Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Pokol valóságos szellemi és...

A Pokol valóságos szellemi és egyben anyagi világ is?

Figyelt kérdés
Akkor hol van szerintetek ?
2017. júl. 10. 23:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
37%

A pokol (örökké égő tűzzel stb) nem létezik.

Van helyette seol, azaz sír, ahol nyugszanak a halottaink.

... és lesz majd feltámadás, mind a jóknak, mind a gonoszoknak, aminek a vége az, hogy a gonoszok tűz által megsemmisülnek. Az a tűz sem ég örökké, hanem örökre szóló halál lesz a vége.


Amit mi jelenleg halálnak mondunk, az valójában egy sírban lévő alvás/nyugodalom stb, az ember csak Isten emlékében létezik mindaddig, amíg fel nem támasztja őt a halálból.

Ekkor az ember újra él, és mivel ehet újra az örök élet gyümölcséből, élete örök.

2017. júl. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
36%

Szió


A pokol, a Héber Seol, és a Görög Hádesz szóból képződött, és az ember sírjára sírgödrére utal, ahova eltemetik.


Jelenleg még mindenki meghal, és valamilyen módon eltemetik a Földbe, és a Temetőkben találhatóak ezek a helyek.

Aki meghal, az nem létezik, tehát nem lehet anyagi világ

Szellemi világ pedig nem lehet, mert az embert Isten a föld alkotó elemeiből teremtette, és a belőle kapott kis szikra, ami élteti a testet, és nem egy másik életforma.


Egyetlen ember sem jött az égből és nem is térhet vissza oda, Jézus kivételével.

A feltámadás lehetősége pedig Isten ajándéka, s ez Jézus milleniumi uralma alatt fog megtörténni.

2017. júl. 11. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A pokol nem fizikai tér, hanem állapot. Nem beszélünk róla földi értelemben vett helyként. Halál után egy olyan állapot, ami teljesen meg van fosztva Istentől.
2017. júl. 11. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%
Jézus valós helyként beszélt róla. Volt, aki élve jutott oda, tehát fizikai hely. Igaz, ezt "csak" Jezus és a Biblia állítja. A makacsul tagadók elméleteket gyártanak. Én inkább Jézusnak és a Bibliának hiszek.
2017. júl. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

"Volt, aki élve jutott oda, tehát fizikai hely."


Nem fizikai hely alatt azt értettem, hogy nem e látható és tapasztalható világ keretei között kell "keresni" a poklot. A mennybe is volt, akit élve elragadtak...

2017. júl. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy a *p*okol (kisbetűvel írandó...) valóságos és letező, hiszen Jézus tanítja. Az is biztos, hogy olyan "valami", ami nélkülözi Isten létét. Tehát amikor azt mondják, hogy Isten ott van mindenütt, úgy kell érteni, hogy kivéve a pokolban.


Hogy hely vagy állapot, már nehezebb kérdés. Egészen biztos, hogy nem olyan fizikai hely, amit e világ körein belül fel tudnánk fogni. Mert nem ezen anyagi világban van. Talán ezért is jobb rá az állapot szó, amit többnyire használnak a leírására.

De én a "hely" jellegétől sem fosztanám teljesen meg, mert a menny kapcsán is azt mondja Jézus, hogy elmegy "helyet" készíteni számunkra.


Az #1 és #2 válasz teljesen nélkülöz minden bibliai alapot, ugyan is világosan olvasható:

"A sátánt, aki félrevezette őket, kénköves, tüzes tóba vetették - itt fog gyötrődni a vadállattal és a hamis prófétával éjjel-nappal, örökkön-örökké."


Szerintem az "örökkön-örökké" egy elég jól érthető és viszonylag egyszerű fogalom, nem kell doktori végzettség hozzá.

2017. júl. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

azon filozofaltam hogy Isten nem lehet e hogy ket lehetoseget is ad az elkarhozottaknak


igy valaszthatnak az orokhalal, vagy az orokszenvedes kozott


biztos mindketott onkent sokan valasztanak szivesen

2017. júl. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Bármi lehet, akár egyszarvú rózsaszín póni is, csak ahogy erről nem, úgy az általad felvázolt lehetőségről sem ír a Biblia.

Mi pedig csak abból indulhatunk ki, amit a Szentíráson keresztül Isten mond. Ezek közül is az evangéliumoknak központi szerepük van, Jézus tanításának. De a Jelenések könyve is sokat szól a végső dolgokról, mint amit idéztem fentebb.

2017. júl. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#8 ha nekem szantad lehet szamodra a SzentSzellem nem uzen ilyent

nekem viszont ilyent sugalmzott a Biblian keresztul

Isten szeret mindenkit igy akik az orokkinra vagynak azoknak megadja ezt is jutalmul

2017. júl. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ezt melyik igével támasztod alá? A választás lehetősége különösen érdekelne, mert konkrétan két kisebb szekta beszél a teljes megsemmisülésről (kárhozottak), de ők sem hirdetik a választás lehetőségét. Ilyennel sehol sem találkoztam.

Ha valami szellem féle az Írástól elrugaszkodott dolgokat súg a füledbe, az nem Istentől ered, ez egészen biztos.

2017. júl. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!