Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Éva vagy Lilith?

Éva vagy Lilith?

Figyelt kérdés

Ki volt tulajdonképpen az első nő a keresztény és más, a Bibliára támaszkodó hitvallások szerint?

Egyáltalán ki volt Lilith, milyen szerepe és milyen kapcsolata volt Ádámmal és Istennel?



2017. júl. 14. 19:22
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
40%

A Bibliában egyértelműen Éva!

Ezt a Lilit mizériát olyanok terjesztik akik csak olvastak róla valami összeesküvéselméletes oldalon, és megtetszett nekik (mert pl egy fanatikus feministának nagyon is imponálna ha be tudná bizonyítani, hogy az emberiség legmeghatározóbb vallásának első nőalakja is egy olyan fanatikus nőalak volt, mint önmaga). Ez gyorsan egyértelmű lesz, amikor jönnek a titkos apokrifekkel amikben ott a Biblia igazsága, de egy olyan egyszerű kérdésre se tudnak válaszolni, hogy akkor melyik apokrif, hol és pontosan mit ír Lilitről.

2017. júl. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
34%
Tisztelt kérdező: az első teremtett ember lány szempontból az Éva volt. Lilith nem is létezett csak kitaláció.
2017. júl. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
51%

Lilith-et kitörölték a bibliából, hogy ne legyenek benne domináns nők, csak férfiuralom (a Szentháromság is Atya-Anya-Fiú lenne eredetileg).

Lilith Ádámmal együtt lett teremtve. Szabad akart lenni, ezért otthagyta. Ezután lett Ádámból létrehozva Éva.

2017. júl. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
95%
Atya Fiú Szentlélek. Így van Igazság szerint. Kedves válaszoló nem értem miért állitasz olyat ami nem igaz.
2017. júl. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

Ez érdekes, 3. válaszoló!

Ezek után mi történt Lilith-el, nem lehet tudni, hogy mi lett belőle?

Apokrif vagy sem, érdekelne, esik-e még valahol szó róla.

2017. júl. 14. 19:54
 6/35 anonim ***** válasza:
96%

Kedves #3!

Akkor kérném azt a pontos forrásmegjelölést Lilithről!

2017. júl. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
26%

#4: Megismétlem: "a Szentháromság is Atya-Anya-Fiú lenne eredetileg"

Azért írták át (hamisították Atya-Fiú-Szentlélekre), hogy kitöröljék a nőiséget.


#6: ?

Nem akarok én neked semmit bizonygatni. Azonban, ha belinkelek valamit, akkor hinni fogsz nekem? Gondolom :D.


Kérdező: Ami érdekesség, az az hogy közrejátszott a

"bűnbeesésében". Egy sólyom alakját felöltve rászállt a Jó és Rossz Tudásának Fájára - erre az "eszközre" azért volt szükség, mivel az emberek nem rendelkeztek Szabad Akarattal, ezzel képtelenek voltak a fejlődésre. Az "isten" megtiltotta nekik, hogy egyenek a fáról, de a sólyom felébresztette Évában a kíváncsiságot (ja igen, nem volt kígyó - legalábbis nem az játszotta el ezt a szerepet), ezért letépett róla egy gyümölcsöt, beleharapott, majd odaadta Ádámnak is - így képessé váltak jó és rossz között különbséget tenni. Az "isten" nagyon makacs és arrogáns volt, ezért nem tetszett neki, hogy a teremtményei ellenszegültek parancsának, ezért megbüntette őket és kitaszította az "édenből".

Na de eléggé elkanyarodtam. Nem tudom vagy emlékszem, ezek után mi volt Lilith-tel, talán írások sincsenek már róla.

2017. júl. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
93%

"Azonban, ha belinkelek valamit, akkor hinni fogsz nekem?"

Nem linket kérek, hanem pontos forrásmegjelölést. Melyik apokrif könyv, melyik fejezet, melyik soraiban és mit ír Lilithről?


Tudod, ha van forrás, akkor legalább van miről beszélni, hogy az most mennyire hiteles. De ha az sincs, akkor viszont rögtön eldőlt hogy semmi hitele az egész elképzelésnek.

2017. júl. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
66%
Kedves ma 20:28 válaszoló: hát nem tudom miért hiszel az apokrif iratoknak de semmilyen szárnyas madárról sincs szó. Ezt nem irja a Biblia. Én az Apostoloknak hiszek.
2017. júl. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
57%

#8: De én nem akarok bizonygatni semmit. (Megtehetném, de nem akarok, már ne haragudj. Azt hiszel, amit akarsz.)

#9: A Bibliából rengeteg írás, konkrét evangéliumok kimaradtak, és még azt a "keveset" is ami maradt, számtalanszor meghamisították, átírták.

2017. júl. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!