Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha keresztényként olvastok...

Ha keresztényként olvastok irodalmi műveket nem sérti néha az erkölcsi és szépérzéketeket?

Figyelt kérdés
Nem ponyvairodalomra gondoltam.Hanem klasszikus,szép irodalmi művekre,bár tudom a realitást irják le,de néha felzaklatólag hatnak a benne található durvaságok és undoritólag egyes szereplőknek aszerelmi élete akik egy kapcsolat mellett több más szeretői kapcsolatot is fenntartnak.

2017. júl. 14. 14:22
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Nem, nem sérti. Szerinted keresztényként csak a boldog dolgokról lehet olvasni? Én szeretek reális, emberi életekről olvasni. Amúgy a Biblia sem csak a boldogságról írnak. Szerinted nem szabadna olyan könyveket olvasni, amiben irnak a gyilkosságról, v. a szexualitásról?
2017. júl. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Én hiszek Istenben és keresztény vagyok, ennek ellenére olvastam már sok olyan regényt, amiben háború is volt, mert öldöklés, stb. Nem sérti a szépérzékemet, mert ez is az emberekről szól.
2017. júl. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
1-es válaszoló:nem,nem gondolom,hogy nem lehetne.Csak asaját véleméynemet irtam le.Szívesen olvasok irodalmi műveket is,mert sok mindent lehet tanulni belőlük annak ellenére is hogy van ami rám másként hat.
2017. júl. 14. 14:46
 4/8 anonim ***** válasza:
71%
Én nem vagyok keresztény, de engem bosszant, amikor olyan történeteket olvasok, ahol valakinek több kapcsolata van egyszerre, hazudozik, manipulál... Szerintem a legtöbb embernek nem szimpatikus egy ilyen szereplő...
2017. júl. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
36%
Nem sérti, tudtommal már az Index is hatályát vesztette, így nyugodtan lehet olvasni.
2017. júl. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
A könyveket gyakran a végén kezdem el olvasni.
2017. júl. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynem sérti.

De amikor olvasol egy könyvet, a te döntöd el, hogy mit gondolsz bizonyos szereplőkről.

Ha viszont a való életben körbenézel, több mint sok undorító dologgal fogsz találkozni.

Azt javaslom, hogy gyakorold a véleményformálást. Konkrétan. Ne csak azt érezd, hogy felzaklat, hanem tudjál ezekkel szemben érvelni. Foglalkozz olyan kérdésekkel, könyvekkel, novellákkal, amelyeken való gondolkozással az értékítéletedet is sokkal jobban megismered te magad is.


Nem az a fontos, hogy felforgat-e. Hanem az, hogy mindezek ellenére te a saját lábadon, ilyen környezetben is meg tudj állni úgy, hogy büszkén nézzhes tükörbe.


Ajánlom elolvasásra Henrik Ibsen: A vadkacsa című novellát. Egy igazi klasszikus. Én annó rengeteget gondolkoztam rajta, és saját magamat is meglepő módon új felismerésekre jutottam vele.


Ha elolvastad, nagyon szívesen beszélgetek róla veled privátban.

2017. júl. 15. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
11%
De igen, ezért a klasszikusokat is meg kell válogatni. Például a Dekameron, vagy az Ezeregy éjszaka meséi kifejezetten erkölcstelenek, de a Három testőr sem éppen erkölcsös mű. Például D'Artagnan szerelme, Constance, Bonacieux úr felesége. De ha ezeknél szelídebb művek felé fordulunk, azok sem éppen a keresztény életszemléletet hirdetik. Éppen ezért nem olvasom ezeket a műveket, noha régen olvastam. De a filmek világa is hasonlóan aggályos, és ma már mikroszkóppal kell keresni olyan filmet, amiben nincsenek aggályos mondatok és/vagy képsorok. Az ember jól teszi, ha megválogatja, hogy mit enged be a képzeletvilágába, mert sokkal könnyebben jön be a gonosz, mint ahogy eltávozik. Jellemzően erőfeszítéseket kell tenni a gonosz kilakoltatására, noha a befogadására nem kellett annak idején megerőltetnünk magunkat, elég volt hozzá passzívan elernyedni. Mindezek miatt a távolságtartás sokkal kisebb energiát igényel, mint a későbbi eltávolítás.
2017. júl. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!