Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért várják egyes emberek a...

Miért várják egyes emberek a világvégét?

Figyelt kérdés

Itt most mindent beleértek: jön a meteor, a megváltó, az ördög, bumm-vége-mindennek, stb.

Szóval miért várják? Elégedetlenek az életükkel? Ha igen, miért nem teszik jobbá?

Ha vallási szempontból nézzük, nem azért születtünk, hogy éljünk (és ne a halált várjuk) és boldogok legyünk és szaporodjunk?

Mert mi értelme megszületni, ha jóval életünk vége előtt várjuk annak végét?



2017. júl. 13. 15:42
 1/8 anonim válasza:
83%
mert ugye, nem mindenkinek van annyi ereje hogy jobbá tegye az életét/az egész világot, és már így is a világ romokban van szóval ja :)
2017. júl. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

Kedves kérdező: Református vagyok Isten hívő keresztény ember vagyok.

Azért várják egyes emberek a világvégét tisztelet a kivételnek mert aki szintén őszintén Isten hívő keresztény ember az várja Isten Országát és az Úr Jézus Krisztus visszatérését. Egy csodálatos jobb tökéletes állapotban lévő világot az eddiginél.

2017. júl. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Azért,mert minden ember számára vége a világnak néhány évtized leélése után,és Krisztus megígérte,hogy örökélettel ajándékoz meg mindenkit,aki bízik benne.



Én,nem a "világ végét"várom,hanem a bűn,és elmúlás nélküli "új világot".

Annak érdekében,hogy enyém lehessen az,igyekszem evilágon olyan kapcsolatokat fentartani-önmagammal,Istennek,a környező emberekkel,és természettel-hogy már itt boldog lehessek.

2017. júl. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Isten országát várom, de nem a világvégét. Mondjuk aki meghal, az nem látja meg a világvégét, de Jézus eljövetelére feltámad. A világvége előtti eseményeket pedig nem várom, de ha be kell következniük, akkor következzenek be, én próbálok készen állni, és mivel be kell következniük, Isten tervei is bekövetkeznek a rosszakkal együtt, ilyen értelemben várom őket.
2017. júl. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 KZitus ***** válasza:

Szia


Mert a "világvége" nem az élt végét jelenti(nem csak azt). Mert minek is lesz vége?

Nem a földi életnek. Sátán gonosz rendszerének lesz vége hasonlóan ahhoz, ami Vízözönkor történt, azzal a különbséggel, hogy ezen a "világvégén" meg lesz semmisítve Sátán a rendszerével együtt, és persze a démonai is.


Tehát a amikor várjuk a "világvégét", akkor azt várjuk Istentől, hogy "...Legyen meg az akaratod, mint az égben, úgy a földön is”

öregség, betegség, fájdalom és halál nélküli életet jelent ez. Te nem várod ezt? Nem vágynál így élni?

2017. júl. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem akarok senkit megbántani, de szerintem tökéletes világ nincs és soha nem is lesz. Az ember ilyen és elképzelhetetlen számomra, hogy egy szellemi szinten levő ember éljen ezen a Földön és béke legyen. Ha ezer ember között már egy szélsőséges gondolkodású van, akkor befolyásolhatja a többit (hívjuk őt a Sátánnak) és máris megindult a romlás.

Visszatérve a várakozáshoz: emberek évszázadok óta várják Krisztus 2. eljövetelét, de szerintem nem mostanában lesz. Ahelyett, hogy várják, élhetnének boldogan, hithűen, együtt töltik az idejüket a családjukkal. Aztán majd 5-600 év múlva (ez most csak hasraütés), amikor feltámadnak és nincs minden szerettük velük, akkor nem fogják rosszul érezni magukat? Nekem nagyon rossz lenne, ha pl. apám nem lenne velem az öröklétben.

Ezért nem is várom a világvégét, inkább megteremtem azt a kis világot itt a Földön, amiben boldog vagyok.

2017. júl. 14. 08:43
 7/8 anonim ***** válasza:
A szaporodás, családi kapcsolatok, "vér szerinti" kapcsolatok csak itt a földön léteznek! A Mennyországban nincs feleséged, nincsenek gyermekeid, egy nagy "család" vagytok!
2017. júl. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A mennyben nincs szélsőséges gondolkodás! Csak végtelen öröm és nyugalom, és szeretet. A Mennyben együtt alkotjuk majd Krisztus testét, egyek leszünk!
2017. júl. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!