akkoriban Európában nem volt még se más vallás, se ateizmus, viszont attól még, hogy hittek Istenben, nem szolgálták őt, helyette démoni természetfeletti erőktől kapták az energiát a varázslataikhoz.



2017. jún. 26. 15:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem ilyen "vallású" vagyok, és nem is vonzz ez a fajta életmód.

Ha a Spiritizmus, mágia és egyéb ezoterikus dolgok érdekelnek akkor legyél az, de szerintem ebben az esetben ne járj Katolikus misére, mivel a hited szerint nem vagy az.

Bár, ha Neked tettszik ez az életmód/hitrendszer és jól érzed így magad, akkor nyugodtan csináld.

2017. jún. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%

Legalább a történelemmel lennél tisztában, nem csak a HP világával.


1054-es egyházszakadás mond neked valamit? Tudod, Nyugati és Keleti kereszténység, azaz a Katolikus egyház és az Ortodox egyház kialakulása. A 11. század még bűven benn van a középkorban, egyes történészek egészen a francia forradalomig húzzák meg a középkort (1779) , persze az általános határt Kolumbusz jelenti, 1492-vel.

Luther 1517-ben jelentette meg 95 pontját a katolikus egyház kritikájáról, innentől számítjuk a protestánsokat.

És milyen hülyeség az hogy nem volt más vallás Európában???

Zsidók nem rémlenek? Gyakorlatilag minden nagyobb városban voltak zsidó negyedek, ahol kereskedők, pénzzel foglalkozók éltek, jobbára zsidók.

És még a 12. században is voltak egész szláv városok melyek a keresztények értelmezésében pogány vallásúak voltak. (ősi szláv hitvilágot vallották).

Az északi területeken nem tudom meddig élt az ősi skandináv hitvilág, de az is eléggé kitolódott, és párhuzamosan létezett a kereszténységgel Európában nagyjából a 15. századig.


És tegyük hozzá, a természeti vallások fenn maradtak a nép körében, csak az egyház nem nézte ezt jó szemmel. mivel a köznép nem igazán engedhette meg magának a papírt, és írni se tudtak sokan, ezért nem maradtak fenn pogány vagy ateista írások. Ha mégis voltak kevesen akik papírra vethettek az egyházétól eltérő tanokat, akkor azokat az inkvizíció pusztította el, és műveik indexre kerültek.

Nagy valószínűséggel volt ateizmus, persze más formában mint amit ma ateizmus alatt értünk.


"Mit gondoltok erről a vallásról? "


Ha már rákérdezel a személyes véleményemre: Ugyan azt gondolom erről is, mint a többi vallásról. A gyermeki világkép egyik példája, amiben egyszerű, emberi válaszokat kreáltál a számodra felfoghatatlan kérdésekre. Minden vallás alapja az ismeretek hiánya, és a tudni akarás keveréke. Mindenki akar válaszokat, de ha nincsen megfelelő tudása az illetőnek, akkor kreál magának illúziókat, és ködös hitrendszereket.


Az a baj, hogy ezzel nagy tömegben igen is ártasz a társadalomnak. A nyugati civilizáció a racionalitáson és empirikus gondolkodásmódon nyugvó szemléletével tudott fejlődni, és vezetővé válni a világban. A tudomány, a logika, és a tapasztalatok objektív vizsgálata által, miután ráeszmélt a hitrendszerek és vallási dogmák merev, fejlődni képtelen voltára. A hívő egy szűk, változni, fejlődni képtelen dobozba szorítják elméjüket, mert nem bizonyítékok és kérdések útján gondolkoznak, hanem örök érvényűnek hitt állításokat fogadnak el.

Te is ezt csinálod, csak épp más formációban.


Ez a véleményem.

2017. jún. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%

"Hogyan neveznétek a vallásomat?"


Konkrétan úgy, hogy "elment az eszed", vagy, ha ez jobban tettszik: "nem vagy normális".


De szerintem ezt nem is gondolod komolyan, csak így szeretnél egy kicsit ki tűnni a többiek közül.

Kb. mint a gyerekek, amikor hisztiznek, földhöz verik magukat, közben pedig lesik, hogy milyen hatást váltanak ki.


Ahogyan a hisztit, ezt is ki fogod nőni... :)

2017. jún. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%

"Hogyan neveznétek a vallásomat?"

Ez szinkretizmus. Ami azt jelenti, hogy valaki szemezget innen is, onnan is, de ennek az is az eredménye, hogy igazán nem tartozik sehova.

2017. jún. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%

Ezt Kis Pista (vagy hogy hívnak téged) által kitalált vallásnak hívnám.


Ha a Bibliát elfogadod akkor vedd figyelembe hogy:

-Nincs démonná átváltozás. Két külön teremtmény az ember meg a démon

-Istennel izmozni nincs értelme, mivel ő a teremtő. Két utat választhatsz: vagy vele vagy nélküle. Üdvösség vagy kárhozat.

2017. jún. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%

Jaaaaj, utolsó, ne vedd már el az örömét. Biztos sok kreativitás kellett neki ahhoz hogy mindezt kitalálja, és biztosan sok idejébe telik elbattyogni a misékre.

Igaz, az eléggé gáz lesz ha valaha összekerül egy átlagosan tájékozott beszélgetőpartnerrel, és elkezdi ezt a sztorit felvázolni.

2017. jún. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Ozcar ***** válasza:
10%
És szerinted egy démon nem lesz a "lángtenger" áldozata? Dehogynem... Nem hogy démonok nem lesznek, hanem még csak bűn sem létezik majd az ítélet után. Ezek mind el fognak kárhozni a pokolba, Sátánnal együtt fog elpusztulni minden gonosz.
2017. jún. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
79%

2# válaszoló szépen leírta a gondolataimat.


Még annyit írnék - bár ő is érintette- hogy szerintem ez -a végeredményt tekintve- nagyon destruktív,hamis,mocsok egy valami.


Én személy szerint undorodom ettől,...tőled.

Nem a személyedtől,hiszen nem is ismerlek.


Az általad képviselt álnok, hazug eszmétől!


Ki is tudnám fejteni,de a lényeg ennyi:

Én ezt a kereszténység újabb kisérletének tartom a fennmaradásra.


Az történik amit mindig is tett. Változik,alkalmazkodik,ellop és beolvaszt mindent, fenmaradása,hatalmonmaradása érdekében!


Komolyan mondom, rosszul vagyok ettől!


Olyan elfogadhatónak, ártalmatlannak hangzik,- és ezzel sokakat megtéveszt -közben álnokul ellopja,lebutítja,használhatatlanná teszi a tudást. Ahogy mindig is tette.


És tudod, borzalmasan haragszom. Rád. Arra hogy ezt nem látod! A végtelen butaságodra, vagy szándékos álnokságodra.

Azért, mert ezzel a kevert mocskoddal embereket tévesztesz meg!


Egyébként is, nem bírom azt, aki a névtelenség mögé bújik. Add a neved, ahhoz a kártékony valamihez, amit itt felhoztál!


Mintha nem tudnám meg-ha megakarnám- hogy ki vagy!

Hahó...! üdvözöllek a 21 században !


Ha indulatos volt is a válaszom, legalább őszinte!


szép napot

2017. jún. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!