Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikus egyházhoz tartozó...

Katolikus egyházhoz tartozó kisközösséget ismertek, ami felnőtt egyedülállóknak (is) van?

Figyelt kérdés

Egy valóban vallásos katolikus ember 30-40 éves korára szinte biztos, hogy megházasodik. Akkor leköti a család, nem jár közösségbe. Ha mégis, akkor többnyire családosba. A klasszikus fiataloknak való közösségek gimiseknek vagy egyetemistáknak vannak, az ugye 25 éves korig tart kb.

Ha egy ember 30-40 éves korára nem lesz sem pap, sem házas, akkor milyen közösséget találhat magának, mondjuk Bp-en?

Nem párkereső közösség érdekel.

Ennyi idősen esetleg még a sérült emberek szoktak egyedül lenni. Szeretem és elfogadom őket, de nem olyan csopit keresek, ami csak belőlük áll.


A mi kisközösségünkben is a többség megházasodott. Jönnek a babák, a szülők nem tudnak alkalmakra járni. Így elkopik, elfogy a közösség. Kéne valami új megoldás.



2017. aug. 2. 09:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

erről tudok

[link] (sok szempontból az ev egyház és a kat egyház elfogadja egymást)

2017. aug. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Kösz. De úgy látom, hogy ez női dolog. Én pasi vok.


Bizonyos szempontból minden keresztény felekezet elfogadja egymást, de nekem fontos, hogy katolikus közösség legyen.

2017. aug. 2. 09:57
 3/11 anonim ***** válasza:

Igen, ez a probléma minket is érintett. Voltunk a plébánián 4-5-en hasonló helyzetben, de volt akkor egy nagyon jó plébánosunk, aki "felkarolt" minket. Tartott nekünk "hittant" és hetente-kéthetente összejöhettünk. Aztán most már vagyunk vagy 12-13-an, mivel mindenki hozott még egy embert.. :)) Sajnos ezt a jó plébános atyát áthelyezték, most meg már nincs fix helyünk és lelkivezetőnk.

Tehát szerintem plébániákon érdemes próbálkozni. Vagy hát vannak a "Pálferisek", ott is sok az egyedülálló, de mondjuk nekem nem igazán tetszik ez a fajta stílus.

Én itt próbálkoznék még, mert itt sok csoport működik: [link]

2017. aug. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Talán az alábbi, de nem nagyon ismerem:

[link]


Amiket jobban ismerek, azok a 20-as korosztályt célozzák meg. De például nálunk (Bp-től 40 km sajnos) van havi 1 alkalommal un. felnőtt hittan, ahova kimondottan nem családosok járnak, nekik másik alkalom van.

2017. aug. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Pálferit ismerem, jónak is tartom. A "pálferisek" viszont nem kimondottan katolikus dolog. Bár jó dolgokat (is) csinálnak.

A jezsuiták világától én nagyon messze vagyok. Inkább a ferencesekhez húzok.

Egy igazi közösség több, mint egy hittan. De az is több, mint a semmi.

Lehet, hogy nekem kéne összeszervezni egy ilyen közösséget?

2017. aug. 2. 14:41
 6/11 anonim ***** válasza:

"Egy igazi közösség több, mint egy hittan. De az is több, mint a semmi."


Több mint hittan, de az az alap. Anélkül akár egy horgászklub is lehetnénk...

De amint látom, más az érdeklődésünk. Elég nagy a római Katolikus Egyház, biztosan fogsz találni olyan lelkiséget, ami neked megfelelő.

Egy kis kitérő: érdekes, hogy sokszor ellentétbe állítják a ferences és a jezsuita lelkiséget. Látszólag valóban más. De tudod ki volt Loyolai Szent Ignác kedvenc szentje? Assisi Szent Ferenc :))

2017. aug. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Lehet, hogy nekem kéne összeszervezni egy ilyen közösséget?"

Ez igen! adódik a feladat- sokan örülnének neki!

:)))

(a jezsuiták egyénként nagyon progresszívok,ajánlom a Manréza lelkigyakorlatait, nagyon segítőek!)

2017. aug. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A Manréza lelkigyakorlaton majdnem megbolondultam. Ott mondta egy atya, hogy nekem tényleg a ferenceseknél van a helyem.


Egy közösség alapja az ima. A második a beszélgetés, az egymásra figyelés, a közös élmény. A hittan csak ezután jön. Szerintem.

2017. aug. 2. 21:38
 9/11 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem ne reménykedj. A Katolikus Egyházunkban jelenleg 2 féle alternatíva létezik: vagy elmész papnak/szerzetesnek, vagy családot alapítasz és ezzel a "családapai hivatás"-t választod. Gyakorlatilag csak azok számítanak teljes értékű egyháztagnak, mondhatni csak azok számítanak EMBERnek, akik ebbe a 2 kategóriába besorolhatók. Bár papír szerint mindenkit befogadunk, mindenkit szeretünk, hiszen egy plébániaközösségben "mint egy nagy családban" mindenkinek helye van, a gyakorlatban azonban csak azok számítanak, akik ezt az egyház által megálmodott életutat futották/futják be.

Téged az egyház még "házasság előtt álló ember"-nek tekint, aki még keresi az "élethivatását", azaz vagy arra törekszel hogy megtaláld életed párját, vagy pedig motoszkál benned a gondolat hogy elmenj papnak. Ha azonban nyíltan kijelentenéd, hogy te sem családot nem akarsz, csak pap nem akarsz lenni, azon nyomban kiutálnának, mivel nem férsz be a keretbe.

Nyugi, tudom miről beszélek, mert én is hasonló helyzetben vagyok.

2017. aug. 3. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

hát 9-es ez nagyon nem így van, de mindegy

Kérdező, szervezd meg, kialakult itt a kérdésnél is, hogy ez a te feladatod!

2017. aug. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!