Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ember mikor meghal mi...

Az ember mikor meghal mi történik pontosan?

Figyelt kérdés

Annyit szeretnék kérdezni hogy:

1. Azonnal feltámad itéletre megy

2. Az utolsó napig ott fog maradni a lelki sírban és majd kiszabadul az utolsó napon

Vagy ez úgy van hogy akik tényleg jók voltak azonnal mennybe jutnak és akik nem azonnal pokolba, ÉS akik Purgatórium kettő között azok pedig itt ragadt a lelkük a sírban? Hogy is van ez?

Válaszokat nagyon megköszönnéM!!:DD



2017. aug. 1. 12:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
49%

Szia!


A Biblia egyértelműen fogalmaz: "Te pedig menj a vég felé! Elpihensz majd, de fölkelsz kijelölt sorsodra a végső napon!" (Dániel 12:13). Ezt a gondolatot erősíti meg Pál apostol is: "Nem szeretnénk, testvéreink, ha tudatlanok lennétek az elhunytak felől, és szomorkodnátok, mint a többiek, akiknek nincs reménységük. Mert ha hisszük, hogy Jézus meghalt és feltámadt, az is bizonyos, hogy Isten az elhunytakat is előhozza Jézus által, vele együtt. Azt pedig az Úr igéjével mondjuk nektek, hogy mi, akik élünk, és megmaradunk az Úr eljöveteléig, nem fogjuk megelőzni az elhunytakat. Mert amint felhangzik a riadó hangja, a főangyal szava és az Isten harsonája, maga az Úr fog alászállni a mennyből, és először feltámadnak a Krisztusban elhunytak, azután mi, akik élünk, és megmaradunk, velük együtt elragadtatunk felhőkön az Úr fogadására a levegőbe, és így mindenkor az Úrral leszünk. Vigasztaljátok tehát egymást ezekkel az igékkel!" (I.Thessz. 4:13-18)


Üdv. Péter

2017. aug. 2. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Csak néhány korábbi igét újra bemásolok ide is, melyek egyértelműen bizonyítják és alátámasztják a keresztény álláspontot:


"Jó véget ér, aki tiszteli az Urat, halálának napján irigykedve nézik."

"Mert könnyű Istennek, hogy kinek-kinek megfizessen

útjai szerint a halála napján."

"Oniász megszólalt és azt mondta: „Testvéreinknek ez a barátja Jeremiás, Isten prófétája. Sokat imádkozik a népért és az egész szent városért.”"


Ezeken felül:

- Jobb lator már aznap a paradicsomba kerül.

- Szegény Lázár példázatban halulák után egyből elnyerik méltó helyüket.

- Ha olvasod ApCselt, ott Júdásról is úgy ír, mint aki elnyerte büntetését.

- Pál is a halál utáni közeli találkozásról ír. Ezért tekint felé bizalommal, hogy egyből találkozhat szeretett Krisztussal.

2017. aug. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
24%

"# 2. vagyok. Nem vagyok szefós. SENKI sem tudja, hogy PONTOSAN mi történik a halál után, mert még egyetlen teljesen halott sem tudta elmesélni. Vallástól függetlenül nekem az eredeti válaszom a véleményem."

Ha nem lennél szefós, tudhatnád, hogy a vallási rovatban nem a materialista véleményt kérdezik. ÉS én tudom, mi van a halál után, felesleges általánosítanod, mint egy szefós, főleg a szefós nagybetűiddel

2017. aug. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"hogy a vallási rovatban nem a materialista véleményt kérdezik"

Ez hogy? Nem tudom, ki-mi-miért kérdez, de valójában csak a saját véleményem tudom leírni - ami lehet, hogy ebben és abban az ideológiai rendszerben elhelyezhető, de nem egy szabályzat kivonatra kíváncsi itt senki, hanem a saját, megismerésen és tapasztalatokon nyugvó válaszokra.

Rosszul gondolom?

*

A kérdésre: én nem tudok semmi biztosat az "én haláláról". Megfigyelhető, hogy mindig más hal meg - ezért találgatunk, hiszünk, remélünk. És pont ezért, szorosan kapcsolódik a hithez, és nem az egzakt módon kutatható és leírható tudományhoz.

2017. aug. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 világvége1 ***** válasza:
0%
Akik tényleg jók voltak, azonnal a mennybe jutnak, és akik nem, azonnal a pokolba. Nincs purgatórium. Az ítélet most van.
2020. máj. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!