Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztény emberek (katolikus,...

Keresztény emberek (katolikus, református, evangélikus és nem kisebb vallási csoportosulások) ti hogyan látjátok a világvégét, mikorra várható és egyáltalán mi az? Teljesen megszűnik a földi élet és az összes többi bolygó élete?

Figyelt kérdés
2014. dec. 29. 15:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Én Jézus szavaiból indulok ki, aki az Ő eljöveteléről úgy beszél, mint amit nem fogunk tudni előre megjósolni, ezért úgy kell élnünk, hogy lehetőleg mindig fel legyünk készülve. (Mt24,43; Jel3,3)


Nehéz konkrétumokban beszélni, hogy milyen lesz, amikor már itt lesz, hiszen voltaképp az egy másik állapot. Az időben jön el, de azzal, hogy eljön helyreállítja a világunkat(tehát nem megszűnik, hanem helyreállítja) és olyanná lesz, amit most nem tudunk elképzelni. Ha közössségben vagy Vele, akkor töredékes ismereteid vannak (1Kor13,12), de igazán csak akkor fogjuk ezt megérteni (a teljességet), amikor megtapasztaljuk.

2014. dec. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Nos a teremtő a szavában leiratta hogy mi az, és kb mikorra várható, ám pontos dátumot órát nem adott nem véletlen.


Nem sem a föld sem a Bolygók nem szünnek meg, mert a Teremtő nem azért alkotta, hogy elpusztitsa.

Nem a Föld hibázott vagy vétkezett hanem a rajta lévő emberek


Egyebek mellett nem a "világnak" lesz a vége, hanem az emberi uralomnak, a jelenlegi rendszernek. és Jézus messiási királysága veszi át a vezetést, ahogy Jézus tanitotta imádkozni a követőit.


Jöjjön el a Te országod a.... földre is....


A jelek szerint igen közel vagyunk ezen időszakoz,

2014. dec. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Azt a napot, és azt az órát, csak az Atya tudja.(Máté 24:36). Sofóniás 1: 14- ebből a versből láthatjuk, hogy közel van és nagyon siet, valamint azt, hogy keserű lesz.

Dániel 12:1- olyan nyomorúság lesz, amilyen még nem volt. Nem lesz könnyű, amikor Isten tombolni fog, amikor kitölti a haragját az egész földre(emberiségre), de a népe, mint egész nem fog soha megsemmisülni. Az élet nem szűnik meg a földön. Zsoltárok 37:10,11- "a szelídek öröklik a földet...."

2014. dec. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nem akarok offolni, de a megszólítás így hangzott a kérdésben: "katolikus, református, evangélikus és nem kisebb vallási csoportosulások"
2014. dec. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Igen, mert sejtettem, hogy Jehova Tanúi vagy Hit Gyülekezete fog beírni, ezért maradtam a tételes vallások mellett.
2014. dec. 29. 20:10
 6/17 anonim ***** válasza:

"A jelek szerint igen közel vagyunk ezen időszakoz,"


Mik ezek a jelek?

2014. dec. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy először is létrejön a Világállam, amit majd az Antikrisztus fog uralni és példátlan jólétet hoz el az egész emberiségnek 3,5 évig, aztán pedig soha nem látott nyomor lesz 3,5 évig, üldözni és ölni fogják a vallásos embereket és ehhez hasonlók.


Én ilyesmit nem látok egyelőre, úgy hogy még egyértelműen odébb van.

2014. dec. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Bocsáss meg, de Jehova Tanúi nem kisebb "vallási" csoportosulás-

239 országban közel 8 millió tetsvér él egységben egyféle tanitásban


a kérdésed is elárulja, hoghy a tanitásokban sincs egyetértés a "vallásokban" pedig Isten és Jézus is egyet egy félét mondott, és nem több értelmezésű dolgokat, még egyházon belül sincs egység. nem tudják az embereket egységbe rendezettségbe tartani egy hitben és keresztény életben.


Jehova Tanúi pedig egyet beszélnek, és egyféle képen mutatnak be imádatot bárhol éljenek is.

2014. dec. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Ezt jól tudom kedves válaszoló, tiszteletben is tartom. Ugyanakkor többféle világvége dátumokkal is előálltak már és kicsit úgy tűnik nekem, mintha nem tudnátok magatok sem meghatározni, egzakt időpontot adni. Tény, hogy pusztul körülöttünk minden, de azért lett-e a Föld megteremtve, hogy teljes pusztulás legyen?
2014. dec. 29. 23:42
 10/17 anonim ***** válasza:
Lejön Jézus, ahogy az első mondja és leereszkedik a Földre és megállítja a zsigulidat és átmegy a piroson.
2014. dec. 30. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!