Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha adódna rá egy lehetőség,...

Ha adódna rá egy lehetőség, magatokra vállalnátok az emberiség bűneit, ahogy azt Jézus urunk is tette?

Figyelt kérdés

2017. júl. 4. 20:33
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
21%

Jézus urunk egy kitalált mesefigura, tehát neki könnyű volt. Kábé annyira, mint a húsvéti nyuszinak tojást festeni.


Maga a koncepció is nevetséges, hogy a Kaporszakállú Öregisten úgy dönt, hogy ő nem bírja megbocsájtani au embereknek azt, amit el sem követtek (lol - eredendő bűn fogalma), csak akkor, ha valaki jó kos kínhalált szenved ehhez (wtf?!), és akkor ez a valaki legyen az ő kis fiacskája (mi van bszod?!), aki mellesleg vele ugyanaz.

És innentől mellesleg csak még jobban elszabadul az őrület, ugye, amikor leküldeni a galamb cimboráját, hogy az csináljon fel egy zsidó szüzet (!!!), akinek a férje mellesleg ezt az egész sztorit kapásból beharapja... és így tovább.

2017. júl. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
19%

11.


Kicsit nyers így - de kb. erről szól.

2017. júl. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
18%
De hülye vagy te HakapesziM!
2017. júl. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
43%
HakapesziM! Régen az iskolában mondtuk erre: eszed semmi.
2017. júl. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
0%
Nem, ennek amúgy sem lenne semmi értelme. Akkor sem, ha Jézus az, aki teszi, ha engem kérdezel... Ilyen Istenben nem hiszek, akinél így meg lehet szabadulni a büntetéstől. Akkor eleve ne legyen büntetés, az úgyis elég vad volt, amikor a középkori ember úgy képzelte, hogy minden kis majdnem normál emberi dologért a poklon égünk...
2017. júl. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
38%

"Régen az iskolában mondtuk erre: eszed semmi."


Mást nem is tettetek az iskolában.

2017. júl. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
45%

"ahogy azt Jézus urunk is tette?"

Vagyis jutalmul örök isteni élet és teljes hatalom mindenek fölött? Nem hangzik rosszul.

2017. júl. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
26%

"Mert csak egyetlen mű van, a megváltás. Aki nem ezt építi, rombol."

[link]

2017. júl. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 imakommandós ***** válasza:
70%
Szerintem senki nem tudná utánozni ebben. Nem lenne elég csak elviselni a fájdalmakat, a köpködést, arcul csapásokat, ostorozást, megfeszítést, gúnyolódásokat, de mindezt teljesen tisztán, indulattól, meg minden érzelmi és gondolati bűntől mentesen kellene végigcsinálni, amire csak Isten Fia volt képes egyedül. Sőt miután meghalt a lelke lement a hádészba, és ott is egy darabig a halál fájdalmai vették körül Istentől teljesen elszakadva.
2017. júl. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
78%
Nem. Én nem vagyok Isten, hogy magamra tudnám venni az emberiség bűnét. Ha magamra is venném, semmit sem érnék el vele, hiszen mindannyian bűnben fogatunk és bűnösnek születünk. Ezért Jézussal ellentétben az én áldozatom nem lenne tökéletes, így nem sokat érne.
2017. júl. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!