Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nemrég olvastam Bartus László:...

Nemrég olvastam Bartus László: Fesz van című könyvét. Szerintetek mennyire igazak benne a leírások arról az emberről, akiről a könyv nagyrészt szól?

Figyelt kérdés

2017. júl. 14. 16:54
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/104 anonim ***** válasza:
78%
Mivel személyes tapasztalatait írta le, ezért gondolom igazakat írt. Gondolj bele, hogy mennyi mindent kockáztat, ha csupa hazugságot jelentetne meg. Perek, bírságok végeláthatlan sora.
2017. júl. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/104 anonim ***** válasza:
57%
Elég hitelesnek tűnik.
2017. júl. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/104 anonim ***** válasza:
34%

Úgy hazugság, ahogy van. Sokakat csap be az a feltételezés, hogy amennyiben egy hasonló horderejű állítássorozatnak csak a tíz százaléka igaz, már az is kicsapja a biztosítákot. Ez a könyv azonban nem az igazságról szól.


Minden egyes embernek, akár a fenti könyv szerzőjének is, nekem is, vagy az e sorokat olvasó bármely embernek vannak olyan pillanatai, amelyeket, ha kimerevítenénk, és ezekből kollázst készítenénk, akkor unszimpatikussá tehető egy olyan ember szemében, aki nem különösebben igényes az információira. Ki ne látott volna már félresikerült fényképeket? A kép alanya félig, vagy teljesen lecsukja a szemét, mintha be lenne lőve, pedig csak annyi történt, hogy a gép pont azt a századmásodpercet kapta el, amikor pislogott, és egyébként világít a szeme az értelemtől, csak ez a képen nem látszik. Persze, ezeket a képeket ki szokták selejtezni, mivel nem valók sem a mosolyalbumba, sem egyéb helyekre, ugyanis rosszul sikerültek. Ám ha valaki hozzájut a szemetesünk tartalmához, ahova elővigyázatlanul kidobáltuk ezeket a képeket, és rosszindulatú velünk szemben, akkor a kiselejtezett fotóinkat összeollózva a természetünkkel, vérmérsékletünkkel ellentétes színben is feltüntethet, különösen akkor, ha nem elégszik meg a véletlen adta bakikkal, hanem Photoshop-ot használ. Egyesek arra használják az ilyen programokat, hogy különféle bőr- vagy kontúrhibákat korrigáljanak, eltüntessenek. De ezek ellenkezőjére is használható. Bartus könyve egy ilyen könyv. Nem csupán őt magát minősíti olyannak, amilyen, de azokat is, akik megelégednek egy szándékosan lejárató céllal írt vádirat dezinformációival, és készpénznek veszik, ahelyett, hogy meggyőződnének a valóságról.


Egy bölcs ember megállapítása szerint, ha nem lennének bolondok, a csalók nem tudnának megélni. Ezt kissé árnyalva, az adott szituációra alkalmazva, ha nem lennének naiv, felületes emberek, Bartus nem tudta volna eladni a koholmányát. De el tudta, mivel az embereket jobban érdekli egy kis mocskolódás, mint az igazság. Ez azonban már róluk ad egyfajta nem túl hízelgő bizonyítványt.

2017. júl. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/104 anonim ***** válasza:
56%

Asperrimus


Miért fektetett volna időt-energiát egy ilyen könyv megírásába,kiadásába,ha nem lenne rá oka?

Ha Németh Sándor fején nincs vaj...

És figyelembe véve azt is,amit az első válaszoló írt.

2017. júl. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/104 anonim ***** válasza:
61%

Ha meggyűlölnék valakit, és nem volnának erkölcsi aggályaim, akkor nagyon messzire hajlandó lennék elmenni azért, hogy úgy ártsak neki, hogy azért nehezen lehessen felelősségre vonni, mégis beledöngöljem a betonba. De nem vagyok hajlandó megtűrni magamban a gyűlöletet, és vannak erkölcsi aggályaim is, ezért senkit nem akarok, és nem is fogok beledöngölni a betonba.


De én is visszakérdezhetnék. Miért tötött akár Bartus, akár a háttérben maradó, őt bujtogató exhitesek hosszú éveket a Hit Gyülekezetében, miért hallgatták csillogó, kikerekedett szemekkel Németh Sándort, ha annyira visszás hely a Gyülekezet, és annyira visszás személy Németh Sándor? Vagy miért csak ők, a megvilágosodott töredék ismerte fel a Gyülekezet visszásságait, vagy Németh Sándor vállalhatatlanságát? Hogy lehet, hogy egyeseknek csak akkor nyílt meg a szeme, amikor nem engedték megvalósítani nekik az önös céljaikat a Gyülekezetben? Hogy lehet, hogy a Hit Gyülekezete azóta is jól van, míg akár Bartus, akár a többi exhites rossz állapotban vannak?


Amúgy Bartus korábban a Hetek újságírója volt, és tudtommal "Pitbullnak" hívták, mivel nagyon vehemensen nekiment bárminek, amit kinézett magának, és ezt már a kollégái is nehezményezték. A könyve is egy ilyen vehemens kirohanás egy ideggyenge embertől. Egyébként a cikkei megtalálhatóak a neten, azokból kibogozható, hogy ő maga milyen ember, akit tényleg érdekel ( [link] Amúgy a Hit Gyülekezete istentiszteletei tizenöt éve elérhetőek az interneten, úgyhogy akit érdekel, tájékozódhat. Én bizonyságot teszek arról, hogy a tévében nem közvetített alkalmakon is rendben mennek a dolgok, noha igaz az, hogy a tévéműsor kerüli a további rosszindulatú kritikáknak való muníció biztosítását. Ám bárki személyesen meggyőződhet róla, hogy mi történik akkor, amikor a tévé nem közvetíti az alkalmat. Nem történik semmi szégyenletes, vagy aggályos. Aki nem hiszi, járjon utána, csak ne Németh Sándor ellenségeitől érdeklődjön, mert azok azt fogják mondani, hogy Németh Sándor titokban szarvakat és patákat visel.

2017. júl. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/104 anonim ***** válasza:
57%

Olvastam a könyvét, de Hit Gyülekezetének belső dolgait nem ismerem.

De valóban, eléggé kicseng belőle a személyes ellenszenv Németh Sándor iránt.

Ha őszinték akarunk lenni: bármelyik történelmi egyházunkról lehetne olyan könyvet írni, ami az egyházat és annak vezetőit hasonlóan rossz színben tünteti fel. Úgy, hogy tényszerűen tán nem is kell hazudni, csak a valós tényeket tendenciózusan szedni össze és rosszhiszeműen feltüntetni.

2017. júl. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/104 A kérdező kommentje:

"készpénznek veszik, ahelyett, hogy meggyőződnének a valóságról."



Szerinted hogyan lehetne meggyőződni a valóságról?

N.S.-t lehetetlenség megközelíteni, az ottmaradt presbitereket sem könnyű. Szerintem, ha sikerülne is megkérdezni erről valamelyiket, minimum megfeddnék az embert vagy nem engednék többé a gyülekezet közelébe, mondván, fellázadt Isten embere ellen! Pont az történne, ami a könyvben le van írva. Ez pont olyan, amikor a Parlamentben a képviselők "menekülnek" a riporterek elől vagy lehurrogják őket. Honnan tudja azt egy átlagos Hites, hogy a színpadon túl hogyan viselkednek ezek az emberek?

Te tudod? Nem hiszem.

Lehet, hogy az alkalmak szépen lemennek. A lelkész leadja a tanítást, felveszi a szokásos "színpadi" arcát, és az emberek elhiszik, hogy tényleg de jó ember. És utána, a hét többi napján? Te talán töltöttél az ottani vezetőkkel annyi időt mint Bartus?

Láttad, hogyan élik a mindennapjaikat, hogyan kezelik a pénzügyeket? Szerintem nem. De akkor hogyan állíthatod azt teljes meggyőződéssel, hogy a könyv csupa hazugság? Igen, ha csak egy kis része is igaz, akkor nagyon nagy bajok vannak ott!

2017. júl. 15. 14:09
 8/104 anonim ***** válasza:

Asperrimus


Én úgy látom,neked is csak feltételezéseid vannak.Nem tudhatod biztosra,hogy ez tényleg csak rosszindulatú,személyes ellenszenv.


"Miért tötött akár Bartus, akár a háttérben maradó, őt bujtogató exhitesek hosszú éveket a Hit Gyülekezetében, miért hallgatták csillogó, kikerekedett szemekkel Németh Sándort, ha annyira visszás hely a Gyülekezet, és annyira visszás személy Németh Sándor?"


Féltek valamitől talán.


"Vagy miért csak ők, a megvilágosodott töredék ismerte fel a Gyülekezet visszásságait, vagy Németh Sándor vállalhatatlanságát?"


Mert ők közelebb voltak a tűzhöz,többet láttak belőle.

Az alábbi videóban lévő jelenségek sok ember szerint teljesen normális dolgok,a szentlélek dolgozik ilyenkor:

https://www.youtube.com/watch?v=dVlvtKHw1qc


"Hogy lehet, hogy a Hit Gyülekezete azóta is jól van, míg akár Bartus, akár a többi exhites rossz állapotban vannak?"

Átok,okkultizmus? Egyáltalán nem kizárt.Aki nem engedelmeskedett Németh Sándornak,azt megkínálta egy kis fekete mágiával.


A linket nem tudom megnyitni:


A webhely nem érhető el


nepszava.us%29 szerverének DNS-címe nem található.

DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN


Egyes dolgokban én is csak találgatok.Szerintem vannak itt sötét dolgok a háttérben,ezt igaznak érzem,amit sokan nem látnak,mert megtéveszti őket a megnyerő fellépés,karizma,nagy szavak,szép öltözet,szép mosolyok,szép zene.Persze ez az én meglátásom,ha nem értesz vele egyet,ne érts.

2017. júl. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/104 A kérdező kommentje:

"Szerintem vannak itt sötét dolgok a háttérben,ezt igaznak érzem,amit sokan nem látnak,mert megtéveszti őket a megnyerő fellépés,karizma,nagy szavak,szép öltözet,szép mosolyok,szép zene."


Ezt hogy érted?

Ez a te véleményed?

2017. júl. 15. 20:16
 10/104 A kérdező kommentje:

A hitradio.hu-n lehet élőben hallgatni a Hit Gyülekezetének istentiszteletét.

Belehallgattam. Egy frusztrált Németh Sándort hallottam, kiabálva, mekegve-makogva, zavartan beszélni.

Semmi békesség nem jött át a mondanivalójából. Csak hergeli az embereket, állandóan ismételve magát sok órán keresztül.

Ugyanerről írnak ebben a könyvben is.

Hallgattam, hátha pozitívan csalódok.

De nem...

2017. júl. 15. 21:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!