Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A templomban, mintha valami/va...

A templomban, mintha valami/valaki a tenyerét a mellkasomhoz nyomta volna. Mi lehetett ez?

Figyelt kérdés

Minap szokás szerint elmentem a 10órakor kezdődő misére a helyi templomba. Elsőként érkeztem, még senki nem volt odabenn, és letérdeltem hosszasan imádkozni, hálát adni szokás szerint. Később, a mise alatt, kétszer is! tapasztaltam: mintha valaki vagy valami a tenyerét a mellkasomra helyezné. Ezt pár percig éreztem. Egy furcsa nyomó érzés, nem túl erős de határozott és nem fájt, csak éreztem hogy ott van, közben mégis a sírás kerülgetett. Közben énekeltünk ugyebár. Gondoltam arra hogy talán csak a levegő szorult be, vagy valami, de nyugodtan és normálisan tudtam lélegezni és levegőt venni. Nyitva volt néhány ablak, friss levegő áradt be, se hideg se meleg nem volt. Nekem az volt akkor a gondolatomban, hogy valami szemmel nem látható dolog érint engem meg éppen, és hogy megtisztít a bűneimtől. Mert hogy lelkileg is megérintett, majdnem elsírtam magam.

Ti mit gondoltok erről? Nagyon nagy butaság? Vagy akkor mégis mi lehetett az az érzés? Veletek volt már hasonló? Nyilvánvalóan keresztény, hívő emberek véleményét szeretném elsősorban hallani, mert akik nem hisznek igazán, ők nem fognak megérteni engem.

Görögkatolikus, fiatal lány vagyok.


2017. júl. 3. 09:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Veled esett meg, senki sem tud rá válaszolni, max találgatni.

Lehett akár valami természetes jelenség, végül is nem vagy orvos, hogy teljes bizonyossággal mindent kiszűrj. De lehetett természetfeletti is. Viszont ez esetben egészen bizonyosan nem a bűneidtől tisztítótt meg, ez nyugodtan kijelenthető. Ha valóban természetfeletti esetről van szó, akkor ezek célja mindig a személyes hit megerősítése, sosem a bűnöktől való megtisztulás, annak más a módja.

2017. júl. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Igazad lehet, köszönöm a válaszod. Szívesen fogadom mások véleményét is.
2017. júl. 3. 10:03
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Pl. infarktusnak lehet ilyen jele.

Nem kéne egy orvosi vizsgálat?

2017. júl. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
63%

Az ember lelkében a bűn, sötét folt, amely bántja "marcangolja" a lelki ismeretet. Elfojtva, a "szőnyeg alá söpörve" nagyon meg tud "keményedni".


A keresztények sem bűntelenek, de ezt a "marcangolást" Isten fel tudja oldani, annak aki el tudja ezt Tőle fogadni.


Ritka kegyelemben részesültél, nyugodtan sírd ki magad, mert a könnyeiddel maga ez a sötét folt is kioldódik a lelkedből, utána pedig adj hálát Istennek, aki ezek szerint nagyon szerethet, ha ilyen kegyelemben részesültél, biztos a hitednek köszönhetően.

2017. júl. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
75%

Ezek általában valami természetes folyamatok. Velem is volt, hogy hátratántorodtam és úgy éreztem, mintha valaki megtámasztotta volna a hátamat. De nem tulajdonítok ennek semmilyen természetfölötti okot.

Szerintem Isten nem így "üzenget" nekünk. Ő világosan megmondta, hogy kövessük Őt és ehhez hogyan kell élni. Ez az üzenet ma is.

A lelkiség meg persze, hogy megérinthet: én is hatódtam már meg szép liturgián, zenén, stb. Ezek is mind normális dolgok.

2017. júl. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
A négyes válasszal értek teljesen egyet. Jó a Szentlélek érintését átélni.
2017. júl. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

orvossal megnezetni magad nem bun, es el is kellene mondani neki a lenyeges reszeket tehat amit itt is irtal


persze fuggetlen attol hogy mas szellemi (Isteni) termeszetu dolog is tortenhetett veled


ilyenkor a lelki (szellemi) hatter mas is lehet, tudatalatt valami "bant" vagy hasonlo, erdemes ezen gondolkodnod es Isten segitseget kerned a megoldasaban

2017. júl. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 changename ***** válasza:
0%

Kérdező ezt fontold meg!


Apcs 17:24 Az Isten, aki teremtette a világot és mindazt, ami abban van, mivelhogy ő mennynek és földnek ura, kézzel csinált templomokban nem lakik.

2017. júl. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
80%

#8

Ez érdekes felvetés és értemezés. Akkor Isten még sincs mindenhol jelen?

Vagy Jézus nem tudta mit beszél, amikor azt mondta, hogy: "Ahol ugyanis ketten vagy hárman összegyűlnek a nevemben, ott vagyok közöttük."

2017. júl. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 changename ***** válasza:
0%

#9

Nem én vetem föl hanem a Biblia.


"Isten nincs jelen mindenhol?"


Feltételeztem én ilyet?

2017. júl. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!