Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Muszlim vendégségben milyen...

Muszlim vendégségben milyen szabályok vannak?

Figyelt kérdés

Vendégségbe hívtak minket a muszlim ismerőseink. Amennyire meg tudom ítélni, konzervatívan vallásos a család, arabok, és semmi nyugati szokást nem tartanak ezért most eléggé gondban vagyok.

- Illik vinni valamit? Sütit, gyümölcslevet, mint itthon.

- Ajándékba mit vigyünk? Ez a búcsúbulijuk lesz, mert hazaköltöznek, minimum a gyerekeknek szeretnénk vinni valamit, mert a fiam legjobb barátjáról van szó. A szülőknek illik/elvárt vinni valamit? (Virág, csoki, ilyesmi, azt tudom, hogy alkoholt nem isznak.)

- Van egy aranyos közös képük a gyerekeknek, azt bármilyen formában oda lehet adni? (az emberábrázolás miatt, nem tudom, ez pontosan milyen tilalmakat takar).

- Nőként mit vegyek fel? Nyilván nem fogok hidzsábba burkolózni, de számomra megengedett pl. egy ujjatlan ruha? Farmerban mehetek, vagy inkább valami csinosabban?


Kérem, lehetőleg muszlimok válaszoljanak, vagy olyanok, akik ismerik valamennyire ezt a kultúrát. Köszönöm!


2017. júl. 14. 10:21
 1/10 anonim ***** válasza:

A helyedben öket hívnám fel, mert nem mindenki egyformán vesz komolyan szabályokat kivülállók részéröl.


Elvileg olyan ételt vihetsz, ami megfelel az elöírásoknak és még csak nyomokban sem tartalmaz nekik nem fogyasztható összetevöket (pl. gyümölcslé/lekvár sokszor zselatinnal van készítve)

Az öltözet terén alapesetben nem lehet sem a láb, sem a kar meztelen, de általában egy egész vékony fátyolszerü anyag már elég.

2017. júl. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
OK.vallásosak, viszont Magyarországon élnek.Vásárolhatsz nekik valami maradandó emléket,virágot azt ne vigyél,mert nem minden muszlim nõ értékeli.Csokit azt vihetsz.A képeket is odaadhatod nekik ajándékként, bekeretezve vagy egyéb ötlettel megoldva.Az öltözéked is legyen diszkrét,ami alatt azt értem ne mini szoknyában jelenjél meg, hanem egy csini ruhában, ami nem kirivó.Ne csinálj nagy ügyet ebbõl a dologból, nem várják el tõled "szerintem".
2017. júl. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
Nem egységes sem a vallás, sem a kultúra. Több milliárd emberről beszélünk, sok különböző országról, sok különböző kultúráról.
2017. júl. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Nehez igy megmondani, de ha nem muszlimokat hivnak vendegsegbe, akkor annyira konzervativak nem lehetnek. Ujjatlan en nem vennek fel, gyerekeknek csokit vinnek, illetve egy talca sutit sutnek, annak mindenki orul. Az iszlamban Istent nem abrazoljuk, meg szobrokat nem imadunk, egy kozos keppel semmi problema nincsen (amig nem vallasos imadat celjabol keszult). Arra figyelj oda (de ez mar tenyleg emberfuggo, ki hogy tartja), hogy ferfiak novel nem erintkeznek (ha tenyleg szigoruan tartja ezt, akkor a szivere tett kezzel ezt jelezni fogja neked, hogy pl. veled nem foghat kezet, mert a felesegen es a rokonain kivul mas not nem erinthet), feleseggel szemben ilyesmik nincsenek, de a vendegseg ferfi tagjainak ott sem ajanlom az itthon bevett ket puszis, erinteses, kezfogasos udvozlest a haztartas noi tagjai fele.
2017. júl. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az utolsó választ, sokat segítettél! Napi szinten találkozunk, mert szomszédok vagyunk, a gyerekek meg osztálytársak, így azt már észrevettem, hogy nem szeretnek a másik nemmel semmi módon kapcsolatba kerülni. Az elején furcsa volt, hogy a férj a nekem való köszönést is igyekszik elkerülni, de feldolgoztam. :)

Egy másik kérdésem van, lehet, hogy furcsa lesz, elnézést. Mi gyakorló keresztények vagyunk, és ők ezt tudják. (Fantasztikus egyébként, amikor a fiúk gyüliről meg mecsetről vagy Ramadánról meg húsvétról cserélnek eszmét.) Számíthatunk valami vallási szertartásra (mondjuk imára) étkezés előtt? Nem szeretnénk megbántani őket, mert nagyon jó fejek, hogy meghívtak, de Allahhoz szóló imában pl. nem szívesen vennénk részt.

2017. júl. 14. 18:44
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de azt semmi esetre sem várják el töletek, hogy velük imádkozzatok - ezt ök is szentségtörésnek tartják, ha nem az ö vallásukhoz tartozó valaki "megjátssza" az imát.
2017. júl. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Szuper, köszönöm!
2017. júl. 14. 19:16
 8/10 anonim ***** válasza:
Gyakorlo keresztenykent ne mondd, hogy istenhoz szolo imadsagban nem vennel reszt, szoval ezt picit pontositsuk, hogy ne legyen butasag:). De egyebkent naluk nincsenek ilyenek. Nagyon vallasosak szoktak koszonetet mondani az etelert egy "Alhamdulillah" formajaban, de ez semmi extra dolog, csak szinten hala istennek (ugyanannak az istennek, akihez te is imadkozol - nem rosszindukatu akarok lenni, csak ugy lattam, hogy ez nem tiszta:)).
2017. júl. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Muszlim vagyok, és 2-essel értek egyet. Ha egyszer meghívtak és itt élnek Magyarországon, akkor nyilván el tudják viselni az itthon normálisnak tartott viselkedést. Főleg ha nem is jeleztek semmilyen elvárt dolgot.


- Vidd ugyanazt, mint más vendégségbe, de alkoholt és húst ne tartalmazzon.

- Ajándéknak valami itthoni dolgot vinnék, ami emlékezteti majd őket az országra vagy rátok. Pl. a fényképalbum jó lehet. Vagy a kormány óriásplakátjai :D Na meg persze a szokásos hungarikumoknak számtó dolgok, mint a Rubik-kocka, paprika, hűtómágnesek, haászlé és gulyásleves kocka... stb.

- Az emberábrázolás miatt se aggódj; ha annyira vallásosak, akkor legfeljebb nem teszik ki a képet, de ez alapvetően nem számít tilalmas jellegű emberábrázolásnak.

- Ami az öltözködést illeti, azt tudom mondani, amit az elején: nyilván megszokták hogy itt hogyan öltöznek a nők, szóval nem kerítenék túl nagy ügyet neki. De azért ne tedd ki a melleid, combjaid. Hogy mennyire kell kiöltöznöd, azt a vendégség jellege dönti el, gondolom nem egy arisztokratikus estély lesz.


Szóval összefoglalva, mivel tudják hogy itt mi számít normálisnak és nem szóltak ezzel kapcsolatban semmit, szerintem menj nyugodtan úgy, ahogy egyébként mennél, és ha ezen mégis fennakadnak, akkor bekaphatják :)


Ha gondolod, küldj egy képet hogy miben mennél, bár az én ingerküszöböm elég magasan van :D

2017. júl. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja és persze természetesen nem kell résztvenni imában, nem is várhatják el komolyan.
2017. júl. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!