Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti is érdeklődve meg kérdeztét...

Ti is érdeklődve meg kérdeztétek volna Jézus Krisztustól hogy milyen Isten?

Figyelt kérdés

Személyes találkozás által erről beszélgetni Jézusal amikor még itt járt a Földön és ha abban a korban éltünk volna mi is.

Én meg kérdeztem volna hogy milyen az Atya Isten jelenlétében élni, hogyan viselkedik a mindennapi életben, hogyan néz ki valójában.

Meg egyebekről is kérdeznék ha engedné.

Köszönöm szépen a válaszokat!


2017. júl. 4. 00:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem. Mert Jézus azt mondta, hogy aki ismeri Őt, ismeri az Atyát is. Isten (az emberek számára kellő mértékben) megismerhető, ha ismerjük Jézust.
2017. júl. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek az 1.Hsz-al.


Ha ilyet kérdeznék,tagadnám Jézus istenségét,az Atyával való egységét.

2017. júl. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
16%
Azok akik személyesen találkoztak Jézussal, nem látták hogy Isten lenne.
2017. júl. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Azok akik személyesen találkoztak Jézussal, nem látták hogy Isten lenne."

1-vel egyetértek.

A hitetlenek amúgy sem kérdeztek volna, a hívők pedig egy idő után belátták, h Jézus az Isten

2017. júl. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ján.14;

6.Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.

7.Ha megismertetek volna engem, megismertétek volna az én Atyámat is; és mostantól fogva ismeritek őt, és láttátok őt.

8.Monda néki Filep: Uram, mutasd meg nékünk az Atyát, és elég nékünk!

9.Monda néki Jézus: Annyi idő óta veletek vagyok, és még sem ismertél meg engem, Filep? a ki engem látott, látta az Atyát; mimódon mondod azért te: Mutasd meg nékünk az Atyát?

10.Nem hiszed-é, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya én bennem van? A beszédeket, a melyeket én mondok néktek, nem magamtól mondom; hanem az Atya, a ki én bennem lakik, ő cselekszi e dolgokat.

11.Higyjetek nékem, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya én bennem van; ha pedig nem, magokért a cselekedetekért higyjetek nékem.


1Tim.3,16.És minden versengés nélkül nagy a kegyességnek eme titka: Isten megjelent testben, megigazíttatott lélekben, megláttatott az angyaloktól, hirdettetett a pogányok közt, hittek benne a világon, felvitetett dicsőségbe.


Mt.11,27.Mindent nékem adott át az én Atyám, és senki sem ismeri a Fiút, csak az Atya; az Atyát sem ismeri senki, csak a Fiú, és a kinek a Fiú akarja megjelenteni.

Lk.10,22.Mindent nékem adott az én Atyám: és senki sem tudja, kicsoda a Fiú, csak az Atya; és kicsoda az Atya, hanem csak a Fiú, és a kinek a Fiú akarja megjelenteni.

Jn.1,18.Az Istent soha senki nem látta; az egyszülött Fiú, a ki az Atya kebelében van, az jelentette ki őt.


Ebben minden benne van!!!

2017. júl. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha Jézus Isten, miért volt alig néhány követője? A zsidók nagyrészt nem követték, a rómaiak sem és még az egyik tanítványa is elárulta néhány fillérért. Vagyis akik személyesen találkoztak vele, nem látták hogy Isten lenne. Egyébként egy olyan verset sem hoztál amiben Jézus kijelenti hogy ő Isten.
2017. júl. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Vagyis akik személyesen találkoztak vele, nem látták hogy Isten lenne."


Miért ne látták volna? Megvallotta Őt Péter, Tamás és János is többek között, ahogy a római százados is. Jézust földi élete során is mindig sok száz fős tömeg vette körül, feltámadása és a Szentlélek kiáradása után pedig exponenciálisan nőtt a számuk, jelenleg 2 milliárd.


Az a néhány fillér meg egy jó adag ezüst volt, szerintem te is szeretnél olyan néhány fillért. Egyébként utána annyira megbánta tettét (mert rájött, mit tett), hogy felakasztotta magát.

2017. júl. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!