Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti mit gondoltok?

Ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Az apostoli hitvallásban mondjuk Jézusról :"alászállt a poklokra"

Először nekem ez furának tűnt és sokáig ezzel nem is törődtem.

De miután elolvastam Bertalan evangéliumát kissé jobban izgatott a dolog. Ebben az apokrif evangéliumban arról olvashatunk hogy Bertalan látta amint Jézus eltűnik a keresztről. Bertalan megkérdezte Jézust a feltámadása után, hogy hova lett. Ő azt mondta a pokolba hogy kihozza onnan a pátriárkákat Ádámtól kezdve. Beszélt Hádészról is, beszélt az első nagyalról aki a sátán lett.


Jézus azt mondta a kanonizált evangéliumokban hogy a SZentlélek káromlása nem nyer bocsánatot. Ebben az evangéliumban fejti ki Jézus mit is jelent as zentlélek káromlása


Ebből az evangéliumból ismerjük meg a 4 főangyal nevét is.


SZerintetek ez az evangélium miért nem került be a Szentírásba? Mert sok olyan dolog van benne amit természetes hogy tudunk. Pl pokolra szállás főangyalok nevei


2017. aug. 12. 23:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%

Üdv! Bertalan evangéliuma nem ihletett. Úgy is mondhatnám, hogy kamu. Ne zavard össze magad vele. Az Evangéliumok pontosan kifejtik, hogy mi a Szentlélek káromlása. És az az igaz.

Az apokrifek mind kamu írások

2017. aug. 13. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
34%

csatlakozom az előttem szólóhoz.


Jézus ugyan úgy a sírban volt, mint bárki más,

mert a pokol az emberiség sír gödre.

Innét valóban szólítani fogja az elhunytakat, de majd az ezer éves uralma alatt, de addig halál alvásban vannak.

2017. aug. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Hol hozzáférhető Bertalan evangéliuma? Hogy jutottál hozzá?


Írj privátot, ha gondolod.

2017. aug. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
46%
Nem minden apokrif kamu, csak egyik sem bír a Biblia tekintélyével. Van, amelyik kamu, de amelyik nem az, az sem alkalmas arra, hogy az ember szellemi tápláléka legyen. Ám intellektuális információt adhat, viszont össze is zavarhatja az embert. Nem biztonságos az apokrif irodalom tanulmányozása, különösen annak az embernek nem, aki nem erős még az Igében. Én például bottal sem piszkálnám meg az olyan bizonytalan eredetű iratokat, amiket a Biblia még annyival sem hitelesít, hogy idézne belőle, mint például az Énok könyvéből, vagy a Jásár könyvéből, amelyekre a Biblia hivatkozik, noha egyik sem része a Bibliának. De nem gondolom, hogy eretnekség apokrif iratot olvasni, amennyiben azokat a Biblia fényében vizsgálják, és ami ellentmond a Bibliának, azt nagy ívben elhajítani. Mégsem tanácsos szellemi csecsemőknek a szellemi gombászás. Ehelyett maradjanak inkább az Ige tejénél.
2017. aug. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
67%

"Hol hozzáférhető Bertalan evangéliuma? Hogy jutottál hozzá?"

Gugli 2. találat, nem volt bonyolult

2017. aug. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ehhez nem kell apokrif evangéliumot olvasnod, benne van a kanonizált Szentírásban is.


"A test szerint ugyan megölték, de Lélek szerint életre kelt. Így ment el a börtönben sínylődő lelkekhez is, és hírt vitt nekik." (Péter I. levele, 3. fejezet)


Jézus testét halála után sírba tették, itt az apokrif irat már ütközik a Szentírással, az azonban igaz, hogy lelke alászállt a poklokra, de Péter adja meg nekünk a választ.


Főangyalokból pedig a hagyomány szerint 7 van, nem 4. Legalább is a kanonikus írások szerint. Nevét csak háromnak ismerjük, más apokrif iratból tudjuk mind a hetet, ezek azonban okkal nem kerültek bele a kánonba.

2017. aug. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Ugye írtam hogy Jézus elment az alvilágba és kihozta onnan Ábrahámot Ádámot stb.

Mondjuk jobban belegondoltam és erre tényleg tesz utalást a kanonizált szöveg ami azt írja hogy Jézus halálakor ugye a templom függönye felülről kettéhasadt és sok elhunyt szentnek feltámadt a teste

2017. aug. 13. 12:32
 8/14 követ62 ***** válasza:
62%

Kedves kérdező.

Ha elolvasod és behelyettesíted minden helyre ahol a pokol szó szerepel az, hogy SÍRGÖDÖR, rögtön értelme lesz minden mondatnak.


"MÁTÉ EVANGÉLIUMA / 16. fejezet / 18. vers

Én pedig ezt mondom neked: Te Péter vagy, és én ezen a kősziklán építem majd fel egyházamat, és a pokol kapui sem fognak diadalmaskodni rajta.


A JELENÉSEK KÖNYVE / 1. fejezet / 18. vers

és az élő: halott voltam, de íme, élek örökkön-örökké, és nálam vannak a halál és a pokol kulcsai.


A JELENÉSEK KÖNYVE / 6. fejezet / 8. vers

És láttam: íme, egy fakó ló, a rajta ülőnek neve Halál, és a Pokol követte őt; és hatalom adatott nekik a föld negyedrészén, hogy öljenek karddal, éhínséggel, döghalállal és a föld vadállatai által.


A JELENÉSEK KÖNYVE / 20. fejezet / 13. vers

A tenger kiadta a benne levő halottakat, a Halál és a Pokol is kiadták a náluk levő halottakat, és megítéltetett mindenki a maga cselekedetei szerint.


A JELENÉSEK KÖNYVE / 20. fejezet / 14. vers

És a Halál és a Pokol belevettetett a tűz tavába. Ez a második halál, a tűz tava."


Mivel az üdvözültek örök életet kapnak így nem lesz szükség SOHA TÖBBÉ a halálra és a SÍRGÖDÖRRE.

2017. aug. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%
Érdekes meglátás. A sírgödörnek milyen kapui vannak? Egy gödröt hogy vethet bele valaki egy tóba? Egy sírgödör hogy követ valakit? Odébb ássa magát?
2017. aug. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 követ62 ***** válasza:

Kedves #9.


Ugye tudod, hogy a Jelenések könyve nagy százalékban jelképes?

2017. aug. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!