Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia mit mond a földön...

A Biblia mit mond a földön kívüli életről, a szellemekről, a reinkarnációról, az energiával való gyógyításról?

Figyelt kérdés
2010. máj. 21. 22:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Konkrétan most kapásból nem tudok a Bibliából idézni, de a szellemek, és energiával való gyógyítás erősen hajlanak a babona felé....minden esetre a mai értelemben vett energiás "csodagyógyítások", de mint tudjuk Jézus is gyógyított, ill. egyes zarándokhelyeknek is tulajdonítanak gyógyító erőt.A szellemidézés pl. okkultizmus, ezért azt elutasítja a vallás, hogy mit mond a vallás, és a Biblia a földönkívüli életről azt nem tudom, ez engem is érdekelne, ha már így fölvetetted a témát :)
2010. máj. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
27%
a Biblia a szellemeket létezőnek nyilvánítja, a földönkívülieket viszont nem támogatja (ha az angyalok, és a túlvilági lények nem számítanak földönkívülinek. de szerintem nem). és a gyógyítás? igen, Jézus gyógyított, de nem csí erejével, meg a chung hcij choa meg ilyen hülyeségekkel. Attya erejét kérte, és azzal gyógyított
2010. máj. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

a Biblia a szellemeket létezőnek nyilvánítja, a földönkívülieket viszont nem támogatja

A Biblia tudtommal nem ír semmit a földönkívüliekről,sőt,sok vallásos emberrel,ill.egyházi emberrel beszélgettem erről és általában ugyanaz volt a válasz:a Biblia nem foglalkozik a dologgal,tehát nem lehet kizárni az idegenek létezését keresztény szempontok szerint.A szellemek létezését elismeri a Biblia,bár ezt is sokan,sokféleképpen magyarázzák(pl.démonok,halott emberek lelke,gonosz angyalok.)A reinkarnációt a keresztény vallás elveti,gondolom a Biblia alapján,az energiával történő gyógyítást pedig hívhatnánk isteni gyógyító erőnek is,ami Jézus tulajdonában volt,tehát a létezését akár alá is támaszthatja a Biblia.Attól függ,honnan nézzük.Persze,ha nagyon szőrszálhasogató szeret nék lenni,akár a kérdésben elhangzottakra bizonyítékot is találhatnánk a Bibliában.Szóval,a válaszom akérdésedre:Minden csak nézőpont,felfogás és fantázia kérdése.

2010. máj. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A bibliában voltak olyan részek, amik elismerték a reinkarnációt, de ezeket a részeket apokrif iratokká nyilvánították.
2010. máj. 22. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Üdv!


Szellemvilág:

A Biblia a szellemvilágot egész másképp értelemezi, mint pl. az ezotéria.


A szellemvilág a Biblia szerint az angyalok képezték, akiknek a feladatuk az volt, hogy az Igazságot hirdessék a Szent Lélek által az egész teremtett Univerzumban. Amikor a Sátán Isten ellen fordult, akkor voltak angyalok, akik hozzá szegődtek, ezek az un. démonok, amelyek a Hazugság Atyának szavát, azaz a Hazugságot, a bűnt követi, és reá csábítja. Tehát ezeknek a szellemeknek a funkciója az információ-hirdetése. A rossz információ-vivő a démonok, a jók pedig az angyalok a Szent Lélekkel együtt; az ezotéria, boszorkányság, keleti vallások sokkal bonyolultabb gúzsba kötik ezt a "szellem" kifejezést.


A Szent Lelke, azaz Isten Lelke, az Igazság Lelke, egyszóval Isten Igéjének, Jézus szavának, hirdető eleme bárkit eltölthet, aki csak szeretné, és így óriási segítség a hívők számára a Biblia megértése. Az angyalokat a Szent Lélekkel együtt okkult módszerekkel, nem lehet megidézni, csak a démonokat.


Földön kívüli élet:

A földön kívüli életről nem szól a Biblia, szóval azt nem lehet tudni.


A reinkarnációról:


Isten nemcsak lelket, hanem testet is adott nekünk. Egy testbe egy lelket. Az a lélek nem vált testet, mert a tested is ugyanolyan szent, mint a lelked.


Energiával való gyógyítás:


No, ez már nehezebb kérdés. Ugye, a természeti erőkre gondoltál? Fontos a Bibliában megemlíteni, hogy az apostolok nem a természeti erőkkel gyógyítottak, ugyanis azoknak erejét Biblia semmisnek tekinti (Bölcsességek könyve 13).


Ez a katolikus Bibliában van benn, ezért a Szent István társulat Fordítását közlöm:


"Mert a természettől balgák voltak mind az emberek, híjával voltak Isten ismeretének, s a látható tökéletességekből nem tudták felismerni azt, aki van, sem művei szemlélésekor nem ismerték fel a művészt, hanem a tüzet, a szelet, vagy az iramló levegőt, a csillagok körét, a hatalmas vizet vagy az ég világítóit tartották világot kormányzó isteneknek.


Ha már ezekben isteneket láttak mert szépségük elbűvölte őket, akkor tudniuk kellett volna, mennyivel kiválóbb a parancsolójuk. Mert a szépség szerzője teremette őket" (Bölcs 13)


Ezért az energia lelki interpretálásról van szó a Biblia szerint; a Sátánnak, mint angyalnak van energiája, és embereken keresztül már tud fizikai hatást gyakorolni erejével, mert Isten őt letaszította, ezért nem éri a Földet általa közvetlen fizikai csapás, csak az embereken keresztül tudja Isten művét megrondítani. Ha hívő vagy, akkor az erőd Istenre való ráhagyatkozásából származik; ha már eleve léteznek természetfeletti képességeid, és nem idegen energiától kaptad őket, akkor rád is vonatkozik a Biblia-idézetem: Ha már van az embernek ilyen természetfeletti képessége, akkor neked is fel kell ismerned azt, aki adta. Idegen energia az ronda dolog.

2010. máj. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nézőpontom szerint a kérdésfeltevés rosz, én nem venném egy kalap alá a földön kívüli életet és a reinkarnációt, illetve az energiával való gyógyítást. Bocsánat, hogy nem a kérdésre válaszoltam, csak ezt meg kellett osztanom.
2010. aug. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ.

Utolsó,miért nem vennéd a felsoroltakat egy kalap alá?Nem értem pontosan mire gondolsz.Az egyik kizárja a másikat?

2010. aug. 15. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!