Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért kötelező még nagyon sok...

Miért kötelező még nagyon sok helyen (főleg kisebb városokban) az iskolákban a hittanoktatás?

Figyelt kérdés

Én úgy tudom, gondolom hogy a vallás mindenki saját dolga, és szabad akarat van.Plusz semmilyen tényekkel nem bizonyíthatják, hogy a kereszténység "valósabb", mint például a buddhizmus. Szerintem akkor kéne kötelezővé tenni, ha ugyanúgy bizonyítékokkal alá lehetne támasztani, mint pl. a történelmet, matematikát, stb.

Például miért nem vallástörténeti oktatás van? És akkor minden vallást górcső alá lehetne venni (hogyan alakult ki, főbb eszmék, stb), így szélesedne a gyerekek látóköre véleményem szerint.

Miért alakult ez így ki? Illetve a mai "modern" vallási felfogásban (arra gondolok h nem égetnek meg valakit azért, mert nem keresztény) miért kötelező még mindig? Hogy régen miért volt, azt értem.

Kinek mi erről a vélemény?

Nem vallási vitát szeretnék kirobbantani, csupán egy NYUGODT hangvételű eszmecserét.

Kort, nemet és hitet (keresztény, ateista, buddhista, muszlim, stb:D) is íratok oda légyszíves!


2010. máj. 23. 04:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
74%
Állami iskolákban SEHOL nem kötelező a hitoktatás. Az egyházi iskolákban van kötelező hitokttás,ott pedig ez természetes követelmény. Aki nem akar hittant tanulni,ne menjen egyházi iskolába! Egyébként pedig a hitoktatás még senkinek nem ártott meg. Szélesedik a látóköre,de ettől még nem kell feltétlenül vallásosnak lennie.
2010. máj. 23. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
66%
Csak megjegyzem : a történelmet sem lehet bizonyítékokkal alátámasztani! Azt mindig az adott politikai környezetnek megfelelően tanítják.
2010. máj. 23. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
76%

Állami,önkormányzati iskolákban nincs kötelező hitoktatás.Ha van rá igény nulladik illetve utolsó órában fakultációként megszervezik.A plébánia fizeti nem az iskola.Nem osztályozzák.

Természetesen egyházi fenntartású iskolákban van hitoktatás, és osztályzat.

Egy gyakorló hitoktató

2010. máj. 23. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Egy kis faluban lakom, ahol az iskola a templom és a plébánia mellett van és nincs kötelező hitoktatás. Soha nem is volt. Fakultatív módon van, aki akar megy, aki nem nem.
2010. máj. 23. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
66%
Ja, bocs. 20/L, eredetileg katolikusnak kereszteltek, de nem vagyok hívő.
2010. máj. 23. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
83%
Nem kötelező sehol, csak az egyházi iskolákban. Olyan szokott lenni, hogy ha van rá igény, akkor esetleg beépítik az órarendbe, de pl. amikor én voltam általános iskolás, akkor ez egy teljesen választható óra volt az egyik napon, utolsó óra után. Egyáltalán nem volt kötelező, és mivel csak katolikus hittan volt, ezért én nem is jártam. A 30-as osztályból talán 10-en jártak.
2010. máj. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
60%
Ja, és 23/L vagyok, vallásomat nézve evangélikus.
2010. máj. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
59%

Nem vélemény kérdése. A tény az, hogy állami iskolában NEM kötelező.


Vagy tévedsz, vagy hazudsz. Vagy valamit félrehallottál, nem tudsz, vagy pedig szándékosan hangulatot próbálsz kelteni. Az utóbbi valószínűbb a szövegedből ítélve.

2010. máj. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
64%

Én evangélikus művészeti szakközépbe jártam, a művészeti rész miatt, de nem csak a hittan, hanem az áhítat is kötelező volt.

24/L wicca

2010. máj. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Én általános suliba jártam egyháziba, azaz 2.-os voltam ahogy egyházi suli lett, és nem volt kötelező a hittan, választani lehetett helyette erkölcstant. Az már más,h olyan gáz erkölcstan tanár volt,h inkább református hittant választottam:D És nem ártott meg:) Sőt 25 vagyok vmelyik nap találkoztam a volt hittan tanárnőmmel és nagyon megörültem neki, szuper tanárnő volt:)
2010. máj. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!