Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van ilyen ige a Bibliában? A...

Van ilyen ige a Bibliában? A kettős ember képe?

Figyelt kérdés

Pontosan nem tudom, hogyan szól az ige, de valami olyasmi, hogy aki a küszöbön van, az kettévágatik, ahol sírás és fogcsikorgatás lesz. De nem biztos.

A lényeg, hogy aki keresi az Urat, de e világhoz is ragaszkodik, annak ilyen vége lesz.


Rákerestem a kettévág szóra, de amire gondolok, nem jött ki, szóval, lehet valami más szó van ott, a lényeg hasonló.


Valaki tudna segíteni.

És 90%-ban biztos vagyok, hogy az egyik evangéliumban van róla szó, és Jézus mondja ezt.(csak azért, hogy ne a Jelenések könyvéből idézzetek, mert azt az igét, ami ideillik, ismerem)


Előre is köszönöm a válaszokat.


2017. júl. 5. 07:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem erre gondoltál, de nekem csak ez a rész jut eszembe a kettős ember képéről. Amikor az ember se nem meleg, se nem hideg, hanem langyos. Nálunk azt hiszem ezt úgy mondják, hogy az ilyen ember arra hajlik amerre a szél fúj. Ha a hitre vonatkoztatjuk, akkor a meleg azt jelenti, hogy az ember felvállalja Istent akármi van, a hideg pedig meggyőződésből vallja, hogy nincs. A langyos ember akkor vállalja fel Istent, amikor neki kényelmes, ameddig nincs belőle hátránya. Ezek az emberek, rosszabbak, mint azok akik valamiért arra jutottak, hogy nincs Isten és nem élnek vallások törvényei szerint.


Ebben van a küszöbös szöveg is, ami azt jelenti, hogy mikor tudod, hogy Isten az ajtód előtt áll, akkor vagy beengeded, vagy nem. Nincs köztes út.


"Nézd, az ajtóban állok és zörgetek. Aki meghallja szavamat és kinyitja az ajtót, ahhoz bemegyek és vele étkezem, ő meg velem."


Itt van a 15. és a 20. sorban: [link]

2017. júl. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ja, ez a Jelenések könyve! Bocs! :D

Kíváncsi vagyok melyik rész lesz amit keresel.

2017. júl. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, szerintem Te Máté evangéliuma 22. és 25. fejezetét keresed.

Nézd meg ezt:

[link]

2017. júl. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
8%

Szerintem ezt keresheted:


Máté24.45. Ki tehát a hű és értelmes rabszolga, akit ura házanépe fölé állított, hogy kellő időszakban kiadja azok táplálékát (eledelét) ?

Máté24.46. Boldog az a rabszolga, akit visszatérő (hazatérő) ura ebben a tevékenységben talál.

Máté24.47. Ámen, mondom nektek, hogy minden vagyona fölé állítja őt,

Máté24.48. ha azonban a rabszolga hitvány és szívében (magában) ezt mondja: késik (elidőzik) az uram,

Máté24.49. és a rabszolgatársait verni kezdi, együtt eszik és iszik a részegesekkel,

Máté24.50. megérkezik majd ennek a rabszolgának az ura egy napon, amikor nem várja és abban az órában, amelyben nem is gondolja (sejti),

Máté24.51. és kettévágja őt és sorsrészét a kétszínűek közé helyezi, lesz ott sírás és fogcsikorgatás

2017. júl. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

(Máté 6:24) 24 Senki sem szolgálhat rabszolgaként két úrnak; mert vagy az lesz, hogy az egyiket gyűlöli, és a másikat szereti, vagy az, hogy az egyikhez ragaszkodik, és a másikat megveti. Nem szolgálhattok rabszolgaként Istennek is, és a Gazdagságnak is.


(1Korintusz 10:20, 21) . . .. 21 Nem ihatjátok Jehova poharát is, és a démonok poharát is; nem lehettek részesei „Jehova asztalának” is, és a démonok asztalának is.

2017. júl. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Azt kerestem, amit a harmadik válaszadó írt.

Szóval akkor nem ige, de mégis valahol olvastam.

Köszönöm szépen.

2017. júl. 6. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!