Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha adódna rá egy lehetőség,...

Ha adódna rá egy lehetőség, magatokra vállalnátok az emberiség bűneit, ahogy azt Jézus urunk is tette?

Figyelt kérdés

2017. júl. 4. 20:33
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Nem.

A saját bűnöm terhe is túl nagy,hogy elviseljem!

Mint bűnös,nem is használnék senkinek sem vele.

2017. júl. 5. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

"Ha adódna rá egy lehetőség, magatokra vállalnátok az emberiség bűneit, ahogy azt Jézus urunk is tette?"

Mivel magam már követtem el bűnt, így nem lennék elegendő áldozat a világ bűneiért. Nem töltöttem be a törvényt.

Maradok az Úr Jézus juha

2017. júl. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 Sunshinedoll ***** válasza:
Nekem nincs közöm mások bűnéhez, a bűn az az egyén és Isten közötti dolog. Vagyis én nem fogom magamra venni, de okom sincs másokat elítélni emiatt. Az ítélkezés Isten dolga, nem az enyém.
2017. júl. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

Nem, ha szeretem az embereket, akkor nem.


A gyermekemnek sem vállalhatom magamra a bűnét, mert akkor soha semmit nem tudna megtanulni.


pld.:

Ha leckéjét nem készítette el, nem csinálhatom meg helyette (ha szeretem), pláne nem mehetek be a "tanárhoz", hogy megváltsam és kifizessem a bűnét, mert ez nem csak szeretetlenség lenne, hanem meg is aláznám ezzel.


A speciális vallások azt sulykolják, hogy Jézus megváltott a bűnöktől, ami természetesen nem igaz, mivel egyrészt Jézus ilyesmit soha sem tanított, másrészt pedig meg is alázná azzal a gyermekeit.


Jézus azt tanította, hogy újjászületéssel lehet bejutni a mennyországba (Jn3.3), nem pedig megváltás által.

A saját keresztemet cipelnem kell, nem bújhatok ki alóla, mer' hogy meg vagyok váltva. :)

Jézus segít cipelni a keresztünket, de helyettünk nem cipelheti, mert az Isten velünk és értünk mindenre képes, de helyettünk semmire sem.

2017. júl. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

@emánuel

"A speciális vallások azt sulykolják, hogy Jézus megváltott a bűnöktől, ami természetesen nem igaz"

"Jézus azt tanította, hogy újjászületéssel lehet bejutni a mennyországba (Jn3.3), nem pedig megváltás által. "

Te ilyeneket honnan szedsz? Milyen vallást követsz? A Biblia tartalmazza a páli teológiát, ami pont ellentmond Neked. Te nem fogadod el a teljes Bibliát?

Nem kötekedni akarok, csak a teológiád alapjára vagyok kíváncsi

2017. júl. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 KZitus ***** válasza:

Szia


A válaszadók többségének a véleménye megegyezik azzal amit Isten íratott le a kérdéseddel kapcsolatban:

Zsoltárok 49:7

Senki nem válthatja meg még testvérét sem,

Nem adhat érte váltságot Istennek

2017. júl. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#26 elmeleti kerdes lehet

talan arra kivancsi a kerdezo hogy barki lett volna Jezus helyeben

volt egy olyan valasz hogy az utana kovetkezo orok hatalomert cserebe "siman"


de ezt aligha a szeretet mondata vele hanem az onzoseg


Jezus helyeben nem szivesen lettem voln es lennek, az egesz Vilag "az o vallat nyomja"

ilyen terhet keptelen ember elviselni,

ha pedig azonos Jezussal akkor o Jezus es nem "az ember aki ezt elkepzelte"

2017. júl. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

#25


Természetesen elfogadom a teljes Bibliát, benne Szent Pál apostolt is.


De az én Istenemet úgy hívják, hogy Jézus Krisztus, nem ismerek más Istent!!!

Ami azt jelenti a Biblia értelmezésére vonatkoztatva, hogy az Evangéliumok fényében kell megvilágítani a Bibliának a többi részét is, és nem pedig fordítva, „a feje tetejére állítva”, ahogyan a keresztények egy jelentős része ezt teszi, pld. a megváltástannal.


Én tehát Jézus Krisztust követem, nem pedig vallást, nem „páli teológiát”, nem vallási szervezeteket, stb…


Jézus pedig egyértelműen azt tanította, hogy újjászületéssel lehet bejutni a mennyországba (Jn3.3), nem pedig megváltás által.

A saját keresztemet cipelnem kell, nem bújhatok ki alóla, merthogy megváltottak a bűneimtől.

Jézus segít cipelni a keresztünket, de helyettünk nem cipelheti, mert az Isten velünk és értünk mindenre képes, de helyettünk semmire sem.


Az „etalon” mindig is Jézus, Pál pedig a gyakorlati végrehajtásban jeleskedett, de ő maga is igyekezet a gyakorlatát, hozzá igazítani ehhez az „etalonhoz”. Pál szerette volna a legkevésbé azt, hogy az ő szavait egyenrangúnak vegyük a Krisztuséval, pláne, hogy torzítsuk azt az „etalont”.

Tehát a Szentírásban igen is rangsorolni kell, és mindent az Evangéliumok fényében kell értelmezni és érteni a Biblia többi részét is, nem pedig „megfordítva, a feje tetejére állítva”.



Üdv.: Emánuel

2017. júl. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 Alain Delon ***** válasza:
Kérdező! Az emberiséget meg akarod büntetni? Te pszichotikus vagy, b_szod!
2017. júl. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
#29: Isten is megtette már. Szodora, Gomora? Özönvíz?
2017. júl. 5. 20:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!